Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

cześć, 

potrzebuje jakiegoś urządzenia, które mi zapewni zasięg sieci komórkowej pod ziemią. W domu mam Lte 2 kreski zasięgu. Co mogę kupić? 

Dodam, ze to musi byc jakas antena zewnetrzna i nadajnik w schronie, bo żel beton 8 m pod ziemią jest i 0 zasiegu.

 

 

_______________

Scaliłem wpis i doprecyzowałem temat - Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13054
  • 53576
  • 622

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

@mieczyslaww  jako firma powinieneś mieć dedykowanego opiekuna lub chociaż infolinię do kontaktu. 

Z tego co wiem, to jest z tym sporo zachodu. Składasz zamówienie, wykonywana jest analiza techniczna ( odległość od BTS-A, otoczenie sieciowe mobilne) i kosztów urządzeń oraz  pozwoleń. Niestety bez pozwoleń z UKE się chyba nie obejdzie, bo tego typu urządzenia trzeba rejestrować i zgłaszać...

Robią projekt i stawiają urządzenia z antenami na zewnątrz. Droga zabawa i zawsze możesz zamówić zestaw routera LTE zewnętrznego z anteną ( SIM montowany w antenie) i po kablu  ethernet daje internet do środka obiektu...tam wifi calling z wifi i po kłopocie. Taniej...

To w skrócie 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18468
  • 52836
  • 714

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

@mieczyslaww takie urządzenia są zarezerwowane dla klientów biznesowych, nie dla indywidualnych. Jeżeli zakupisz reporter bez porozumienia z operatorem, to zrobisz to nielegalnie.

Postaw sobie router WiFi, np. AP klient podłączony po kablu, natomiast w telefonie uruchom WiFi Calling i w ten sposób będziesz miał legalne połączenie komórkowe w niedostępnym miejscu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

router juz mam. Teraz myślę nad alternatywną komunikacją po za analogową. Nie wiesz jakie wymagania trzeba spełnić jako firma? Bo miałbym możliwość zakupu jako klient biznesowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13054
  • 53576
  • 622

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

@mieczyslaww  jako firma powinieneś mieć dedykowanego opiekuna lub chociaż infolinię do kontaktu. 

Z tego co wiem, to jest z tym sporo zachodu. Składasz zamówienie, wykonywana jest analiza techniczna ( odległość od BTS-A, otoczenie sieciowe mobilne) i kosztów urządzeń oraz  pozwoleń. Niestety bez pozwoleń z UKE się chyba nie obejdzie, bo tego typu urządzenia trzeba rejestrować i zgłaszać...

Robią projekt i stawiają urządzenia z antenami na zewnątrz. Droga zabawa i zawsze możesz zamówić zestaw routera LTE zewnętrznego z anteną ( SIM montowany w antenie) i po kablu  ethernet daje internet do środka obiektu...tam wifi calling z wifi i po kłopocie. Taniej...

To w skrócie 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

rzeczywiście dość skomplikowana i czasochłonna procedura, masz racje @agat13 chyba najprościej będzie gdzieś umieścić router z LTE czy tam 5G i wtedy puścić kabel do środka. Dziękuje za porady. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13054
  • 53576
  • 622

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

@mieczyslaww  z tego co pamiętam w ofercie Orange był taki zestaw że slotem dla SIM-ki w routerze zewnętrznym z ethernetem do budynku

Zawsze to alternatywa dla stałego łącza

Odpowiednio wysoko powieszony ( by nie ukradli) i ukierunkowany na BTS powinien spełnić dwie role.  Net i rozmowy. Zawsze można założyć bramkę VoIP po necie i mieć numer stacjonarny 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

@mieczyslaww 

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli faktycznie będziesz potrzebował tego schronu, to o jakikolwiek zasięg sieci komórkowej (także poza schronem) może być trudno? To już raczej zainwestowałbym w łącze satelitarne, żeby nie stracić łączności ze światem.

Niedawno był wywiad na BBC, w którym jeden z brytyjskich ochotników walczący w Maruipolu opowiadał jak to tuż przed kapitulacją wysłał pożegnalne filmiki do rodziny przez Starlinka. Dobrze(?) się to złożyło, bo można było później porównać jego stan wizualny po przesłuchaniach które nastąpiły po kapitulacji... Tak że w schronie to uważam że obowiązkowo łączność awaryjna powinna być zainstalowana, a nie tylko taka oparta na infrastrukturze lokalnej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 318
  • 2

Zasięg sieci w schronie, jakie urządzenie

Dokładnie tak. Jak łączność kryzysowa, to tylko satelitarna. Starlink jest dość drogi, ale można kupić urządzenia i sobie je trzymać bez miesięcznej opłaty, dopiero jak chcesz użyć to płacisz.