Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zwiększenie prędkości internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zwiększenie prędkości internetu

Cześć!
Ostatnio zauważyłem, że na wszystkich ulicach wokół mojej Orange oferuje znacznie wyższe prędkości internetu. Obecnie posiadam ofertę do 20 Mb/s (linia obsługuje max 16, a realnie mam ok. 8). Ulicę dalej jest to już 80 Mb/s. Czy jest możliwość zwiększenia prędkości u mnie? Gdzie pisać/dzwonić? Czy może nawet nie warto zawracać sobie tym głowy?
Poniżej zamieszczam mapkę, jak wygląda sytuacja (czerwony - 80 Mb/s, niebieski 20 Mb/s).
Zrzut ekranu 2019-05-12 o 18.54.47.png 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwiększenie prędkości internetu

Na Asnyka jest z tego co widać na mapach ogólnodostępnych jest inna centrala. Na Krańcowej ja widzę tylko numer 11. Pewnie to robione po ręcznym wywiadzie technicznym. Podpytaj ludzi co mieszkają u kogo załatwili sobie taki wywiad, bo już chyba Orange od tego odeszło na liniach miedziowych dla klientów indywidualnych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwiększenie prędkości internetu

A skąd masz info, że ulicę dalej jest 80tka? Wg strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu jest info, że jedynie 20. Może kogoś podłączono po ręcznym wywiadzie technicznym?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zwiększenie prędkości internetu

Sprawdziłem jeszcze raz na podanej przez Ciebie stronie i wszystko się zgadza. Na całej ul. Asnyka i Sportowej i na połowie ul. Przeskok i Różana jest 80 Mb/s. Natomiast na Krańcowej jest dwódziestka.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwiększenie prędkości internetu

Na Asnyka jest z tego co widać na mapach ogólnodostępnych jest inna centrala. Na Krańcowej ja widzę tylko numer 11. Pewnie to robione po ręcznym wywiadzie technicznym. Podpytaj ludzi co mieszkają u kogo załatwili sobie taki wywiad, bo już chyba Orange od tego odeszło na liniach miedziowych dla klientów indywidualnych.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Zwiększenie prędkości internetu

Gdzie można sprawdzić położenie centrali?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwiększenie prędkości internetu

Tego się nie dowiesz.

Ale możesz sprawdzić węzły VDSL Orange wg stanu na kilka tygodni wstecz. Pliki są tutaj http://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/infrastruktura-orange-polska/

Węzeł na Krańcowej 11 wg pliku ma 10 wolnych par, więc teoretycznie powinna być opcja na podłączenie kogoś do 80. Być może jakość przewodów jest słaba i dlatego nie jest to robione. Ew. może ewidencja oczekuje na zaktualizowanie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zwiększenie prędkości internetu

@kubsden  moim zdaniem nie warto zawracać sobie tym głowy,  najlepiej popytać sąsiadów. Wygląda mi to na błąd mapy.

@Piotrekk85  Mapa chyba kłamie, przy Asnyka nie widać żadnej szafy. To droga raczej polna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zwiększenie prędkości internetu

A na Asnyka 3? Tam gdzie na czarnej skrzynce na listy jest litera G w Street View? Tam jest za ogrodzeniem coś schowane. W drugą stronę też.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Zwiększenie prędkości internetu

@Piotrekk85 Widzę żółtą rurę od gazu, a obok skrzynkę elektryczną.