Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Ja poczekam do końca umowa z Orange, nie zaczną coś robić to wtedy wypowiem, bo czasami na wioskę przenoszę usługi i tam tylko jedyna alternatywa Orange zostaje niestety, ale w mieście coś powinni zacząć robić, zwiększyć ta szybkość neostrada przynajmniej, podpisać umowa na światłowód z lokalnym dostawcą jak sami nie chcą robić,

LTE poprawić z tej jednej znikającej kreski, zacząć 5G robić w końcu w Siemiatycze, podlaskie,

Na te Orange GO dać aplikację na tv i przystawki z Android tv 9.0 jak u innych operatorów jest i swoje boxy z tym dawać i z dajmy DVB-T2, HEVC, 4K dodatkowo jak jest w CANAL+ONLINE, POLSAT BOX GO, PLAY NOW.

W czerwcu przecież będzie zmiana całej DVB-T,MPEG-4 na  DVB-T2,HEVC.

a to w usługa sat. tv nawet 4K kanał nie ma i nie obsługuje to wcale DVB-T2, HEVC.

Kablową tv tylko rozbudowują oferta IPTV w tym Orange, gdzie mam do wyboru dwóch lokalnych dostawców kablówki tv ze światłowodem: KOBA oraz DIPOL TKB , a na satelita nic nie robią i nie dają do tv, światłowodu też w Orange u mnie nie ma, to tv kablowa od Orange całkiem odpada przy neostradzie 10 MB/s......i zostaje tylko satelita, podobnie jak dajmy na wioskach w okolicy.

A to nic z tego co opisałem i niby największy operator..........

Anonim

Nie dotyczy

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@egzorcysta no i to nie tylko w tym wątku... Widać nic się nie pomyliłem z tym poprzednim komentarzem ... 😜


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Spróbuje jeszcze raz ale sprawa przy poprzednich zgłoszeniach była dobrze wyjaśniona wiec wątpię czy to coś zmieni. Za każdym razem prosiłem też o kontakt technika i nic,..... cisza. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332  pamiętaj o "magicznym" słowie "dorejonizowanie".


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@Henryk12 Nie masz na co czekać. Przechodź do dostawców kablówki. Jeśli Orange będzie miał plany związane z twoim rejonem to wybuduje sieć, ale kiedy tego nie wiedzą najstarsi górale.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 Dzierżawa jednego czy dwóch słupów tylko po to żeby Ciebie podłączyć nie wchodzi w grę. Nie wiemy gdzie kończy się nowa sieć światłowodowa i jakie są warunki dalszej rozbudowy. Zwróć uwagę że taki kabel jeszcze musiałby przebiegać przez kogoś działkę. Na to trzeba kolejne zgody a może nawet opłaty jak się właściciel uprze. Sprawa generalnie nie jest taka prosta jakby mogła się wydawać.    


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Operator kablowy z okolicy nie ma problemu z dzierżawą słupów od PGE bo inaczej sieci by nie wybudował. Oczywiście z jego oferty też nie mogę skorzystać bo pomimo że obok mojego domu stoją słupy energetyczne to początek sieci energetycznej do mojej części ulicy jest ziemny.  Aby inny operator mógł mnie podłączyć to musiał by dostawić słup lub skoczyć na słup orange a potem przeskoczyć na energetyczny co pewnie jest nie do przejścia. 

Co do Orange to kiedyś czytałem że są z PGE umowy zawarte co do dzierżawy i z tym nie ma problemu . Są potrzebne tylko chęci... Oczywiście dzwonić co kilka miesięcy do mnie i namawiać mnie na abonament telefoniczny za 30 zł firmie się opłaci ale już podłączyć internet nie.. Dziwna polityka. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Jeszcze jako ciekawostka w załączniku pismo z UKE które dostałem na moje zapytanie jakiś czas temu  dlaczego mój adres został pominięty w trakcie wyznaczania adresów w POPC. Co najlepsze ten adres jest dostępny od chyba 150 lat bo tyle miał dom który rozebrałem i postawiłem nowy 6 lat temu. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 Twój adres pojawił się w bazie w 2019 a oni wyznaczali adresy w 2016 więc masz już wyjaśnione dlaczego tak się stało. Co było z domem który jak twierdzisz stał tam przez 150 lat nie wiemy. Może został zburzony i wykreślony z ewidencji. Co do słupów to i owszem dzierżawią od ZE ale to się odbywa na etapie projektowania sieci. Wtedy ustala się gdzie będzie przebiegać sieć i jakie słupy trzeba wykorzystać. Nikt nie będzie co kilka miesięcy występował o kolejne słupy tylko dla tego że pojawił się chętny Kowalski. Teraz projekt jest już zakończony to można tylko próbować "dorejonizować". Innych opcji nie ma.      


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12955
  • 53214
  • 617

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 Podwieszka może mieć długość max 50m. Przejście nad czyjąś działką też wymaga pozwoleń i jest niechętnie realizowane z powodu późniejszych kłopotów przy braku cesji tych opraw w przypadku zmiany właściciela tej działki. Dzierżawa słupów to też są koszty, które niechętnie ponosi operator...