Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zgoda na światłowód w domu przepisy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zgoda na światłowód w domu przepisy

Witam Czy jeśli słup prądowy leży na działce sąsiada to sąsiad może się nie zgodzić na instalacje światłowodu u mnie w domu ? jak to regulują przepisy? czy mogę już się tego obawiać że mogę zapomnieć o światłowodzie? to jest firma lokalna 

15 ODPOW. 15

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Zgoda na światłowód w domu przepisy

Tak. Zgodnie z przepisami operator musi dzierżawić słup od Energetyki za określoną kwotę i musi posiadać zgodę od właściciela/właścicieli działki. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zgoda na światłowód w domu przepisy

Rozumiem no to kiepska sprawa


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zgoda na światłowód w domu przepisy

@Januszbba Z tego co wiem, to lokalni operatorzy mają w większości podpisane umowy z zakładem energetycznym na dzierżawę słupów na podwieszanie instalacji . Wynika to z faktu, że właśnie ich OPP (skrzynki dostępowe) umieszczane są na słupach ZE, stąd byłoby nielogiczne jakby nie pozwalali dalej instalacji wykonywać po swoich słupach 🙂

Tu jednak sprawa jest bardziej złożona. Słup jest ZE, ale na posesji prywatnej i to operatora via ZE trzeba pytać o warunki techniczne. Myślę, że te kwestie są uregulowane między tymi firmami. Ciebie tak naprawdę nie powinno to dotyczyć, bo jeśli podpisujesz umowę to dostarczenie usługi jest po stronie operatora i to on powinien załatwić stosowne pozwolenia i zgody.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zgoda na światłowód w domu przepisy

@agat13  Dzięki wlałeś we mnie jakieś nadzieje że się uda to zamontować 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zgoda na światłowód w domu przepisy

@Januszbba Nie biorę moich opinii nie wiadomo skąd, a z obserwacji działania 3 operatorów lokalnych na infrastrukturze ZE w mojej miejscowości. Prócz słupów w pasie drogowym moja instalacja przebiega przez słup stojący według mnie na rogu posesji sąsiada ( wydzielony niby z jego działki, ale tam stojący).

Dodatkowo wszystkie trzy firmy doskonale dają sobie radę z tego typu problemami, które najprawdopodobniej występują w moim rejonie. Myślę, że i Twoje mają w tym doświadczenie i dadzą radę 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zgoda na światłowód w domu przepisy

@agat13Aha no to też tak jest prawie w moim przypadku 🙂  napisałem do Ciebie wiadomość prywatną 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zgoda na światłowód w domu przepisy

Wracając do początku - wszystko zależy czy służebność gruntu jest uregulowana czy nie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Zgoda na światłowód w domu przepisy

Niestety sąsiad nie wyraził zgody na montaż światłowodu i mogę zapomnieć o światłowodzie niestety.

Anonim

Nie dotyczy

Zgoda na światłowód w domu przepisy

@Januszbba  to dogadaj się z sąsiadem, jeśli ci zależy 😉

To nie 5G które może choroby wywołać 😉