Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

Czy jest ktoś wśród użytkowników który ma ten telefon i może potwierdzić działanie usługi wifi calling?

Mam ten telefon od +/- miesiąca i nie mogę sobie poradzić, wifi calling załącza się na dosłownie parę sekund po restarcie telefonu/kompletnym resecie/wyjęciu i ponownym włożeniu karty sim. Sprawdzane różne karty od Orange - ten sam skutek. Problem zgłaszany do pomocy technicznej odpowiedź - po naszej stronie oczywiście wszystko w porządku.

Ta sama karta w innych telefonach jak np. Samsung S20FE 5G czy iPhone SE działa od strzała na wifi calling, ewidentnie jest coś nie tak z tym Xiaomi.

A może są tu użytkownicy którzy również mają problem z innymi modelami Xiaomi?

 

Myślę nad oddaniem telefonu na gwarancję, tylko co tu pomoże serwis jak to wygląda na problem typowo po stronie konfiguracji Orange a nie w samym telefonie. Czuję się mocno poszkodowany bo telefon wybierałem głównie pod kątem obsługi wifi calling, okazuje się że jeśli ta usługa ma działać bez problemu to zostaje tylko Samsung i Apple.

 

Jest ktoś w stanie doradzić coś co można zrobić zanim będę się kopał z Orange i próbował przedstawić, że telefon nie działa prawidłowo z tą usługą?

17 ODPOW. 17

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

@Szynk419 

Telefon "brandowany" czy z wolnego rynku? Jeśli z wolnego rynku to słabe szanse. We wszystkich tych nowinkach technicznych Orange oficjalnie wspiera tylko to, co sam sprzedaje.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

Telefon kupiony w Orange, tylko i wyłącznie dlatego widzę problem w tej całej sytuacji bo jak kupiłbym go gdzieś indziej to mógłbym mieć pretensje do siebie a tu niestety jest klops.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

@Szynk419  Twój telefon jest na liście zgodnych z usługą w Orange WiFi Calling w Orange | Orange Polska więc dziwne że szwankuje, może coś nie tak w ustawieniach lub błąd w sofcie, próbowałeś przywracać telefon do ustawień fabrycznych?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

Tak, zgłaszałem problem dwukrotnie i po stronie Orange miałem resetowanie ustawień karty sim, samodzielnie w telefonie resetowałem ustawienia sieciowe i podwójnie wykonywałem reset do ustawień fabrycznych - skutek taki sam, wifi calling włącza się na chwile po czym nie uruchamia dopóki znowu nie wyłącze telefonu/wyciągne karty albo wgram fabryczne ustawienia.

 

Co najdziwniejsze w tej sytuacji - żeby wykluczyć błąd po stronie telefonu kupiłem kartę sim Play (telefon też jest u nich na liście wspieranych urządzeń) i tam karta łączy się przez wifi calling od razu. W dodatku potrafi to zrobić przebywając w roamingu krajowym na nadajniku Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

@Szynk419 mam Xiaomi,ale model niższy niż Twój, z dystrybucji Orange. Na moim WiFi Calling działa, ale czasami w przypadku Orange,T-Mobile trzeba poczekać kilkanaście minut, zanim się pojawi ikonka VoWiFi. W przypadku PLAY wskakuje od razu po włączeniu telefonu. Proponuję sprawdzenie najnowszej aktualizacji systemu oraz sprawdzenie działania sieci WiFi (zasięg, prędkość internetu) do której loguje się telefon.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

@Szynk419  czyli wina nie po stronie telefonu, a bardziej po stronie Orange, może z kartą SIM coś nie tak?, masz może możliwość sprawdzenia na innej SIMce Orange?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

Tak jak wspominałem - te same karty które na których nie działa wifi calling w moim Xiaomi po przełożeniu do innych dwóch telefonów które mam w domu łączą się bez problemu.

 

Problem z wifi też bym wykluczył, pełny zasięg wifi - router Funbox 6, telefon połączony w standardzie Wifi 6. Mogę na stole położyć trzy telefony koło siebie i wifi calling nie będzie działać tylko na tym Xiaomi.

 

Jeśli chodzi o soft to najnowsza aktualizacja wgrana


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

@Szynk419  no tak, przeoczyłem to że pisałeś o sprawdzaniu karty SIM w innych telefonach, czyli pozostaje błąd po stronie Orange, a konkretnie ustawień o nich.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Xiaomi 11 Lite 5G NE problem z wifi calling

Trzeba zmienić region na Szwajcarie i pobrać najnowsze aktualizacje. Widać Polska nie jest priorytetem 😞
U mnie były dwa pakiety. Po restarcie wifi calling  powinien działać bez problemów.