Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana dostawcy internetu światłowodowego na Orange


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@marder 

Tak, źle działa. Pisałem wielokrotnie do UPC, a oni nie naprawiali, albo odpowiadali to "wina routera, wymienimy i wszystko będzie działać", lub "u nas wszystko działa" i tak dalej. I to pomimo dowodów, które im przedstawiałem. Każdy kto jest w UPC i chce przedłużyć umowę, może już tylko z Play. Może kiedyś coś się zmieni, ale na ten moment nowy router ma wiele błędów, IP to CGNAT, oraz podmiama routera operatora na swój, jest na ten moment nielegalna, gdzie w Orange jest możliwe, ale musisz sam skonfigurować. Podobno Play ma dodać publicze IP, ale czy tak będzie to niewiadomo. Dlatego chcę zmienić operatora. Znajomi, nie mają problemu z internetem, choć wiem, że każdy znajomy ma od lokalnego dostawcy, ale nie słyszałem by ktoś marudził u nas na światłowód od Orange.

 

A pytam się czy jest możliwe łatwa zmiana operatora internetu światłowodowego najlepiej bez przerw. Jak widać w dyskusji, w moim przypadku, jest to możliwe.

 

Wiem, że niektóre wiadomości mogą być gorzej napisane, głównie te pierwsze, bo pisałem je późno. Sam nie uważam się za polonistę, ale mimo wszystko, ludzie zrozumieli i mi pomogli.

 

________________
* Ukryłem fragmenty dotyczące innych operatorów oraz niezwiązane z tematem – moderator Michał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

@szyhownica  Czy uda Ci się z dnia na dzień przejść do innego operatora to nie jest takie oczywiste. Musisz się liczyć z tym ze możesz pozostać bez neta kilka dni bo terminy terminami a monterzy często nie przychodzą na czas i przekładają instalację na inny dzień.

 

________________
* Ukryłem fragmenty dotyczące innych operatorów oraz niezwiązane z tematem – moderator Michał


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Zmiana dostawy internetu światłowodowego na Orange

Sam się domyśliłem, że monterzy mogą zmienić terminy, i to był główny powód stworzenia tego tematu. Będzie, co będzie, najwyżej nie będzie internetu na kilka dni, mówi się trudno.

 

________________
* Ukryłem fragmenty dotyczące innych operatorów oraz niezwiązane z tematem – moderator Michał