Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

 

Witam

Sprawa wygląda tak że trzy numery ode mnie pojawił się w ostatnim czasie światłowód na słupach. Mieszkam na końcu ślepej części ulicy gdzie orange nie ma słupa swojego  a są energetyczne. Zrozumiałe jest że postawienie słupa może się nie opłacać.  Jak zauważyłem operatorzy kablowi "dogaduję" się z PGE i wieszają światło na słupach pge. Myslę że w ORANGE też takiego problemu nie ma ale okazuje się że jednak chyba ma... Jako że przez stronę nie da się zamówić swiatła ponieważ nie jest dostępna taka usługa na moim adresie poradzono mi zostawić zgłoszenie na infolinii 510 100 100. Pani zgłoszenie przyjęła , minęło kilka tygodni i nic. Zgłoszenie wykonałem ponownie i co ? nic... cisza. Oczywiście pismo do  Orange o chęci podpięcia listownie też wysłane i nic. Żadnego odzewu . Co mogę jeszcze zrobić ? Pewnie jak by było trzeba to z PGE dzierżawę miejsca na słupie nawet samemu szybciej by dało by sie załatwić niż ktokolwiek z orange przejawi chęć kontaktu ze mna. Chciał bym aby jakiś technik miejscowy podjechał, popatrzył , pogadał i ewentualnie ustalił ze mną jakie są możliwości a jedyna możliwość to nic nie znacząca rozmowa z infolinią i osobą oddaloną o kilkaset km. Można by było moim zdaniem skorzystać z dzierżawy dwóch słupów PGE  ( Plik nr. 1) lub po uzyskaniu zgody (co nie powinno być problemem) nad sąsiednią działką   bezpośrednio o ile 75 m nie jest problemem lub pośrednio korzystając z dzierżawy ( pliki nr.2 i 3). Adres Stalowa Wola Rolna 16. p.s. Według mapki światło dostępne jest do numeru Rolna 8 

Pozdrawiam 

 

Plik nr 1Plik nr 1Plik nr 2Plik nr 2Plik nr 3Plik nr 3

__________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

22 ODPOW. 22

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332  mam pytanie, czy jak robiłeś zgłoszenie  do Orange to mówiłeś że chodzi o "dorejonizowanie"?

Jeżeli nie to zrób następne zgłoszenie mówiąc, że chodzi właśnie o to.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Zrób zgłoszenie o dorejonizowanie, ale dopilnuj, aby technik sie z tobą spotkał.

Ponieważ, gdy on wpisze w system, że się nie da, to tego procesu nie można ponowić.

A jak się z nim spotkasz, to nawet, jeżeli Ci powie, że się nie da, to uwierz mi, jak się da, to się da 😉

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@adam332 Zainteresuj sprawa sąsiadów, w grupie będziecie mieli ciut większą siłę


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

U mnie Siemiatycze, spore miasto powiatowe na południu Podlasia, woj.podlaskie,duże osiedle z bloki 1 km. gdzieś od centrum, w Orange neostrada do 10 MB/s od wieki nic nie zmienia, kiedyś pamiętam kilka lat miałem 20 MB/s, a teraz zmniejszyli i spadło czemuś na 10 MB/s  i nic więcej nie da wyciągnąć, chodź w samym centrum jest 80 MB/s neostrada, są w SIEMIATYCZE, woj.podlaskie 2 lokalne sieci telewizji kablowej DIPOL TKB i druga KOBA i u nich światłowód i skrzynki ich w piwnicy jest już od paru ładnych lat, a w Orange też jest skrzynka w piwnicy i przy blok i tylko marne 10 MB/s cały czas zgłaszanie tego nic nie daje, każą samemu gdzieś do Skierniewice zgłaszać, już nie wiem brak słów. Nie mogą umowa zawrzeć jakąś z tych dwóch kablówki i po ich łącza puszczać,  jak nie chcą tu na kresy wschodnie i w POLSKA B rozbudowywać, nie rozumiem tego i zrobić drugiej centralki 1km. od tej głównej i w centrum. Gdzie to zgłaszać bo dalej nie wiem i kto tym zajmuje?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@Henryk12 czy w Siemiatyczach nie ma przypadkiem operatorów światłowodowych? Jak dobrze pamiętam, to przy głównej ulicy widać dwie linie że skrzyneczkami. Moim zdaniem lepiej skorzystać z lokalnych operatorów światełka niż nażekać na miedziany internet od Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

Chyba napisałem powyżej czytałeś uważnie, ale jak mam umowy z Orange to jak zmienię na razie i jak do końca umowa nic nie będą rozbudowywać, nie zwiększą tej prędkości  w tej lokalizacji trzeba będzie zmienić operatora na DIPOL TKB lub KOBA i nic się nie zmieni w tym Orange w tej lokalizacji.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@Henryk12 raczej szybciej przejdziesz do konkurencji niż Orange wybuduje światłowód lub z którymś z operatorów podpisze umowę na świadczenie usługi na łączach.

Policz ile zostało do końca umowy, na infolinii lub czacie podadzą ile wyniesie kara za zerwanie umowy i może będzie się opłacało przejść do konkurencji na światłowód, niż wiernie trzymać się miedzianego internetu.

Ja w Orange zerwałem umowę, jak lokalny operator uruchomił światłowód.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@Henryk12 

Dziwny ten język polski tam macie, ciężko cokolwiek zrozumieć.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Zapytanie o możliwość rozbudowy istniejacej sieci

@egzorcysta bo to zza Buga 🙃

Mam jakieś 30 km do Siemiatycz, ale jak tylko natrafia się okazja, to z miłą chęcią tam zaglądam.