Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Czołem,

 

Czy ktoś na forum używa Pixela 6, 7 albo może najnowszego 8 w sieci Orange ?

W okolicach wakacji widziałem zapowiedzi i artykuły, że wszyscy polscy operatorzy zaczną wreszcie wspierać 5G i LTE na Pixelach 6 i nowszych.

Kolega ma 6-tkę w T-Mobile i faktycznie działa mu już od jakiegoś czasu i 5G i VoLTE.

Niestety nie mam znajomych z tymi telefonami w Orange.

Zamówiłem nową 8-kę Pro w przedsprzedaży i nie wiem czego się spodziewać.

 

W oficjalną listę telefonów które wspierają VoLTE w Orange nie wierzę. Pixeli 6/7 nadal na niej nie ma, nie ma też OnePlusa 9 żony na którym VoLTE w Orange działa chyba od końca zeszłego roku. Więc jest mocno nieaktualna.

 

Pozdrawiam,

Zbyszek

46 ODPOW. 46

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@Zbyniu  koledzy na forum niedawno wypowiadali się na temat Pixeli, tu możesz trochę poczytać Szukaj - Nasz Orange i spróbować wywołać forumowiczów do dyskusji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Dzięki za hint. Poczytam. Uzupełnię wątek gdy przyjdzie mój Pixel 8 i zobaczę co i jak działa.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9895
  • 85

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Cześć @Zbyniu 

Jest  pomysł o dodanie  VoLTE i WiFi Calling dla rodziny Google Pixel  https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/VoLTE-i-WiFi-Calling-dla-rodziny-Google-Pixel/idi-p/130487 Widzę że ten pomysł  zmienił się że jest w realizacji. Możesz także oddać głos na ten pomysł. Widziałem też informacje od Rzecznika Orange  na Twitterze, że stopniowo  jest to wdrażane w tym linku https://twitter.com/RzecznikOrange/status/1669000767619907587

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

To taka mała aktualizacja. Mój nowy telefon Pixel 8 Pro wreszcie do mnie dotarł.

 

W Orange (eSIM) działa 5G ale nie działa VoLTE - brak suwaka pozwalającego to uruchomić. Być może się to zmieni - plik konfiguracyjny ustawień operatora ma datę 25.07.2023 więc ma już prawie trzy miesiące.

 

W T-Mobile (fizyczny SIM) dla odmiany nie działa 5G (lub jeszcze ani razu nie znalazłem się w zasięgu 5G od T-Mobile) ale za to działa VoLTE - tutaj plik konfiguracyjny ma tą samą datę więc T-Mobile się dużo szybciej postarał o wsparcie tego telefonu w zakresie VoLTE.

 

W obu sieciach póki co brak WiFi Calling/VoWiFi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Mam Pixela 8 z podpiętym esim z Orange Flex z pakietem który pozwala na 5G. VoLTE włączyłem sobie sam używając powyższej instrukcji.

Natomiast mam problem z transferem danych po sieci 5G. Cały czas mam tylko połączenie po 4G.

Mieszkam w samym centrum Gdańska, więc to raczej nie problem zasięgu.

Da się jakoś wymusić połączenie 5G?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2059
  • 11621
  • 52

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Nie wymusza, pewnie usługa 5G jest nieaktywna na twojej SIM karcie, poproś o włączenie na czat Orange 😎


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Witam. Udało się Panu rozwiązać jakoś problem z brakiem 5G na Pixelu 8 w Orange flex?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

@juzosek1992  zadajesz pytanie, a wystarczy przeczytać i zrobić to co podpowiada kolega @IreneuszCD ...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Zrobiłem to i dostałem lakoniczną odpowiedź SMS w stylu "Powiązaliśmy zgłoszenie nr XXXXXXX z utrudnieniami które już ustąpiły. Zgłoszenie zostało zamknięte"
A jak 5G nie było tak dalej nie ma.