Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

wifi calling dla sms-ów

@Anonim Nie znam operatora(z tych głównych) który różnicuje oferty pod kątem dostępu do VoLTE/VoWiFi jak to robi Orange.

 

Obstawiam, że nie chodzi tu o przyciąganie klientów do abonamentu tylko o ułomność systemów informatycznych.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@Duke  prepaid w Orange oparty jest na starym systemie, tam tej usługi nie dodadzą raczej, pozostaje abonament i Flex 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

@Anonimakurat volte/vowifi 5g to raczej powinna być podstawową usługa. No powinna bo jak narazie nie jest. Mam realme 6 i na Orange mam volte i niby vowifi - mg odbierac ale nie zadzwonię w trybie samolotu. Miałem chwilę realme 7 5g i na karcie Play też był dostępne opcje volte i vowifi nie testowałem czy faktycznie działa natomiast w tm na tamtym nie było opcji Orange tak samo się zachowywał jak na moim. Tata ma jakiś telefon xiaomi i na nim Orange działa i w vowifi i volte i w trybie samolotowym vowifi działa. Tm pojawiły się opcje ale nie pamiętam czy działa. Oczywiście wszędzie usługa na kartę.

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@Emill1 w prepaid Orange, nie ma sms po vowifi i raczej nie będzie 😉

Co do Volte to mam na 3 telefonach w Orange, nie używam Vowifi, jakość dżwięku kiepska, sms po Vowifi też mi zbędny 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

wifi calling dla sms-ów

@Anonim Jak to nie ma? Oczywiście że są. Tylko działają na terenie Polski jak całe VoWiFi.

To super nowoczesny Flex nie ma SMSów po WiFi.

 

A jakość dźwięku po WiFi nie narzekam.

 

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

 @Anonim 


@Anonimnapisał(-a)

w prepaid Orange, nie ma sms po vowifi i raczej nie będzie 😉

Co do Volte to mam na 3 telefonach w Orange, nie używam Vowifi, jakość dżwięku kiepska, sms po Vowifi też mi zbędny 😉


Regulamin nic nie mówi, że jest jakieś rozdzielenie na prepaid i abonament. A co do dźwięku vowifi, to powinienieś zmienić telefon, bo ja mam super jakość dźwięku. Mój telefon obsługuje kodek EVS.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 9
  • 0

wifi calling dla sms-ów

Są i działają bardzo dobrze po WiFi nawet można pakiety aktywować wysyłając sms po WiFI na te krótkie numery orange. Wcześniej iPhone 8 działało potem SE 2 gen teraz IPhone 12 e-sim działa SMS po WiFi 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

wifi calling dla sms-ów

Orange kartę mam zasadniczo tylko do neta. Volte na moim realme 6 działało. Vowifi w trybie samolotowym tylko odbieranie połączeń. Natomiast tata ma jakiś kijowy Huawei 1 tel i drugi xiaomi gdzie na nich są pasma w wersji ubogiej i ma na nim słaby mega zasięg więc w domu żeby ktoś się do niego wgl mógł dodzwonić to musi korzystać z vowifi.+fakt że jemu bez problemu vowifi działa w trybie samolotowym może dzwonić jak i odbierac. Tak wygląda w Orange. Co do sms w vowifi to raczej będzie ale w przyszłości pewnie nie prędko. Ale jak wspominałem volte vowifi czy 5g to raczej powinna być standardowa usługa i wkoncu to zapewne wprowadza wszędzie.

Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

Według mnie, zabronienie dostępu do usług VoWiFi za granicą dla usług na kartę jest jednak niepoważne.

 

Wytłumaczcie mi — szczerze — jakim problemem jest dla serwera usług IMS, czy sesja VoWiFi będzie pochodzić z adresu IP z puli należącego do operatora polskiego czy zagranicznego? Bo tak właśnie Orange udostępnia lub zabrania korzystania z VoWiFi. A według mojej wiedzy, akurat platforma prepaidowa i abonamentowa są ze sobą mocno związane, na pewno mocniej niż którakolwiek z tych z Flexem.

 

Ja odczytuję to zagranie jako czystą złośliwość wobec użytkowników, podyktowaną względami wyłącznie biznesowymi. Takie wrażenie zresztą odniosłem, czytając wypowiedzi przedstawicieli operatora na tym forum.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wifi calling dla sms-ów

To kwestia bilingu. Ofertę prepaid trzeba rozliczyć od razu. Postpaid można nawet do 3 miesięcy. I to powód.