Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 63
  • 0

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

Cześć, może mi pomożecie, bo już nie wiem co mam robić. Mam ofertę Orange Love abonament, mój telefon to Redmi Note 9 Pro zakupiony kilka lat temu razem z umową Love w Orange. Od początku bez problemu działało mi VoWiFi na tej słuchawce. Ostatnio znajomy polecił mi rozwiązanie na zamulający interfejs, żeby zaktualizować mojego Redmi do Miui 14. Niestety telefon w domyślnych ustawieniach na rejon Polska oferował mi najwyżej aktualną wersję Miui czyli 12 na Androidzie 11, no więc stwierdziliśmy że polecimy klasyczną metodą czyli na Szwajcarię.... No i fajnie telefon zaktualizował się do Miui 14 ale tutaj pojawił się problem.... po aktualizacji do tego Miui 14 Android 12 znikło VoWiFi przy czym VoLTE działa bez zarzutu ale VoWiFi znikło w ogóle z menu i nie można załączyć nawet kodem. Nie wiem o co kaman. Działało i po aktualizacji nie działa. Pomóżcie, w domu zasięgu praktycznie nie mam i WiFi Calling był dla mnie zbawieniem....teraz co z tego że mam najnowszego dostępnego softa jak jestem w *****😕

Pomóżcie please 

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Xiaomi Redmi note 9pro - czy zadziała w Orange VoLTE i WiFi Calling? – moderator Michał

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5843
  • 23796
  • 201

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

@Martino140 

A nie da się wrócić do poprzedniej wersji?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19218
  • 55547
  • 751

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

@Martino140 po aktualizacji został najprawdopodobniej usunięty brand Orange, więc pewnie do powrotu do poprzedniej wersji nie będzie działały Tobie wszystkie usługi od Orange, tak jak na poprzedniej wersji. Powrót do brandu Orange pewnie już nie będzie możliwy na tym telefonie. Musiałbyś w jakiś sposób zdobyć oprogramowanie z brandem Orange i na nowo wgrać.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 63
  • 0

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

Czytałem w necie, że niby da się, jest taka stronka z softem (downmi) ale tylko do wersji opartej na tym samym Androidzie. Wtedy miałem Andro 11 a te Miui jest oparte na Andro 12 więc pytanie czy jak przywrócę do najniższego Miui na Andro 12 to wróci VoWiFi ? Obawiam się że to zostało usunięte wraz z aktualizacjami Miui opartymi o Android 12. Dodatkowa robota przez głupią aktualizację.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19218
  • 55547
  • 751

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

@Martino140 obecnie większość telefonów z usługami WiFi Calling, czy VoLTE działa na brandzie Orange, dlatego najlepszy byłby soft z brandem Orange. Powrót do poprzedniej wersji softu może nie gwarantować działania usług. Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić. W tym momencie masz telefon tak jakby z wolnego rynku.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 63
  • 0

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

Rozumiem. Znasz może jakąś stronę gdzie mogę pobrać taki soft z brandem Orange ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19218
  • 55547
  • 751

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

@Martino140 przykro mi, tu już nie pomogę. Sam kiedyś szukałem do innego modelu telefonu, niestety nic nie znalazłem. Soft nieabradowany jest dostępny, od operatora już jest duży problem. Nie wiem, czy w serwisie dało by się wgrać ponownie, ale to płatna usługa.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2596
  • 10726
  • 95

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

Cześć @Martino140 

Przeglądałem najnowszą listę telefonów Orange które posiadają funkcje VoLTE i Xiaomi Redmi Note 9 Pro według tej listy posiada tylko funkcje VoLTE i VoLTE roaming. Co do WiFi Calling i SMSoIP to ten model nie posiada na tą chwilę tych funkcji.

Przesyłam Ci w załączniku listę telefonów Orange które posiadają funkcję VoLTE.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12188
  • 54

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

@Martino140 nie trzeba było aktualizować, teraz już nie wygrasz brandu Orange 😎

Pozostaje zakup w sklepie Orange, tam są telefony z Vowifi dostępne 😎


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12188
  • 54

Xiaomi Redmi note 9 PRO - po aktualizacji do MIUI 14 nie działa WiFi Calling

Jest na ten telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro Flash File (Stock Firmware | Android 11 & 12) (getdroidtips.com)

Oczywiście wgrywasz na własne ryzyko !