Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

U mnie też przyjęli zgłoszenie. 5g raz jest, raz jest 4g. Może jestem na granicy zasięgu, a może to kwestia modemu w Pixelu. Czort wie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Przede wszystkim musisz być w zasięgu 5G a ten jest kapryśny. W pomieszczeniach czasem jest, czasem nie ma. Jestem ciągle w tym samym miejscu (u siebie w mieszkaniu) i raz mam a raz nie. I to nie tylko na Pixelu tak mam - Galaxy S22+ i Tab S7+ to samo.

Dwa - z 5G nie ma się czym podniecać bo prędkość działania 5G jest na dziś taka sama jak LTE i nic się nie zmieni w tym zakresie dopóki nie zacznie u nas działać prawdziwe 5G na własnych, dedykowanych  pasmach. Przetarg UKE na nie jest dopiero w toku. Pandemia to opóźniła o dobre 2 lata jak nie więcej.

 

Szkoda czasu na walkę o 5G. Dużo ważniejsze jest zatroszczyć się aby VoLTE i VoWifi działało na Pixelu. Z pierwszym (na P8 Pro) w Orange nie ma już problemu - u mnie działało po wyjęciu z pudełka. Z drugim trzeba się odrobinę nagimnastykować ale można.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


@juzosek1992napisał(-a)

Zrobiłem to i dostałem lakoniczną odpowiedź SMS w stylu "Powiązaliśmy zgłoszenie nr XXXXXXX z utrudnieniami które już ustąpiły. Zgłoszenie zostało zamknięte"
A jak 5G nie było tak dalej nie ma.


@juzosek1992  może obejdź bota Maxa i powiedź "żywemu" konsultantowi aby Ci włączył...

obejście bota bardzo proste, powiedź mu że chcesz zakupić nową usługę, od razu przełączy do człowieka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 24
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Wygląda na to że Orange w końcu wspiera nasze Pixele. Pojawił się nowy plik konfiguracyjny i pojawiła się opcja wifi callingu 🙂

1000010658.png


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18460
  • 52783
  • 713

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Użytkowników Google Pixel jest coraz więcej, więc fajnie, że operator udostępnia usługi na te modele telefonów. Jednak głosy na forum zostały wysłuchane 🤗 👍


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


@Benson_gdnapisał(-a)

Mam Pixela 8 z podpiętym esim z Orange Flex z pakietem który pozwala na 5G. VoLTE włączyłem sobie sam używając powyższej instrukcji.

Natomiast mam problem z transferem danych po sieci 5G. Cały czas mam tylko połączenie po 4G.

Mieszkam w samym centrum Gdańska, więc to raczej nie problem zasięgu.

Da się jakoś wymusić połączenie 5G?


O jakiej "powyższej" instrukcji tutaj mowa?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2084
  • 4

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Naprawdę takie rzeczy trzeba zgłaszać do operatora? dałbym sobie rękę uciąć że to działa "z automatu"


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8


@Zbyniunapisał(-a)

Przede wszystkim musisz być w zasięgu 5G a ten jest kapryśny. W pomieszczeniach czasem jest, czasem nie ma. Jestem ciągle w tym samym miejscu (u siebie w mieszkaniu) i raz mam a raz nie. I to nie tylko na Pixelu tak mam - Galaxy S22+ i Tab S7+ to samo.

Dwa - z 5G nie ma się czym podniecać bo prędkość działania 5G jest na dziś taka sama jak LTE i nic się nie zmieni w tym zakresie dopóki nie zacznie u nas działać prawdziwe 5G na własnych, dedykowanych  pasmach. Przetarg UKE na nie jest dopiero w toku. Pandemia to opóźniła o dobre 2 lata jak nie więcej.

 

Szkoda czasu na walkę o 5G. Dużo ważniejsze jest zatroszczyć się aby VoLTE i VoWifi działało na Pixelu. Z pierwszym (na P8 Pro) w Orange nie ma już problemu - u mnie działało po wyjęciu z pudełka. Z drugim trzeba się odrobinę nagimnastykować ale można.


To co konkretnie trzeba zrobić jeśli chodzi o to nagimnastykowanie odnośnie VoWiFi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Ktoś dobrze poinformowany gdzieś podawał link do zapowiedzi, że to ma się stać wraz z grudniowym update'm Pixeli. Czyli Mikołaj przyszedł wczoraj do naszych Pixeli ?

Ja mam nadal plik konfiguracyjny z lipca (a nie września) i musiałem włączać przez Pixel IMS.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 133
  • 0

5G i VoLTE na Google Pixel 6/7/8

Jest tu na forum wątek z instrukcją jak włączyć VoWiFi na Pixelach (Konfiguracja Wifi calling w Pixel 8 Pro / 7 Pro (orange.pl)) ale wygląda na to (jak wspomniał Benson_gd), że teraz wystarczy wgrać najnowszą/grudniową aktualizację systemu i już nic ekstra nie trzeba robić, żeby VoWiFi w Orange działało. Ja jeszcze jej nie widzę u siebie jako dostępnej do instalacji.