Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Witam,

posiadam router ZTE MF286 z anteną zewnętrzną (link do anteny) nakierowaną na nadajnik na ulicy Wesołej 51(LTE 800, 1800, 2600), mieszkam na 4 piętrze, nadajnik widzę z okna mieszkania, między mną a nadajnikiem nie ma żadnych naturalnych przeszkód lub budynków. Mimo tego (po moich wielokrotnych testach) router łączy się z nadajnikiem przy ulicy Bema 7 (LTE 1800). ZTE MF286 posiada agregacje pasm, na czym bardzo mi zależy. Ponad to przy obecnym polączeniu router "wariuje" (przy nieużytkowaniu łącza po krótkiej chwili, traci zasięg po czym sie restartuje i jest brak Internetu), z tego powodu oddałem ZTE MF286 do reklamacji. Pracownicy CTDI "naprawili" router aktualizując oprogramowanie. Niestety problem nie ustał. Moje pytanie brzmi: Czy jest jakaś możliwość wymuszenia połączenia z konkretnym nadajnikiem lub zakup innej anteny zewnętrzenej aby sygnał był odbierany z ulicy Wesołej 51?

 

Dołączam mapkę z zarysem sytuacji:

btsckbtsck

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

To będzie problem z doborem anteny. Po drodze widzę, że jest chyba Szpital a wtedy moc takich nadajników jest mniejsza lub ich azymuty nie są skierowane bezpośrednio na szpital zazwyczaj. Topografia terenu też ma dużo, której na mapie nie widać. Nie wiem czy w okolicy masz jakiś sklep/serwis umożliwiający testowanie różnych anten.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

A weryfikowałeś na BOK czy nadajniki są działające i na jakich częstotliwościach? Strona bts search zbiera tylko info o pozwoleniach.
Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Bez tytułu1.png

 

Widać, że jest pozwolenie, a w praktyce jest inaczej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Tak weryfikowałem. Dodatkowo sprawdzałem jego działanie, ponieważ router posiada baterie. Wystarczy dosłownie 20-30 metrów w stronę nadajnika na Wesołej, aby ZTE przełączył się na LTE_A czyli z agregacją, mimo braku podłączonej anteny zewnętrznej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

To będzie problem z doborem anteny. Po drodze widzę, że jest chyba Szpital a wtedy moc takich nadajników jest mniejsza lub ich azymuty nie są skierowane bezpośrednio na szpital zazwyczaj. Topografia terenu też ma dużo, której na mapie nie widać. Nie wiem czy w okolicy masz jakiś sklep/serwis umożliwiający testowanie różnych anten.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Zakup nowej anteny oraz nakierowanie jej na nadajnik na ul. Bema rozwiązało problem. W sierpniu ma zostać włączone drugie pasmo LTE2600, także agregacja na której mi zależało będzie działać. Dziękuję zainteresowanym za chęci i pomoc. 

 

Pozdrawiam.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

A czy mozesz podzielic sie jaka antene nabyles? Mam problem z doborem anyteny obslugujacej agregacje pasm.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Też chciałbym wiedzieć jaką antenę kupiłeś.

 

U mnie jest tak: mam ZTE286, 800m w linii prostej do nadajnika LTE+, żadnych przeszkód, tylko domki jednorodzinne ale niżej i mam moc sygnału -103 dBm do -95 dBm maksymalnie. Trochę lipa.

 

Router też nie chciał się zaktualizować i gubił internet na WIFI. Serwis na chama wgrał aktualizację i stwierdził, że jest pięknie. Ciekawe co będzie przy następnej, podejrzewam, że to samo...

 

Ps. jak sprawdziłeś do którego nadajnika jesteś podłączony ?

 

Pozdrawiam

 

Anonim

Nie dotyczy

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna


@zengnapisał(-a)

Też chciałbym wiedzieć jaką antenę kupiłeś.

 

U mnie jest tak: mam ZTE286, 800m w linii prostej do nadajnika LTE+, żadnych przeszkód, tylko domki jednorodzinne ale niżej i mam moc sygnału -103 dBm do -95 dBm maksymalnie. Trochę lipa.

 

Router też nie chciał się zaktualizować i gubił internet na WIFI. Serwis na chama wgrał aktualizację i stwierdził, że jest pięknie. Ciekawe co będzie przy następnej, podejrzewam, że to samo...

 

Ps. jak sprawdziłeś do którego nadajnika jesteś podłączony ?

 

Pozdrawiam

 


@zengInformacje O Urządzeniu masz coś takiego jak CELL_ID: i możesz wpisac numer i będziesz wiedział jaki to nadajnik http://btsearch.pl/


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

ZTE MF286 wymuszenie nadajnika + antena zewnętrzna

Thx, znalazłem, przynajmniej jestem podłączony do tego co trzeba. Fajnie, że -101 dBm mam kiedy patrząc za ZTE 286 widzę w linii prostej maszt. To żeby było zalecane -50 to chyba bym musiał maszt podłączyć kablem do wyjścia antenowego modemu 🙂