Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przyłączenie do sieci światłowodowej


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 0

Przyłączenie do sieci światłowodowej

Witam 🙂

 

Chciałbym zapytać, jako osoba kompletnie zielona w tych sprawach, o możliwość przyłączenia do sieci światłowodowej. Mieszkam na dość krótkiej ulicy (kilkaset metrów) w domu o typie zabudowy jednorodzinnej (choć de facto jest to bliźniak w którym mieszkają dwie rodziny), przy której znajdują się 24 domki, 3 duże bloki mieszkalne (11 pięter), kamienica wielomieszkaniowa oraz 5 budynków mieszkalnych (3 piętrowych) (choć nie są one zaliczane do mojej ulicy tylko już sąsiedniej, co jest dla mnie trochę dziwne, ale nieważne). Od lat nie ma u mnie dostępu do szybkiego internetu. Do tej pory korzystałem z internetu od Netii (ADSL do 20 Mb/s), a ostatnio przeszedłem na jedyną dostępną lepszą opcję, czyli Orange VDSL do 80 Mb/s. W mojej okolicy większość sieci światłowodowej - patrząc po mapie UKE - to właśnie Orange. Światłowody dosłownie otaczają mnie dookoła... Światłowód jest na sąsiednich ulicach, jest we wspomnianych blokach i budynkach mieszkalnych (poza wspomnianą kamienicą), ale nie u mnie. Taka cholerna martwa strefa.

 

Tutaj moje pytanie - na ile prawdopodobne jest, że Orange zdecydowałby się (i w jakim czasie) na inwestycję światłowodową na mojej ulicy, jeśli udałoby mi się przekonać sąsiadów z domków na mojej ulicy, jak i osoby z kamienicy bez dostępu do szybkiego internetu, do wysłania zgłoszeń popytu przez formularz Orange oraz dodanie popytu na stronie UKE? Tak zrobić radził mi doradca Orange. Nawet już mam ulotki przygotowane, żeby je rozdać sąsiadom.

Drugie pytanie - czy prawdopodobne jest, że Orange szybciej zająłby się przyłączeniem mnie do sieci światłowodowej, jeśli zgłosiłbym chęć do współfinansowania inwestycji, wedle artykułu który znalazłem tutaj na forum (link poniżej)? Czy to w ogóle możliwe, żeby podłączyli światłowód do pojedynczego domu jeśli pokryję część kosztów? Trzeba bodajże wysłać listownie do Orange wypełniony formularz w takim wypadku? Serio, światłowody Orange otaczają mnie dookoła, z tym że głównie w budynkach mieszkalnych i blokach. Zastanawiam się, jak trudne to może być...? Widziałem, że na sąsiedniej ulicy ludzie mają spod ziemi po słupach pociągnięty światłowód Orange, zaczyna się od słupa blisko właśnie budynków mieszkalnych. Zakładam że od nich to idzie i że u mnie dałoby się zrobić podobnie.

 

https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-inwestycji-swiatlowodowej-przez-klienta?_ga=2.44286...

 

 

 

___________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Przyłączenie do sieci światłowodowej

@speancer  jeśli masz VDSL  powyżej 30Mb/sek nie kwalifikujesz się do popc 

Może inwestycja na Twojej ulicy przekracza limit  środków na instalacje jednostkowa, dlatego operator ja pominął? Może jest jakiś problem techniczny? 

Dlatego współfinansowanie  jest dobrym argumentem. W salonie zapytaj konsultanta o specjalne w tej kwestii  zgłoszenie i nie daj się zbyć, to nowe procedury, ale skuteczne. Najlepiej wypadają grupowo, kilku klientów, bo wychodzi taniej. Dlatego pomysł skrzyknięcia i deklaracji grupowej jest na miejscu. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Przyłączenie do sieci światłowodowej

@speancer  na początek wrzuć adres miejscowosc ulica nr budynku (ewentualnie). 

Proces współfinansowania to sprawa przyszłościowa (jeżeli u Ciebie by to było to juz dawno ktoś by pukał do drzwi twych).

 

Ogólnie to temat na dziś nie do przejścia. 

Ewentualnie jako klient firmowy mozesz dostać wycenę. Ceny to jakiś kosmos 😂 Czas ewentualnej realizacji to około  od 6 do nawet 24miesiecy.