Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@agat13 Ja będę pierwszy, nie ma słupów ze światłowodem, tylko w ziemi. Przed domem nie mam żadnego przyłącza, tylko sąsiad obok ma nadmiar kabla (jak wczesniej napisałem, zgaduje że symbolizuje to taka czarna rurka) i obok sąsiada (dosłownie kilka metrów od mojego budynku) jest także ta studzienka i jakby taka otwierana "rura" od Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  to dziwne, bo przy wielorodzinnym powinno być inaczej . Jedna rurka, jedna instalacja...a reszta lokatorów?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

No właśnie to jest dziwne i ta "rurka" co jest zapewne nadmiarem światłowodu jest dla sąsiada a dla mnie ? Nic ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  szczerze? Jeden adres, więc jeden światłowód. Spiesz się, abyś z niczym nie został ..

Oczywiście, że mogą jedną rurka doprowadzić kabel wielowłóknowy i w puszce na elewacji spawać na lokale..ale jeśli to tylko jedno włókno.........


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

arcydzielo44.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@agat13 wysłałem rysunek jak to mniej więcej wygląda. Tam dalej oczywiście tez jest chodnik żeby nie było. Bo też czytam te wiadomości i nie wiem czy my się dobrze zrozumieliśmy ???

Oznaczam też @slav72 @j131. Może też chcecie zobaczyć jak to wygląda ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof 

Widziałem to na street view od razu jak dałeś adres. Myślę że niepotrzebnie interpretujesz rzeczywistość. IMHO żaden z elementów o których piszesz nie jest powiązany ze światłowodem. Ta duża "rura" w szczególności to chyba po prostu słupek z miedzianym przyłączem w środku.

Niczego nie wymyślisz, musisz złożyć zamówienie i wtedy się przekonasz czy zostanie zrealizowane czy nie. Jeśli faktycznie jest zgodność między bazą danych a rzeczywistością, to skądś ten kabelek zostanie magicznie wyciągnięty i podłączony. Budynek może i jest wielorodzinny, ale na pewno na taki nie wygląda. Ale to przecież nie ma nic do rzeczy - nie masz na to żadnego wpływu i nie chcesz chyba złożyć kilku zamówień jednocześnie? Czy chcesz? Możesz spróbować jednocześnie złożyć zamówienia u wszystkich chętnych do świadczenia usługi, ale to już musisz się zdecydować czy bardziej chcesz wiedzieć jak to działa czy bardziej chcesz mieć światłowód.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 109
  • 0

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@j131 Oczywiście że chce mieć światłowód. Jutro pojadę do salonu Orange i spróbuje zamówić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof  nie ma co się zastanawiać, zamawiaj przyłącze w Orange, skoro:

 

slav72_0-1687382699982.png

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

"Dostępność" światłowodu i przebieg instalacji.

@Reithof Ilu tam jest mieszkańców bo dom wygląda na mały? Wg geoportalu masz szczęście i jest doprowadzona rura do budynku (róg budynku z prawej strony patrząc od ulicy.) Jeśli jak mówisz nic nie kopano do Was to oznacza że jest to stare przyłącze robione jeszcze za czasów TPSA. Całkiem możliwe że jest nawet stara skrzynka na budynku lub w piwnicy (do zweryfikowania na miejscu). Zasilanie będzie szło od studni którą naszkicowałeś. Wymaga to jednak trochę pracy, którą Nexera nie wykonała ale w bazie klepneli sobie że adres "zaliczony". Mogą być teraz przepychanki pomiędzy Nexerą a Orange bo monter Orange powie że to wymaga zbyt dużego nakładu pracy ponieważ nie ma przyłącza w budynku. Nexera powie że przecież jest splitter w studni czy troszkę dalej i może sobie to wyspawać i podłączyć. Reasumując: nie miał byś teraz problemów gdyby Nexera położyła nową rurę do budynku, wciągnęła kabel 2x6J i zamontowała skrzynkę MSN w piwnicy budynku (o ile jest podpiwniczenie) lub na klatce schodowej. Ostatecznie na elewacji. Złóż zapotrzebowanie i módl się aby jakoś te dwie firmy się dogadały.   

Clipboard02.jpg