Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Witam, może głupie pytanie, ale wole się upewnić, czy w roamingu działa główna karta eSIM? 
P.S nie korzystam z usługi Extra karta eSIM.

 

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

eSIM mozna zalogowac do kazdej sieci w DE. Wybor automatyczny u mnie to Vodafone ( tragiczna jakosc voice) ale czasami nawet 5G znosne.

 

Uwaga. 5G w Vodafone uzywam sporadycznie jako roamingowiec Sunrise Suisse. Czy 5G v Vodafone jesr dostępne dla Orange PL nie wiem. U mnie raz jest dostepne raz nie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Jeśli z daną siecią roamingową Orange ma umowę na e-sim w roamingu, to tak. Ale niestety listy operatorów chyba publicznie nie ma.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Ok, rozumiem. eSIM mi działało w Czechach, bez problemu mnie logowało do O2-CZ, Vodafone CZ i T-Mobile CZ, ale wyjeżdżam do Niemiec i obawiam się, że zostanę bez sieci, stąd moje pytanie na forum


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Tu ktoś na forum jest z Niemiec ale nie pamiętam już kto 🤔


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

eSIM mozna zalogowac do kazdej sieci w DE. Wybor automatyczny u mnie to Vodafone ( tragiczna jakosc voice) ale czasami nawet 5G znosne.

 

Uwaga. 5G w Vodafone uzywam sporadycznie jako roamingowiec Sunrise Suisse. Czy 5G v Vodafone jesr dostępne dla Orange PL nie wiem. U mnie raz jest dostepne raz nie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Dziękuje @impetiginisatio za odpowiedź, takiej informacji potrzebowałem. Zapytałem się jeszcze dla pewności na czacie z konsultantka i mi potwierdziła, ze nie powinno być problemu. Mi na 5G nie zależy w roamingu gdyż nawet nie mam telefonu który to obsługuje. Myśle ze i tak na razie nie opłaca się inwestować w tel 5G bo i tak dostępność tej sieci jest słaba w naszym kraju. Orange chyba nie ma umowy na 5G w roamingu w Niemczech bo w pliku z opami roamingowymi pisze że jest dostęp do LTE jedynie.

Dziekuje wszystkim za pomoc! 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

w trybie automatycznego wyboru sieci zdarzaja sie bledy - moj eSIM pracuje w sieci Magenta normalnie ale zalecam okazyjnie patrzec na wyswietlacz telefonu, czy nie ma Orange Backup Calling zamiast logo operatora. Zaleta zalogowania sie w niemieckim T-Mobile byla mozliwosc (teraz jestem w Szwajcarii wiec nie wiem) korzystania z VoLTE (przynajmniej w moim przypadku) - telefon Samsung S22 Ultra, numer przeniesiony z Play do Flexa do eSIM.

 

Nie testowalem rozmow na O2 Deutschland, zreszta tam nigdy nie bylo wyboru automatycznego. Nie wiem jak u Ciebie bedzie i jakiego partnera roamingowego telefon dobierze domyślnie, najprawdopodobniej Vodafone. Sam zobaczysz, potestujesz, w kazdym razie eSIM w DE w fiolecie działać powinien


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

a co jeśli będę miał Orange Backup Calling? Co on daje?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

w moim przypadku w momencie kiedy zamiast loga operatora mam Orange Backup Calling - to dzwoniac na swoj numer jestem nieosiagalny.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 326
  • 1

eSIM a roaming, czy główna karta będzie działać zagranicą?

Jestem teraz w Niemczech, eSIM automatycznie loguje do Magenty, ale niestety VoLTE nie chce działać w Telekomie. Wpuszcza mnie również do vodafone, gdzie tez VoLTE nie działa. Do o2 mnie na moment wpuściło ale w ogóle internet nie działał, a teraz eSIM nie chce się logować do o2.

Edit: do o2 loguje na kilka sekund, a potem wyrzuca - nawet net nie działa. Widzę ze na automatycznym wyborze sieci próbuje logować do o2, a przez to nie mam zasięgu wiec musiałem ustawić na sztywno Telekom.de