Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

speedtesty z popc


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 29
  • 0

speedtesty z popc

Nie mam jeszcze internetu z popc w swoim domu. Po za tym co to za zdanie, że klient nie musi wiedzieć, że to nie jest internet orange? Takie coś mi sie do końca nie podoba. Wiem ,że nie wazne jaki operator czy to orange czy inny internet z popc chodzi tak samo ,stad proszę o speedtesty. Po za tym umiem testować prawidłowo sieć. Jestem rozczarowany, ze internet z funduszy unijnych nie dorównuje tym co sam buduje orange czy inne wielkie firmy od światłowodów, gdzie ping masz do 5 ms. Podobno popc ma niską pojemnosc sieci. Żeby temu zaradzic po taniości wymyslili metode rozwiązania tego problemu, ale to powoduje pingi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

speedtesty z popc

@milosz2pl  mylisz pojęcia. Popc  to program unijny wspolfinansowania budowy sieci w terenie, a nie wykonywania sieci szkieletowych odpowiedzialnych za przeplyw danych w całym necie. 

Hasło "POPC ma niską pojemność sieci" świadczy o zupełnym niezrozumieniu zagadnienia


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 29
  • 0

speedtesty z popc

Dobrze, ale niektórzy np: w orange mają ping 3 ms. Gdyby to był problem ogólny to by wszyscy mieli po 20 ms pingu i utraty pakietów w w polsce.

 

Pojemność popc, to chodzi o obciązenie sieci. Sieć jest była podatna na przeciązenia. Żeby uniknać tych przeciążeń zastosowano technike, która powoduje pogorszenie jakości parametrów sieci.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

speedtesty z popc

@milosz2pl  ciekawe skąd masz takie informacje ?

Przecież wiadomo, że z Gdańska, Krakowa, Opola, Białegostoku itp do jakiegoś serwera za granicą mogą być różne pingi i to wcale nie zależy od tego z jakiego projektu była wykonywana instalacja...a od sieci szkieletowej, jej obciazen i powiązań 

Poza tym ping pingowi nierówny, zarówno pod kątem tłoku we wszystkich elementach sieci jak i cerwerze/stronie pingowanej.

To się przecież zmienia dynamicznie..

Znanym jest przykład z forum, gdzie węzeł był tak przeciążony, że praktycznie wieczorami leżał...a  klient nie był wykonywany z popc - Gdańsk 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 29
  • 0

speedtesty z popc

Testy są wykowane przez speedtest do serwera, który jest najbliżej miejsca zamieszkania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13733
  • 56489
  • 667

speedtesty z popc

@milosz2pl  tu masz link do strony firmy, która zrobiła dla UKE test certyfikowany 

Pod testwm jest zaznaczona opcja "test do wielu lokalizacji", a poniżej lista wyboru. Przy każdej lokalizacji, nawet w okolicy, ping za każdym razem jest inny i nie 2ms

Zweryfikuj u Siebie 

https://www.fireprobe.net/pl