Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z podłączeniem swiatłowodu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

problem z podłączeniem swiatłowodu

Posiadam już przewód światłowodowy w domu przeprowadzony z studzienki telekomunikacyjnej .Po wizycie w salonie stacjonarnym w Poznaniu w miesiącu wrześniu 2019  w sprawie zgłoszenia chęci do podłączenia światłowodu dostałem informację o zgłoszeniu mnie do listy konsumentów gdzie po około miesiącu będzie już możliwość podłączenia, mamy kwiecień 2020 i nie dostałem żadnej informacji w tej sprawie, kontaktowałem się również wielokrotnie z biurem obsługi i tam informację jaką uzyskałem to ze tu niema światłowodu w mojej okolicy  a co najciekawsze sąsiedzi z ul. frezjowa nr  1,3,5,6 i 9 posiadają od dawna światłowód Orange i to najszybsze prędkości  a budynek nr 4 niema takiej możliwości i co mogę z tym zrobic ???

 

_______________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy" - moderator Wojciech.

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

problem z podłączeniem swiatłowodu

A ten przewód podłączył Orange czy Inea?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

problem z podłączeniem swiatłowodu

zrobiłem to w własnym zakresie przez firmę która się tym zajmuje bo tak mi powiedzieli w salonie orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

problem z podłączeniem swiatłowodu

A zamawiałeś przez www? https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod

 

p1.PNGp2.PNG


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

problem z podłączeniem swiatłowodu

to nie Poznań tylko Pniewy 50 km od Poznania


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

problem z podłączeniem swiatłowodu

W tej lokalizacji internet robiła INEA w ramach projektu POPC. Orange do sieci nie podłączy Cię bo to nie jest jej. Nie wiem kto z Orange to Ci obiecywał ale to nonsens totalny. Sugerowałbym uderzyć do Inei. Orange w tej lokalizacji korzysta z oferty hurtowej na infrastrukturze Inei.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

problem z podłączeniem swiatłowodu

byłem również w inei jako na pierwszym miejscu  i dostałem informację że nie mam możliwości podłaczenia  wiec o co chodzi


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

problem z podłączeniem swiatłowodu

Widocznie INEA w ramach POPC nie możesz podłączać adresów, których nie ma w projekcie. POPC to dofinansowanie unijne i nie można z tego podłączać inne adresy "komercyjnie" pod rygorem zwrotu dofinansowania. Okres trwałości projektu to zwykle od 3 do 5 lat. Więc trzeba niestety uzbroić się w cierpliwości.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 2
  • 0

problem z podłączeniem swiatłowodu

i wszyscy sąsiedzi maja orange


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

problem z podłączeniem swiatłowodu

Widocznie oferta Orange była dla nich ciekawsza niż Inei i innych firm co działają na łączach Inei.