Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Witam

Na infolinii Zgłoszenie zostało przyjęte po raz 3 jakiś czas temu. Oczywiście bez odzewu jak na dzień dzisiejszy. Oczywiście użyłem słowa dorejonizowanie. Pan na infolinii powiedział mi tylko że moje zgłoszenie pewnie nic nie da i powinienem udać się raczej do lokalnego samorządu co nie zaskoczyło bo sieci buduje ORANGE i jakoś wydaje mi się ze ośmieszył bym się prosząc prezydenta miasta o internet...

Wymyśliłem też że możliwą opcją pewnie było by postawienie słupa pośredniego w rogu mojej działki lub po prostu przykręcenie go do wiaty która znajduje się w narożu. Raczej jakiś wielkiej wysokości nie potrzeba by było ponieważ droga jest ślepa i dalej znajdują się tylko dwie posesje ( obecnie nie zamieszkane) więc raczej wielkiego transportu gabarytowego nigdy tu nie będzie.  Wówczas nie potrzebne by były żadne inwestycje ze strony orange ani zgody sąsiadów ponieważ światłowód leciał by nad gruntową drogą dojazdową. Oczywiście wiem że w niektórych wypadkach mogło by tu mnie obowiązywać prawo budowalne bo jest to jakaś tam konstrukcja. Odległość od słupa Orange wynosiła by równe 50m co pokazałem w załączniku więc w sam raz.  

Oczywiście aby to omówić z technikiem musiał by przejawić chęć kontaktu w co już nie wierzę. 

11.PNG

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Pracuję w Orange
  • 933
  • 1535
  • 35

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 Zastanawia mnie jaki był to rodzaj inwestycji? Technik nie przyjedzie na miejsce. Skoro nie ma infrastruktury to nic nie zrobi. Odmieniane przez wszystkie przypadki na forum dorejonizowanie nie zawsze jest skuteczne.

Anonim

Nie dotyczy

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 nie do końca jest tak jak myślisz...

 

Dzisiaj jest tak, że nikt dalej nie mieszka, a za jakiś czas ten stan może się zmienić.

Operator ma jasno określone przepisy na podstawie, których może budować swoją sieć, w tym także tę na podbudowie słupowej.

A w tych przepisach jasno i precyzyjnie jest napisane gdzie może zastosować słupy i na jakiej wysokości ma się znajdować kabel (w tym najniższy punk jego ugięcia).

 

Ale pytanie czy na swojej działce sam nie możesz sobie zbudować słupa, do którego technicy podwieszą potem kabel. Tylko z tym też musisz uważać:

1. Wszystkie działki nad którymi będzie przebiegał kabel - musisz mieć pisemna zgodę właścicieli,

2. Słup musi mieć określoną wysokość, ale możesz go potem użyć np. do oświetlenia swojej posesji,

3. Słup musi stać w odpowiedniej odległości od innych urządzeń (nie może być zlokalizowany bezpośrednio pod linią SN (15kV) należącą do energetyki, nie może stać na rurze z wodą, gazem, itd...

4. Zanim cokolwiek zaczniesz w tej kwestii działać, najpierw skontaktuj się z operatorem i uzgodnij, że tak się da... problemem może być np. brak splitera lub miejsca w nim dla twojego adresu (etap projektowania), a wtedy cały wysiłek będzie daremny....

 

Pytanie czy od słupa z mufą nie da się wybudować rurki pod ziemią? Sprawdzałeś tę opcję ? Może np. studzienka kablowa jest bliżej, a nie koniecznie słup?

 

Możesz także pomyśleć o radiu... 

Ja tam bym chętnie widział porządne radio na swoim dachu, ale niestety mieszkam w takim miejscu, że nie mam dokąd wysłać drugiej części [strona B] tego radia... Dobrze zestawione radio to lepsze medium niż kabel, bo się go urwać nie da... 🙂