Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

a czemu to jak piszesz - powiedzą ludzie którzy starali się coś uzyskać czy czegoś dowiedzieć od orange przez całe lata bezskutecznie.

--------------------------------------

Uczono mnie , ze nie ma bezsensownych pytań, a odpowiedzi?

Czyli co, latami Orange nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytanie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3048
  • 31

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

Tu. Tak 😁😁😁

 

Zauważ że tu głównie odpowiedzi są od bywalców tego forum A nie od pracowników ORANGE.

Inna sprawa to taka że nikt nie udzieli Ci konkretnych planów inwestycyjnych. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio 

Mam identyczną sytuację , i po przedstawieniu konsultantowi konkretnych  wyników z map UKE (80Mb/s) i mapy zasięgu Orange(20Mb/s) , dostałem nr zgłoszenia i telefoniczne potwierdzenie uzupełnienia centrali o VDSL.

Termin początek czerwca więc już nie długo. Zobaczymy czy to prawda. Dam znać jak cała sprawa się zakończy. Ja myślę , że warto walczyć o poprawę sytuacji. Możesz jeszcze napisać do UKE oni chętnie  sprawdzą skąd takie różnice w danych.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL


@xinfxnapisał(-a)

@impetiginisatio 

https://www.telko.in/po-interpelacji-posla-w-sprawie-bialych-plam-resort-cyfryzacji-naciska-na-voice...
Może spróbuj do posła.


Jeszcze jedna ważna rzecz. Plany planami a jeszcze musi się znaleźć chętna firma która tą sieć wybuduje i tu już nikt nikogo do niczego nie zmusi. Jak ktoś mieszka tam gdzie diabeł mówi dobranoc to musi się liczyć z tym że sieć telekomunikacyjna nigdy do niego nie dotrze a przynajmniej nie w ciągu najbliższych lat. Przykre to jest ale prawdziwe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@KW5 

 

u mnie problem jest innego rodzaju - nie ma rozbudowy. Orange jedyne co moze powiedziec UKE to to ze to jest nieprawda, tam jest VDSL2+ i sobie misia pocalujcie w nos.

 

UKE nie ma zadnych mozliwosci interwencji. Ale jeszcze inaczej.

 

Podlaczaja menelnie, podlaczaja starych dziadkow 90 letnich, na zasadzie ludowego wojska polskiego sztuka jest sztuka.

 

Podlaczja nawet moim dziadkom, co dziadek moj ma demencje i chce widlami monterow gnac. Tak maja w papierach.

 

Ale tam gdzie ktos kupilby uslugi nie chca podlaczyc.

 

Podejrzewam ze bedzie po staremu - Orange powie UKE ze tam jest VDSL2+ a UKE stwierdzi acha skoro jest to nie ma tematu, zamykamy sprawe.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

no wiec aktualnie zmienilo sie to ze po pismach do Orange i pismach do cppc - mapka gminy pokazuje biale plamy.

 

Nic wiecej sie nie zmienilo.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1252
  • 2

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

no wiec dziś firma w błyskawicznym tempie zrobiła przekopy pod naszymi chodnikami, wjazdami etc. Uwineli sie w ciagu dnia. Oczywiscie pod adresami wytypowanymi w POPC. To, ze w polowie wsi oraz innej jest biala plama wszyscy wiedza i mowia cos o 2026 roku. O dziwo technicy zapytani o to czy w kanale/strukturze technicznej jest planowane miejsce mowia - nie ma - jak bedzie rozbudowa trzeba bedzie wszystko od nowa zrobic.

 

Oczywiscie zapytani technicy z firmy instalacyjnej bardzo mili i uprzejmi i mowia - Paanie, my tego nie rozumiemy czemu tak jest bez sensu ale taki mamy projekt i tak nam placa za podlaczenie tych punktow.

 

Okazuje sie ze tam gdzie podlaczaja to ich prawie gonia i prawie psami szczuja - bo nie chca miec ftth, a tu gdzie bysmy im zaplacili nawet 5000 PLN za podlaczenie - Panie, ja tez tego nie rozumiem ale punkt jest punkt. Ma byc podlaczony numer 10 to znaczy ze 10 podlaczymy chocby ten spod 10tki nie chcial miec a nie podlaczymy ani 10a, ani 11, ani innego chociazby ow chcial...

 

Technicy zapytani czy mogliby podlaczyc wiecej domow mowia - gdyby tak bylo w projekcie to nie byloby problemu, ale nie jest. No i zapytani wprost - sluchajcie - mozemy zaplacic nawet 20.000 PLN za podlaczenie abyscie podlaczyli to uczciwie powiedzieli - nie da sie - nie da sie bo co z  tego ze my dowleczemy Panu swiatlowod do domu jak on zgodnie z projektem nie ma prawa pojawic sie w systemie Orange jako podlaczony punkt wiec - moglibysmy podlaczyc formalnie dowlec, wpiac w strukture etc. ale to nie mialoby prawa dzialac bo tego nie ma w planach a jak nie ma w planach to jak bysmy wytlumaczyli przelozonym czy komukolwiek podpiecie punktu spoza listy?

 

Wiec albo idzie dorejonizowanie oficjalnie albo sie nic nie da zrobic.

 

Polityki orange oni tez nie rozumieja bo ludzie chca placic ale jak to on mowi - ja jestem od wykonywania podlaczen zgodnie z planem a nie rozumienia czy dyskutowania.

 

Bardzo przyjemni podwykonawcy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53194
  • 617

przeklamania w mapach dostepnosci. Swiatlowod versus VDSL

@impetiginisatio  ta k działa POPC, gdzie tu logika?? A podwykonawcy faktycznie sympatyczni i rzeczowi