Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Android 9 dla Samsunga s8

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 4
  • 0

Android 9 dla Samsunga s8

A można w salonie orange zmienic kod csc na xeo?Wie  ktoś ile to kosztuje?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Android 9 dla Samsunga s8

Jeśli pytasz czy operator umożliwia zmianę oprogramowania z brandowanego na xeo, to z tego, co mi wiadomo, żaden polski operator nie daje takiej możliwości. Pytałbym raczej u producenta, bo zdaje się, że serwisy niektórych umożliwiają wgranie nowego, "czystego" softu.
Anonim

Nie dotyczy

Android 9 dla Samsunga s8


@Krystian372napisał(-a)

A można w salonie orange zmienic kod csc na xeo?Wie  ktoś ile to kosztuje?


Jeśli brand żle działa, po całości telefon zamula, można w Autoryzowanym Serwisie zmienić oprogramowanie na czyste, kwota od 50 do 100zł, ale często robią to za darmo, warto popytać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Android 9 dla Samsunga s8

Port Łódź, serwis w sklepie Brand Store, zmiana na xeo - 70 zł.

Dodam, że na dzień dzisiejszy, na sammobile nie ma 9-tki do S8 tylko w Plusie i Orange. Może ktoś od operatora określiłby przybliżony termin aktualizacji?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Android 9 dla Samsunga s8

@Bartek24, gdyby to tylko od nas zależało - dostałbyś datę. Niestety tak nie jest. Gdy trafiamy na buga w sofcie - odsyłamy do producenta i czekamy na poprawkę, potem kolejny, i kolejny. Priorytetem jest dla nas dostarczenie sprawdzonego, bezpiecznego systemu. Tu trochę więcej na ten temat:
https://nasz.orange.pl/t5/Telefony-i-tablety/Kiedy-otrzymam-aktualizacj%C4%99-systemu-Android/td-p/2...

A jeszcze dwie sprawy już tak bardziej prywatnie ode mnie:
1. Rozważałeś wgranie XEO? Nie czujesz się na siłach? Zależy Ci na brandowanym sofcie?
2. Używałem i S7 i S8 i Google Pixel, którego niestety jeszcze nie ma w ofercie Orange bije je na głowę i zawsze dostaje pierwszy aktualizacje (w trybie developerskim jest już dostępny Android Q). Skoro zależy Ci na korzystaniu z najnowszego oprogramowania to może warto pomyśleć o zmianie telefonu?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Android 9 dla Samsunga s8

Jakos inni potrafili już udostępnić 9.0 dla S8, wiec jak przypuszczam to głównie zależy od Was, kiedy telefon dostanie aktualizacje, po co pisać ze tak nie jest, skoro tak jest...?  


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Android 9 dla Samsunga s8

Może innym mniej zależy na solidnym przetestowaniu softu? Trudno powiedzieć, @szympek_spq.

Na chwilę obecną nie planujemy podawać orientacyjnych terminów wydawania brandowanego softu, niemniej dziękuję, że przypominacie na forum, że Wam na tym zależy. Może kiedyś uda się na to znaleźć rozwiązanie.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 1

Android 9 dla Samsunga s8

Albo może po prostu robią to lepiej, sprawniej?

Gdyby to nie zależało od Was to brandowane softy jak przypuszczam udostępniane byłyby w podobnych terminach u wszystkich operatorów, wiec ja osobiście nie kupuje tłumaczenia, ze to zależy od producenta

Anonim

Nie dotyczy

Android 9 dla Samsunga s8

@szympek_spq  naciskasz na brand Orange, oczywiście znasz proces jaki musi przejść aktualizacja, zanim trafi do udostępnienia przez Google, tak w skrócie, Producent/ Operator/ Producent/ Google, nawet jak gotowca Orange da już, to minie od miesiąca do dwóch, inna sprawa to im póżniej aktualizacje Producent robi, to póżniej z Brandem soft idzie do odbiorców. Tak poza tym nie zawsze Producent soft równocześnie puszca do Google, stąd jeden Operator ma o miesiąc wcześniej od drugiego, układy po prostu, na układy nie ma rady, tyle ode mnie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Android 9 dla Samsunga s8

Nie znajduje ekonomicznego uzasadnienia wydania na telefon więcej niż 1500 zł więc Pixel nie jest dla mnie. 

Co do aktualizacji - typowa spychologia tu się rozgrywa,  Samsung zawsze zrzuca winę na operatora, operator na Samsunga.