Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usłuig stacjonarne zniknęły

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usłuig stacjonarne zniknęły

Witam,

Sprawa wygląda następująco. Ulica w mojej miejscowości zmieniła nazwę. W serwisie orange przy sprawdzaniu adresu (dostępności światłowodu) wpisując nową nazwę ulicy jest informacja "pod Twoim adresem jeszcze nie mamy usług stacjonarnych". Wpisując jednak stary adres okazuje się, że usługi stacjonarne są dostępne.

Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

Gdzie się odezwać aby informacje o tym, że usługi są dostępne zostały zaktualizowane?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

Z tego co mi wiadomo obecnie raz na dwa tygodnie robiona jest synchronizacja danych. Jak minęło, to może warto zrobić zgłoszenie jak przedmówcy pisali. Ew. napisz na profil Orange w social mediach.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usłuig stacjonarne zniknęły

@piotr_krz Według mnie powinieneś zgłosić aktualizację oficjalnie z opisem problemu listem poleconym na adres korespondencji w Skierniewicach z dopiskiem "infrastruktura". To droga dłuższa, ale oficjalna. Możesz podać zakres numerów na ulicy ze zmienioną nazwą i poprosić o aktualizację zarówno w stosunku do klientów aktualnych i przyszłych.

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Re: Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usłuig stacjonarne zniknęły


@piotr_krz wrote:

Wpisując jednak stary adres okazuje się, że usługi stacjonarne są dostępne.

Co w tej sytuacji powinienem zrobić?

 


Zamówić usługę na stary adres. O ile o zamówienie chodzi ...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

Właśnie kończę budowę domu i został mi nadany adres już z nową nazwą, więc zamówienie na stary nie wchodzi w grę. Sąsiedzi mają światłowód, więc teoretycznie u mnie też powinno się udać podłączyć.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

@piotr_krz  nie jest powiedziane że to takie pewne na 100% iż uda się Ciebie podłączyć, wszystko zależy od możliwości technicznych, ale o to musisz dowiedzieć się u źródła (Orange).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

Składałem już chyba 3 razy wniosek o zajęcie się tą sprawą i nie ma żadnej odpowiedzi. Udało mi się jedynie wyprosić aby w końcu sprawdzili w GUS czy taka ulica rzeczywiście istnieje i w końcu dodali ją na stronie (choć twierdzą, że pomimo tego, że na stronie orange.pl ona widnieje nie mają jej w swoich bazach?!).

Jakie mogą być ograniczenia techniczne? Brak slotów do podłączenia?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

@piotr_krz zamawiaj usługi na stary adres. Potem po podpisaniu umowy będzie trzeba zaktualizować dane. 

Orange ma czasami jakieś dziwne ustalenia co do adresu świadczenia usługi. Mam przypadek z mieszkaniem, gdzie podaje adres i światłowodu nie ma, ale jak wpiszę przed numerem mieszkania literkę U, to światłowód mam dostępny.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

@piotr_krz  gdy zakupiłeś działkę pod budowę to miała adres?, jeśli tak to zamawiaj usługę pod ten adres jak jest taka możliwość. Podczas ewentualnej instalacji technik poprawi nazwę ulicy i tyle.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Re: Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

Technik, jak tylko trafi na miejsce, niech instaluje i spada. Łącze zostanie, a na korekty poprawnościowe przyjdzie czas.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Zmiana nazwy ulicy - dla serwisu Orange.pl usługi stacjonarne zniknęły

@piotr_krz. dla pomarańczowych twój przypadek to tzw Trudne Sprawy 😁 Najpierw musi być w ich bazie nowa nazwa ulicy. Później musi być wpisany twój numer domu i wreszcie musi być możliwość techniczna czyli blisko przy posesji słup lub studnia i wolne miejsce na splitterze.