Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Działanie internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Działanie internetu

Od kilku dni odnoszę wrażenie, że internet działa baaardzo wolno. Wieczorami nie da się nic obejrzeć, strony np WP i ONET lądują się kilka sekund. Czasem nawet timeout. Z reguły tak jest na necie z routera LTE Huawei B315. Niestety jak przełączę na dane komórkowe w telefonie problem jest ten sam. Dzisiaj rano godzina 6:15, wszystko chodziło wolno. W ciągu dnia jestem w pracy, więc nie wiem. Teraz wieczorem YouTube się zacina. Ktoś ma podobnie? Okolice Poznania
11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Działanie internetu

W jakim kolorze pali się lampka na routerze druga od lewej?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Działanie internetu

W kolorze zielonym, zasięg 3/4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Działanie internetu

A Ty chcesz korzystać z internetu mobilnego Orange?

Czy korzystasz z tego sprzętu jako modem do internetu stacjonarnego?

Masz podłączone kablem ethernetowym jakieś urządzenia?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Działanie internetu

Router Huawei B315 jest u mnie domu jako internet stacjonarny. Karta SIM 999GB i nic więcej. Podejrzewałem router o problem, może uległ uszkodzeniu lub coś w tym stylu. Niestety przełączając w telefonie zasięg z Wi-Fi na dane komórkowe problem jest ten sam. Na laptopie robiąc test prędkości nie dobijam nawet do 3-5mb 😞 czasem jest 15, ale to bardzo rzadko, tak samo jak timeout

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Działanie internetu

Dla mnie coś dziwnego. Zielona lampka oznacza, że internet nie leci po sieci komórkowej albo z połączenia ethernetowego do modemu ADSL (kabel). Ew. może zielony zlewa się z żółtym - to oznacza że jest zasięg 2G - to nie jest rewelacja.

Jeśli problemy są nagle i wcześniej ich nie było, może jest jakaś awaria nadajnika - to warto sprawdzić na BOK.

Ew. spróbuj przełożyć kartę sim z routera do telefonu, czy jest jakaś poprawa?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Działanie internetu

Po wybraniu ręcznie tylko LTE wskaźnik mam zielony, po wybraniu tylko 3G wskaźnik jest niebieski, po wybraniu tylko 2G wskaźnik jest żółty. Na LTE ping około 150-200, download do 1mb, upload 15-18mb. Na 3G ping 35-40, down 15-18mb, upload 8mb. Nie sprawdzałem 2G. Około 2 tygodni temu router miał jakąś aktualizację. Tak chyba nie powinno być jak się domyślam...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Działanie internetu

Ciężko coś doradzić. Na pewno router szaleje. Ale to też może być wynik lejka (o ile wykorzystałeś) limit danych czy słabego zasięgu. Masz możliwość sprawdzenia działania usługi w innym miejscu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Działanie internetu

Nie podejrzewam wykorzystania limitu 999GB. Nie przekraczam użycia 100GB. Będę musiał zabrać router do kogoś i tam sprawdzić. Coraz bardziej podejrzewam, że po aktualizacji oprogramowania routera (sam się domagał) coś w nim nawaliło softowo. Nie mogę sprawdzić w innej lokalizacji akurat tej karty SIM, ponieważ jest dopisana do lokalizacji 😞 ale mogę zabrać router w podróż. W weekend sprawdzę. Mieszkam 2km od granicy administracyjnej Poznania, więc nie jest to jakieś z@dupi3... Dziwne to wszystko

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Działanie internetu

A nie masz w tej ofercie kilkudziesięciu GB poza strefą?

A to najszybciej też można sprawdzić za pomocą testu krzyżowego. Przełóż kartę sim z routera np. do telefonu i tam porównaj prędkość.