Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

wifi calling dla sms-ów

Serio? 😲

Adres IP z zagranicznej puli może powodować opóźnienia w billingowaniu usługi?

Brzmi to abstrakcyjnie.

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

No dokładnie, jeśli taki jest oficjalny/rzeczywisty powód, to jest to bardzo nieśmieszny żart.

 

Idąc dalej tym tropem — w takim razie — jak udało się wdrożyć VoWiFi dla adresów IP z puli operatorów zagranicznych we Flexie, albo u innych MNO w ofertach prepaidowych? Nie poszli jeszcze z torbami przez niesfornych użytkowników, obchodzących, najwyraźniej, inherentne słabości platformy billingowej w systemie przedpłaconym w rozliczaniu połączeń pochodzących z IP-ków zagranicznych?

 

Aż boję się pomyśleć, co się dzieje, gdy pakiety VoWiFi prepaidowca docierają do serwerów OPL  — o zgrozo — przykładowo przez węzeł OpenTransit we Frankfurcie… i to zakamuflowane za adresem IP operatora krajowego! Pewnie cały nadzór sieciowy i CERT w nocy o północy stają na baczność i blokują intruza!

 

Dość głupich żartów, chcemy zniesienia ograniczenia w korzystaniu z VoWiFi w ofertach na kartę zagranicą!

 

A na ten moment podtrzymuję swoją opinię: brak VoWiFi zagranicą w ofertach na kartę jest tylko i wyłącznie wabikiem przyciągającym do lojalki, a VoWiFi w kraju tu i tu jest, bo przynajmniej odciąża stacje bazowe i pomaga świadczyć usługi w białych plamach = zysk dla operatora.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

A sproboj skorzystać z vpn'a i wybrać sb polskie ip. Mając polskie ip nie powinno być w takim razie problemu za granicą z vowifi bo dla Orange będziesz dalej w kraju. Zresztą czytałem że ludzie tak normalnie robią i działa
Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

Ruch VoWiFi na znanych mi telefonach omija całkowicie wszelkie ustawienia dotyczące VPN i proxy. Także rozwiązanie z VPN-em działa tylko jeśli można postawić swój własny AP z polskim VPN-em, i dopiero przezeń łączyć swój telefon.

 

Wiadomo, zawsze jest to jakieś rozwiązanie, ale nadal jest to obchodzenie najprawdopodobniej sztucznie stworzonego problemu.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

wifi calling dla sms-ów

Będąc w Turcji próbowałem rozwiązać problem VoWiFi przez VPN. Oferta na kartę. Niestety nie udało się połączyć. Konkrecyjna sieć śmigała bez problemu. Orange był offline 🙂 Szkoda że nie miałem mobilnego routera. Pewnie to by rozwiązało sprawę. Tak czy inaczej sztuczne ograniczenie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

ale czy platforma i skrypty systemowe jeszcze przed wydaniem IMSI nie sprawdzaja uprawnien usera co do wykonywania polaczen i nie ustanawiaja limitow ?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Ja posiadam Huawei P40 Pro, zakupiony poza Orange a i tak smsy w WiFi Calling nie działają. Ma ktoś też Huaweia? Pytam bo zastanawiam się czy to kwestia wersji EMUI czy co, że mi nie działają? 🤔


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

wifi calling dla sms-ów

@iwan82 Twój telefon jest na liście wspieranych urządzeń:

https://www.orange.pl/view/wificalling

Ponieważ jest z poza dystrybucji Orange, to może być przyczyną niedziałających SMS-ów przez WiFi Calling. Warto skontaktować się infolinia czat i zweryfikować jeszcze raz, być może uda się uruchomić.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 46
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Pisałem dziś na czacie. Odpowiedź od konsultanta: nie da się, trzeba mieć telefon zakupiony z Orange, jest przecież napisane na stronie - konsultant dał do zrozumienia, że bezsensu że w ogóle pytam o SMS-y w Wifi Calling jak nie dałem zarobić na zakupie telefonu Orange. 

 

Usługi Orange ma fajne, dlatego z nimi jestem od lat ale obsługa Klienta od zawsze mocno szwankuje. Zazwyczaj jest tak, że nie da się, nie chce mi się ci pomóc, odpowiedzi typu kopiuj - wklej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Nie sa najgorsi. Rownaja w dol ale to chyba wina ARPU w PL.

Konkurencja ma podobnie,