Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

usunięcie wielu słupów

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

usunięcie wielu słupów

Witam. Na mojej działce stoi siedem drewnianych słupów Orange. Kiedyś podłączone były do tego odcinka trzy domy. Parę lat temu sąsiad się odciął. Dwa lata temu mój dom i drugiego sąsiada przyłączyła do światłowodu inna firma, a telefony stacjonarne wygłosiliśmy, więc ze stacjonarnych usług Orange obecnie nikt nie korzysta. Choć linie dalej są podłączone do budynków, bo nikt z Orange nie pofatygował się ich odciąć. Firma na pewno nie podłączy nas do swojego światłowodu, bo to odludzie, a że nie zgodziła się na użyczenie swoich słupów dostawcy, który podciągnął nam światłowód, ten musiał postawić swoje i teraz mam na działce kilkanaście słupów.

Jak mam poprowadzić sprawę, żeby Orange zabrało swoje słupy lub pozwoliło na ich likwidację? Z góry dziękuję za porady.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

usunięcie wielu słupów

Cześć,

Najlepiej jest złożyć taki wniosek w formie pisemnej listem poleconym na adres do korespondencji Orange

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Możesz dopisać :Pion Sieci

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

usunięcie wielu słupów

Cześć,

Najlepiej jest złożyć taki wniosek w formie pisemnej listem poleconym na adres do korespondencji Orange

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

Możesz dopisać :Pion Sieci

 

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

usunięcie wielu słupów

dziękuję za odpowiedź. czy do wniosku należy dołączyć oświadczenia, że ani ja, ani sąsiedzi nie korzystamy z usług stacjonarnych Orange lub inne dokumenty?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

usunięcie wielu słupów

@yoasya Oczywiście. Im więcej informacji zawrzesz w piśmie, tym mniej pytań będzie ze strony operatora i sytuacja będzie dla niego klarowniejsza. Zaznacz nr aktu notarialnego gruntu i dołącz mapkę (nawet z Google maps) z oznaczonymi słupami. Jeśli wspomnisz o braku usług świadczonych po tych właśnie słupach i konkretnie umotywujesz (np. koniecznością wykonania na tym terenie jakichś prac w których te słupy mogą przeszkadzać) myślę, że sprawę załatwisz pozytywnie. Szkoda, że nie ma miejsca w którym można by było porozmawiać osobiście, ale...nic na to nie poradzimy.

Zawsze możesz dopytać na infolinii o sprawę. Może dodadzą jeszcze jakiś szczegół


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

usunięcie wielu słupów

ponownie dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

usunięcie wielu słupów

@yoasya Cieszę się, że mogłem pomóc. Daj znać jak sprawa się potoczyła.

Pozdrawiam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

usunięcie wielu słupów

Ja bym wysłał im fakturę za korzystanie z slupów na moim terenie, bez zgody. Sprawa do wygrania w sądzie. 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

usunięcie wielu słupów

A kto się będzie po sądach ciągał ? Sprawa będzie się toczyć latami a na końcu się okaże że nie miałeś racji i musisz ponieść koszty sądowe. Przy odrobinie dobrej woli z ich strony wystarczy pismo (zakładamy że na tych słupach nikt inny nie jest podłączony). W najgorszym wypadku słupy znikną po 2023 kiedy Orange zacznie likwidację sieci miedzianej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

usunięcie wielu słupów

@marder Skąd ta data rozpoczęcia likwidacji sieci miedzianej?

To, że nasz ulubiony Orange mówi o sukcesach związanych z instalacją FTTH nie świadczy, że wszędzie się da zastąpić stare miedziane łącza nitkami światłowodu. Obecna sieć powstawała dziesięciolecia. Może i rozpocząć proces można, ale nikt nie wspomniał o jego zakończeniu, bo to abstrakcja. Jeden proces likwidacji kabli miedzianych przeżyłem i tyle problemów, które wygenerował mogłoby dać do myślenia przed rzucaniem obietnicami na prawo i lewo...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

usunięcie wielu słupów

To powiedział sam Prezes 🙂 Rozpoczęcie operacji w 2023, zakończenie 2030. A co z tego wyjdzie w praktyce i ile to potrwa tego nie wiedzą najstarsi górale. Nie znane są też losy abonentów do których światłowód nie zawita. Może dostaną propozycję przejścia na komórki a może tylko list pochwalny od Prezesa kończący długoletnią owocną współpracę z pomarańczowym operatorem 😁