Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Nigdzie nie mogę się dowiedzieć dlaczego dostałem odmowę na przyłącze internetu do domu jednorodzinnego. Dlaczego odmawiają skoro słupek orange stoi bezposrednio przy mojej bramie a wszyscy sąsiedzi korzystają z neostrady. Na infolinii technicznej też nie wiedzą.

Czy ktoś wie o co tu chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Okej problem rozwiązany. Mimo, że mam słupek przy ogrodzeniu, dwa kolejne słupki z lewej i prawej u sąsiadów, nie ma dla mnie miejsca i koniec tematu. Uciekam do lokalnego dystrybutora który nie ma takich problemów.

Ehh słabo słabo orange... 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Byc może juz nie można podłączyć więcej osób. Ew w Twoim rejonie nie są realizowane nowe linie od słupka do domu po miedzi.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Gdzie mogę się dowiedzieć coś więcej? Muszę wiedzieć co planuje Orange bo nie wiem czy czekać na udostępnienie miejsca czy moze planuja światłowód czy uciekać do konkurencji. Na infolinii w tej sprawie nie wiedzą nic 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Co radzicie zrobić w takiej sytuacji?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Info więcej na infolinii lub czacie o ile będzie jakieś. Internet nie jest usługą powszechną, nie ma obowiązku jej podłączenia. Co robić? Jak Orange nie chce, poszukalbym innego operatora. Jeśli nie ma innej infrastruktury niż Orange, spróbuj u konkurencji co ma w ofercie BSA na łączach Orange (BSA to taka oferta jednej firmy na kablach drugiej, ale czasem się udaje tak mieć usługę choć brzmi to z pozoru absurdalnie).

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

@michal123  Technik musiał jakoś zamknąć zlecenie. Nie widziałeś się z nim? Co mówił na miejscu? W wyznaczonym slocie musi zadzwonić do klienta, inaczej są kary.

Na kiedy miałeś wyznaczony termin instalacji ? Ja bym próbował dowiadywać się przez infolinię dzień po terminie instalacji.

 

Jeżeli Twoje próby nic nie dadzą to próbuj ponownie złożyć zamówienie na usługę z nowym terminem instalacji.

Czy masz u siebie w domu kabel od tego słupka ? Technicy podczas instalacji nie dokopują kabla jeżeli go nie ma nawet, jeżeli słupek stoi przy bramie.

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Technik był umówiony na dzisiaj przyjechal rano i powiedział, że nic nie zrobi bo nie ma linii napowietrznej. Oznajmił, że przekaże orange zalecenie na kopanie linii podziemnej i orange się ze  mną skontaktuje. Dostałem smsa " Przykro nam nie możemy zrealizować zamówienia na usługę TEL0000.....". Dzwoniłem na infolinię i mówią o odmowie bez podania przyczyny. 

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że na działce są dwa domy i jeden jest podłączony właśnie do tego słupka. 

Poczekam do jutra zadzwonię jeszcze raz na infolinię. 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

@michal123 Jak nie ma kabla do Twojego budynku, to jest właśnie powód odmowy. Możesz sam dokopać kabel i pozostawić zapas przy płocie. Wprowadzenie kabla do słupka nie powinno stanowić problemu, ale to już trzeba rozmawiać z technikiem.

Kabel to skrętka żelowana doziemna lub XzTKMXpw np. 4x2x0,5 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 1

Słupek pod płotem, odmowa przyłączenia.

Okej problem rozwiązany. Mimo, że mam słupek przy ogrodzeniu, dwa kolejne słupki z lewej i prawej u sąsiadów, nie ma dla mnie miejsca i koniec tematu. Uciekam do lokalnego dystrybutora który nie ma takich problemów.

Ehh słabo słabo orange...