Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Temat wielokrotnie już wałkowany na różnych stronach Orange, nie mniej warto przeczytać artykuł z blogu Orange:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/123456-czyli-wieczny-krol-hasel/

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Wspomniałem wyżej o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym więc rozszerzając trochę myśl można to zrobić przez aplikacje na smartfony, przez fizyczne klucze Yubikey lub przez SMS (mniej bezpieczne). 

Dobrze jest też używać menedżerów haseł. Pracować na koncie systemowym z ograniczonymi uprawnieniami. Uprawnienia podnosimy gdy tego potrzebujemy. Samo hasło to niestety nie wszystko i nawet skomplikowane hasło może ktoś poznać. Ale nawet jeśli to drugi etap uwierzytelniania o którym wspomniałem nas ratuje. 👍

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Smutne to ale prawdziwe ile osób nadal stosuje tak oczywiste "hasła", równie dobrze mogliby nie stosować zabezpieczeń wcale.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Na szczęście coraz więcej stron i systemów wymusza silne hasła. 

Polecam włączyć również uwierzytelnianie dwuskładnikowe. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Dlatego trzeba ciągle podnosić świadomość ludzi.

Trzeba też patrzeć z drugiej strony. Jak zapomni się hasła, to w prosty i szybki sposób można je odzyskać 🤗😀


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Wspomniałem wyżej o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym więc rozszerzając trochę myśl można to zrobić przez aplikacje na smartfony, przez fizyczne klucze Yubikey lub przez SMS (mniej bezpieczne). 

Dobrze jest też używać menedżerów haseł. Pracować na koncie systemowym z ograniczonymi uprawnieniami. Uprawnienia podnosimy gdy tego potrzebujemy. Samo hasło to niestety nie wszystko i nawet skomplikowane hasło może ktoś poznać. Ale nawet jeśli to drugi etap uwierzytelniania o którym wspomniałem nas ratuje. 👍

Anonim

Nie dotyczy

Bezpieczeństwo - jakich haseł unikać

Stosować hasła że znakami specjalnymi, dwuetapowe uwierzytelnianie, jak się da biometryczne 😎