Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Jestem uzytkownikiem Wifi calling od jakiegos czasu i jestem strasznie zadowolony z tej uslugi, bowiem rozwiazala moj dylemat slabego zasiegu sieci w niektorych miejscach w kraju oraz tanich dzwonkow podczas pobytu za granica. 

Jest to swietna opcja, no ale jak to juz zauwazyli inni brak obslugi smsow.

Czekam na te opcje z niecierpliwoscia.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi calling dla sms-ów

@pikus  rozumiem, że Twój post odnosi się do umożliwienia wysyłki i odbioru SMSów, a dlaczego by nie MMSów 😉 za pośrednictwem aplikacji Orange WiFi Calling... Chociaż, sama nazwa apkki sugeruje, że jest tylko do dzwonienia. Generalnie też bym był zainteresowany taką opcją. @bchmiel75  może nam co nieco zdradzisz, czy prace w tym kierunku trwają?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

wifi calling dla sms-ów

@Misiek62

SMSoIP mamy już w sieci. Obecnie jesteśmy na etapie testów end-to-end, bo WSZYSTKO musi działać poprawnie, od telefonu aż po rachunek szczegółowy klienta. No tak to po prostu jest.

Zaczęliśmy od rozwiązania natywnego, czyli wbudowanego przez producenta w oprogramowanie telefonu. Potem przyjdzie czas na apkę.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

wifi calling dla sms-ów

Super 😄 A jakie telefony dostaną najpierw? Będzie konieczna aktualizacja telefonu? Czy wczorajsza aktualizacja LG G6 od Orange zawiera ustawienia dla SMS?

 

Czy są plany na wdrożenie MMS? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi calling dla sms-ów

@bchmiel75 , ależ ja rozumiem, że takie rozwiązania wymagają sprawdzenia, także we wskazanych przez Ciebie obszarach rozliczeń. Prosimy jeszcze o odniesienie się do tego czy w ramach appki rozróżnia się SMS MMS, a jeśli tak, to czy planujecie włączyć do transmisji w tej technologii także MMSy?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

wifi calling dla sms-ów

@Misiek62

Na razie nastawiamy się na MMSy. I natywnie, i w apce. Wiem, że tego brakuje, ale musimy jakoś rozłożyć pracę developerów i skupić się na sprawach priorytetowych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi calling dla sms-ów


bchmiel75 napisał(-a):

@Misiek62

Na razie nastawiamy się na MMSy. I natywnie, i w apce. Wiem, że tego brakuje, ale musimy jakoś rozłożyć pracę developerów i skupić się na sprawach priorytetowych.


@bchmiel75  cieszę się z tego priorytetu... chociaż nie mam w abo MMSów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

wifi calling dla sms-ów


bchmiel75 napisał(-a):

@Misiek62

Na razie nastawiamy się na MMSy. I natywnie, i w apce. Wiem, że tego brakuje, ale musimy jakoś rozłożyć pracę developerów i skupić się na sprawach priorytetowych.


Na pewno MMS a nie SMS? 😄 Wolałbym się jednak upewnić, bo to dość ciekawe, że usługa w sumie mniej popularna ma priorytet.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

wifi calling dla sms-ów

@benny_b  czy mniej popularne czy nie, to sprawa może i ważna, ale mnie się wydaje, że chodzi o pewność dostarczenia. MMS zapewne wymaga przesłania większej ilości danych. Czasami z utrzymaniem stabilności połączenia w podstawowej technologii bywa kiepsko... Od czasu do czasu można przeczytać, że ludzie skarżą się że BTS nie obsługuje itp. a jeżeli ktoś ma tę usługę WiFi Calling zestawioną, to szansa na to, że  wiadomość dojdzie szybciej i bez problemów jest większa.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

wifi calling dla sms-ów

@bchmiel75 jeśli robicie testy na LG G6 to chętnie pomogę 😛