Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

czy zadziała vdsl


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

czy zadziała vdsl

Posiadam neostradę o takich parametrach.

Przechwytywanie.PNG

Dałoby radę puścić po tym coś więcej Vdsl/adsl?

Odległość od centrali po słupach to około 1,5-1,8km

Powiedzmy szczerze taki internet szczególnie jak na 2020 jest tragiczny, szczególnie upload.

Jeśli chodzi o światłowód i alternatywy: brak. Lte brak zasiegu.Swiatlowod; sprawdzalem wszystkie mapy, wszystkie wsie wokoło mają już światłowód, ale oczywiście mojej wsi (gdzie tego internetu najbardziej potrzeba) nie ma w żadnych planach (na mapce uke,ccpc itd) Na polowie domkow we wsi(poza oczywiscie moim) na mapbook uke popc jest do 2023 .więc i tak sie nie doczekam.

Jakby to mialo jakies znaczenie zamieszczam jeszcze zrzut ekranu ze speedtesta. 

120108943_659025641700962_7073286167077869877_n.pngz góry dziękuję za odpowiedzi.

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

czy zadziała vdsl

@Czlowieczek Parametry dla ADSL są bardzo dobre. Jeśli linia ma około 1,8 km to z zasady VDSL nie złapie nawet synchronizacji. VDSL z matematyki sięga na 1,3 km maksymalnie. To tylko teoria, ale się sprawdza. Nawet jeśli by się  modem zsynchronizował to na granicznych parametrach czyli około 22 Mb/ sek ale działałby niestabilnie ma maxa bo na granicy parametrów. Niestety....

Możesz założyć druga usługę i router 2-WAN-owy. Możesz poszukać u OA czy nie mają w opcji radiolinii. Nic więcej mi nie przychodzi do glowy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

czy zadziała vdsl

@Czlowieczek to są maksymalne parametry na ADSL. VDSL pewnie wcale nie odpali. Tu dużą wagę ma odległość do centrali. Im mniejsza, tym wyższa synchronizacja linii i szybszy internet. Po screenie widać, że połączenie jest stabilne, bez błędów. Nic więcej się nie wydusi z tego łączą.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

czy zadziała vdsl

Dla Twojego pocieszenia ja bym chciał mieć chociaż tyle co Ty, u mnie wyciąga około 5Mb/s. Synchronizacja jest na około 12 lub 14 ale tyle jest przez jeden dzień na miesiąc i później DLM przycina do 5Mb/s - prawdopodobnie gdzieś na linii jest jakaś nieszczelność lub słabsze połączenie ale nikt z tym nie chce zrobić bo internet działa.. a ile jest transfer to mają w d..ie i tak od dwóch lat, a był czas dawniej że było 9Mb/s lub więcej.
Światłowód jest od początku roku w centrum miejscowości, a pominęli moją okolicę gdzie u mnie by był bardziej potrzebny bo oni mieli możliwość 80Mb/s lub 20Mb/s już jakiś czas. Do końca światłowodu jest ode mnie około 600 metrów. Nie ma mojego adresu w popc2 więc nie wiem czy i kiedy u mnie będzie 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

czy zadziała vdsl

@andrze2 Zrób screena z parametrów łącza w menu modemu. Pomyślimy co poradzić...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

czy zadziała vdsl

W funboxie chyba tylko tyle jest. Ale co zauwazylem margines szumu wzrósł do 11.3db.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

czy zadziała vdsl

U mnie podobna sytuacja tylko że ja światłowód (nawet i ten zapas co na słupie jest) mam jakieś 20m od domu i wisi to sobie tak od chyba roku. Podłączyli szkoły z ose  (jedna swoją drogą miała pewnie jakies 2mbit bo ma 3km do centrali) i jakies losowe 4 domki (w tym jakiś opuszczony od 20lat albo więcej)co nawet nie wiedzą że mogą mieć ten światłowód.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

czy zadziała vdsl

Ja też kiedyś się łudziłem, że będzie u mnie przynajmniej VDSL, zerwałem umowę i nie czekałem dalej. Ceny Neostrady po miedzianym kablu są za wysokie i ta opłata za łącze. Szkoda, że nadal to żyje i to całkiem dobrze. Mam nadzieję, że ta technologia umrze dość szybko, bo z tego nie da się korzystać. Zwłaszcza, gdy coś wrzucasz na chmurę, potrafi to trwać wieki. Orange rozwija się, ale dość średnio im to wychodzi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

czy zadziała vdsl

@TheEcki Technologia będzie żyć tyle ile zajmie doprowadzenie wszędzie FTTH. Gdy się nie ma co się lubi....lubi się i neo do 10Mb/sek


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 20
  • 32
  • 1

czy zadziała vdsl

Tylko że to jest niedopracowane. Światłowód biegnie już dawno obok domów, ale podłączyć nie można, bo ten jest z popc a domy nie są w tym programie. Połowa mieszkańców by skorzystała (bo u mnie te kable mają pewnie z 30lat, i są w złym stanie) ja mam jedyny stabilnie (ale bardziej mi  chodzi o upload), połowie wsi zrywa, znajomemu jak ostatnio naprawiali to 2dni cieszył sie internetem 20/2 i znowu przestało działać.

Ciekawe na jakiej podstawie dobierają te domy do programu bo u mnie we wsi są domy które całkowicie nie mają internetu kablowego (za daleko od centrali), jedynie kiepska radiówka (która wcale nie dziala lepiej), ze względu na górzysty teren i nie mają dofinansowania, a wsie obok co mają lte, radiówkę, vdsl i co się tylko da mają ten światłowód.