Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

Dzień dobry,

 

Korzystam na co dzień z LTE od ORANGE dla domu, pakiet ORANGE LOVE, na kartę SIM. 

 

Jakiś czas temu wymieniłem sprawiający mi problemy router Huawei B315 na ASUS 4G-AC68U, do którego jest wpięta karta SIM. Oprócz tego mam w domu dwa repeatery ASUSa RP AC53. Póki co, po wymianie Huawei na Asusa wszystko działa bez problemów, nie wiem tylko jak skonfigurować IPV6 na tym routerze.

 

Najpierw w zakładce WAN w rubryce typ PDP z rozwijanej listy wybrałem IPv4 & IPv6, miałem jeszcze do wyboru: IPv4, IPv6 lub PPP.

 

Następnie, po wejściu w zakładkę IPV6 w rubryce "Typ połączenia WAN" otrzymuję rozwijaną Listę a na niej (obrazek w załączniku) do wyboru: Native, Static IPV6, Passthrough, Flet's IPV6 Service, Tunnel 6 to 4, Tunnel 6 in 4, Tunnel 6rd.

 

Na stronie ASUSa jest co prawda dostępny poradnik, ale są tam tylko opisane bardzo skrótowo tylko 3 metody: PPPOE, Static (Statyczne IP) i Passthrough opisane jako Automatyczne IP, a później informacja 

"Dla innych typów IPv6, uzyskaj informacje dotyczące konfiguracji od swojego dostawcy usług internetowych (ISP)."

 

Martwi mnie również to, że po wejściu na stronę test-ipv6.com otrzymuję informację: 

 

"Nie wykryto adresu IPv6" oraz 

 

"Wygląda na to, że jesteś w stanie przeglądać Internet wyłącznie poprzez protokół IPv4. Nie będziesz w stanie dostać się do stron udostępnionych wyłącznie za pomocą IPv6." 

 

i na koniec 

 

"To ensure the best Internet performance and connectivity, ask your ISP about native IPv6."

 

Punktacja oczywiście 0/10. Dodam jeszcze, że na Huawei z którego korzystałem wcześniej nie konfigurowałem wcześniej IPv6. Będę wdzięczny za poradnik/informację, jak to zrobić na wspomnianym wcześniej ASUSie, którą z dostępnych opcji wybrać i czy IPv6 będzie w ogóle u mnie działać. 

 

Pozdrawiam.

 


ipv6-1.jpg
12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38162
  • 1381

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

Pokaż konfigurację apn.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

Hmm, w zakładce profil APN nic ciekawego nie ma ...

 

lte-range.jpgapn-profil.jpg

Działam w trybie routera bezprzewodowego, konfigurowałem "z buta" poza zmianą nazwy sieci i ustawieniem hasła nic nie zmieniałem, repeatery powtarzają sieć główną, ale rozsyłana przez nie siec występuje w wyodrębnionej nazwie, powiedz może jakie konkretne informacje byś potrzebował, to postaram się skądś je wygrzebać.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38162
  • 1381

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

To dlatego Ci nie działa.

apn dla mobilnej transmisji jest ważny jak chcesz mieć ipv6

apn: internetipv6
nazwa użytkownika: internet
hasło: internet
wybierz numer: *99#


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

Ok rozumiem, że te dane wprowadzam do rubryk Profilu APN ?APN-prof.jpg

 

Czy jeżeli w usłudze APN wpiszę internetipv6 tak jak zasugerowałeś, to czy ipv4 też będzie działać - zamiennie? Czy bezpieczniej zostawić sam internet? Co z tym profilem IPv6 asusa o którym mowa była na początku, co tam muszę wybrać?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38162
  • 1381

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

W Orange nie ma dostępu do obu protokołów jeśli tego router nie obsługuje. Aż tak nie znam tego routera czy on umożliwia przerzucenie z ipv6 na ipv4. Dual stacka od sievi nie ma na mobile. To już zależy od urządzenia.

Co do bezpieczeństwa - wszystkie apny dostępne w ofercie masowej są "tak samo bezpieczne jak i tak samo niebezpieczne". Jak chcesz więcej bezpieczeństwa, zostaje oferta dla firm i prywatny apn.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

Rozumiem, zmieniłem konfigurację w APN tak jak zasugerowałeś, nadal pozostaje to...

 

internetipv6.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38162
  • 1381

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

A do czego potrzebujesz ipv6?
bez zmiany tego działa Ci internet?
Co masz po wejściu na stronę https://test-ipv6.com/ ?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

1. Szczerze? - na chwilę obecną do niczego, liczyłem że może wpłynie na wydajność przeglądania stron i zapewni lepszą pracę w sieci, wcześniej na tym nie działałem, ale mogę się bez tego obyć.

 

2. Niestety po zmianie Internet przestał działać, sieć nie chciała się odpalić i otrzymałem taki komunikat...blad.jpg

 

Musiałem zmienić z powrotem nazwę APN na "internet", zamiast "internetipv6", nie wiem gdzie tkwi błąd.

 

3. Jak wyżej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32675
  • 38162
  • 1381

Orange LTE (IPv6) na ASUS 4G-AC68U

W Orange mobile będzie dużo problemów, pod kątem stabilności różnic nie ma. Jedynie jakiś mały promil usług internetowych nie działa po ipv4. Wtedy byłby sens.

Wg mnie w zakładce z ipv6 musisz potestować ustawienia. Nie znam tego modelu Asusa a często nazwy bywają mylące. Wydaje mi się, że Native powinno być ok.