Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

wifi calling dla sms-ów


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 132
  • 112
  • 6

wifi calling dla sms-ów

Co jest nierealne ? To dlaczego dziala w innych sieciach?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

wifi calling dla sms-ów

W innych sieciach  działa to trzeba  wymuszać na Orange 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wifi calling dla sms-ów

Aplikacja Plusowa (nie wiem o jakich innych sieciach mowa spoza grupy CP) od zaplecza korzysta z innych androidowych uprawnień czy ustawień niż ta poprzednia od Orange. Dobrym pomysłem byłoby rozwijanie niezależne i natywnych opcji i aplikacji na pozostałe urządzenia. Ale jeśli już raz wybrano "technologię", którą Google uśmiercił, to nie wiem czy biznesowo ktoś podejmie decyzję by wdrożyć inne rozwiązanie. Może warto zgłosić pomysł?https://nasz.orange.pl/t5/forums/postpage/board-id/Nasz-Orange-Pomysly

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

wifi calling dla sms-ów

Panowie, chyba za mocno wchodzimy w szczegóły co i jak ma działać. Nas klientów nie powinno to właściwie obchodzić. Takie urządzenia z iOS nie mają aplikacji i nie miały, a wdrożenie tam jest stosunkowo łatwe na dużą skalę bo system jest spójny. To inne problemy.

 

Kłopotem jest zaprzestanie czy też drastyczne wyhamowanie prac nad SMSami po WiFi. Może lepiej zastanówmy się jak można pomóc Orange z pozycji klientów by prace szły i wszystko działało. Podobnie było z VoLTE i jego aktywacją na kontach. Zgłoszenia problemów i dokładne opisywanie co się dzieje pomagało szybciej osiągnąć oczekiwaną stabilność rozwiązania.

 

Obecnie z SMSami i WiFi Calling jest pewien kłopot, który zauważyłem. Zaznaczam, że chodzi o iOS, nie mam dostępu do sprzętu z Androidem z obsługą WiFi Callingu w Orange.

 

Problem jaki zauważyłem to kłopot z otrzymywaniem nawet SMSów przez sieć Orange w momencie aktywnego WiFi Calling. Gdy szukam sieci i zasięg sieci komórkowej w końcu się pojawi wiadomości nie docierają, albo docierają po bardzo długim czasie. By jakoś szybciej odebrać wiadomość muszę zrobić dziwny manewr w postaci wyłączenia WiFi, odczekania chwili, wysłania SMSa do kogoś (aby się połączenie "odetkało") i dopiero potem jest szansa, że wiadomość szybko dojdzie.

 

Tych problemów z SMSami z sieci w przypadku włączonego WiFi Calling upatruję w kłopocie z rejestracją do sieci. Z jednej strony SMSy, o ile dobrze pamiętam, lecą po kanale sygnalizacyjnym (czy jakoś tak), a z drugiej komunikacja następuje w danym momencie przez WiFi, w którym nie są zaimplementowane SMSy. W efekcie jest cyrk z otrzymaniem wiadomości. To tylko moje przypuszczenia i tylko po obserwacji na iOS.

 

Także brak SMSów po WiFi nie jest tylko uciążliwy gdy brak jest zasięgu, ale również powoduje kłopoty z otrzymywaniem wiadomości po sieci komórkowej, szczególnie jeśli zasięg pojawia się i znika na kilka minut.

 

Ponownie odniosę się do spraw banków. Takie sytuacje powodują problemy w autoryzacji, wydłużają cały proces. SMSy mają swoją ważność, a czasem i 30 minut nie jest wystarczające by wiadomość dotarła. Jeszcze raz się powtórzę, będzie jeszcze większy problem gdy w końcu banki zaczną stosować nowe regulacje i SMSy autoryzacyjny co kliknięcie w systemie bankowym.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wifi calling dla sms-ów

Zmiany w bankach związane z PSD2 można wyłączyć na własną prośbę.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

wifi calling dla sms-ów

Ale nie potwierdzenia płatności przy płatności kartami w sklepach online (MasterCard, Visa).

 

Zresztą, nie o to chodzi, to tylko przykłady.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wifi calling dla sms-ów

3D Secure też można wyłączyć. PSD2 nie przekona Orange. Raczej trzeba poszukać info co się stało, że kiedyś na iOS komuś chwilowo działały SMS po wifi a potem cisza.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 330
  • 368
  • 6

wifi calling dla sms-ów

Pozbawianie się dodatkowego poziomu zabezpieczeń w banku tylko dlatego, że operator nie ma wdrożonej jednej z podstawowych funkcjonalności gdy u innych to działa? Wybacz, ale taki argument do mnie nie przemawia. 😉

 

Raz udało mi się wysłać MMS w iOS w trybie samolotowym z aktywnym WiFi Calling. Dotarł do adresata. Niestety nic nie przychodziło do mnie.

 

Nadal... brak SMS w obie strony.Emotikon: sfrustrowany


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

wifi calling dla sms-ów

To może czas zmienić metodę weryfikacji na mobilną autoryzację? Sporo banków ma ją też po wifi. Orange PSD2 raczej do zmian nie przekona.
Anonim

Nie dotyczy

wifi calling dla sms-ów

@Piotrekk85  część powiadomień załatwia aplikacja banku, ale potwierdzenia nie, jakbym miał takie problemy to inna sim do banku, teraz gro fonów ma dual sim, problemu nie ma, ale to jest połowiczne rozwiązanie problemu, ba czasem w danej lokalizacji tylko Orange ma BTS, wtedy pozamiatane.