Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

[archiwum] Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Poniższe informacje są archiwalne. Aplikacja nie jest już dostępna. Możesz korzystać z Wi-Fi Calling bezpośrednio w swoim telefonie. Więcej tutaj: https://www.orange.pl/view/wificalling

 

Po włączeniu Trybu samolotowego mogę nawiązywać połączenia, natomiast nie można się do mnie dodzwonić ("Osoba do której dzwonisz ma wyłączony telefon ....") Czy to jest prawidłowa sytuacja?

Używam Sony Z3 Compact.

15 ODPOW. 15

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Czekaj, czekaj... @Michal44, na pewno mowa o trybie samolotowym? Nie powinieneś mieć możliwości połączenia z WiFi i wykonywania jakichkolwiek połączeń w tym trybie.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Tryb samolotowy działa w ten sposób że telefon wyłącza wszystkie połączenia, tzn sieć komórkowa, WiFi, BT itp itd. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby włączyć WiFi albo BT ręcznie (niby jak działa internet w samolotach? przecież tam jest normalny hotspot i jest WiFi, ale telefony muszą być w trybie samolotowym żeby komórki nie łączyły się z naziemnymi BTSami). W trybie samolotowym jedynie na stałe wyłaczona jest łącznośc komórkowa, cała reszta reszta jest wyłaczana ale można ją właczyć spowrotem.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Jest tak jak napisał rafaello1231. Tryb samolotowy włączam pozostawiając włączoną łączność WiFi


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Ok, już rozumiem 🙂 @Michal44, to nie jest prawidłowa sytuacja, tzn. nawet będąc w trybie samolotowym, po połączeniu się przez WiFi powinna być możliwość także odbierania połączeń przez appkę.
Dzięki, że napisałeś o zauważonym problemie. Mamy wystarczające informacje, aby go przeanalizować. Ze swojej strony nic więcej nie musisz robić, a my postaramy się to poprawić.

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Widzę, że wyszła aktualizacja aplikacji, ale odbieranie połączeń w trybie samolotowym wciąż nie działa...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Czy ruszyło coś w temacie połączeń przychodzących?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Ewidentnie problem jest tylko u Ciebie, lub na tym modelu telefonu @Michal44. Wykonałem przed chwilką test...Tryb samolotowy, wymuszone wifi i połączenie w wifi calling od małżonki normalnie wykonane ( u niej połączenie gsm ) Telefony Huawei P8 Lite i P9 Lite ...

wifi calling.jpg

 

 

 @edit: @Michal44, czy WifiCalling prawidłowo ustawił sobie VPN? Ustawienia/Więcej/VPN. Może warto by zrobić reinstalację aplikacji i spróbować jeszcze raz ją uruchomić...Pamiętaj by po odinstalowaniu i przed ponowną instalacją "posprzątać" telefon programem do usuwania "śmieci" z pamięci urządzenia...

vpn wificalling.jpg

 

 

 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

Problemem może tez być sama sieć WiFi w takim razie. Możliwe są wycinane jakieś pakiety/porty. Czy to jest zwykła sieć WiFi czy jakaś "specjalna"?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 65
  • 0

Aplikacja WiFi Calling w trybie samolotowym

@mabud73 Dzięki za informacje. Właśnie miałem pisać, że testowałem aplikację Wifi Calling na telefonie małżonki Huawei P8 Lite - wszystko działa jak należy, przychodzące, wychodzące, w trybie normalnym jak i samolotowym.

Natomiast jeśli chodzi o mój telefon - Sony Xperia Z3 Compact - zauważyłem, że nie działają w ogóle połączenia przychodzące Wifi Calling. Dlaczego tak sądzę? Skłania mnie do tego poniższe. 

Taka sytuacja:

1. Telefon mój i małżonki z aktywną aplikacją WiFi Calling.

2. Nawiązuję połączenie z mojego Sony Z3 Compact do Huawei P8 Lite - w mgnieniu oka (mnie niż pół sekundy) na Huawei pojawia się połączenie przychodzące.

3. W drugą stronę tj. połączenie z Huwaei P8 Lite  do Sony Z3 Compact - połączenie przychodzące pojawia się po 2-3 sekundach. To sugeruję, że połączenia leci "standardową" drogą.

 

Zresetowałem mojego Sony Z3 Compact do ustawień fabrycznych - ponownie zainstalowałem aplikację Wifi Calling - niestety bez poprawy. 

Jak myślicie, gdzie może leżeć przyczyna, że nie działają przychodzące Wifi Calling?

 

EDIT:

Wyciągnąłem z szafy Sony Z1 Compact - przychodzące połaczenia Wifi Calling działają.