Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

XGS-PON


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

XGS-PON

Temat przeniesiony z działy "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

Czy ktoś wie jakie lokalizację są w zasięgu XGS-PON? Zapewne Orange postawił parę OLT które obsługują to gdzieś w centrum albo gdzieś gdzie jest duża gęstość firm..czy ktoś podrzuci info o zasięgu? Interesuję mnie Centrum/Wola/Bemowo/Bródno? 

 

pozdrawiam,

11 ODPOW. 11

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

XGS-PON

Ale wiesz że to jest usluga tylko dla firm?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

XGS-PON

Wiem. Ale nadal nie wiem w której części miasta:) 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

XGS-PON

@lancewicz  Ja myślę, że aby uzyskać więcej informacji musisz zostawić dane na dole strony https://www.orange.pl/duze_firmy

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

XGS-PON

a kiedy dla normalnego uzytkownika?

podobno testy byly ale...nic nie wiadomo.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

XGS-PON

aby nie tworzyc nowego tematu.

Fioletowi marketingowo oferuja do 5Gbit/s wiec spodziewam sie ze ze wzgledow wizerunkowych i marketingowych za chwilke Orange wprowadzi Swiatlowod Pro Plus do 10Gbit/10Gbit, podobnie jak fioletowi wyspowo i na ulamku swojej sieci.

 

Mam XGS-PON w CH i ...rownolegle podlaczonych jest teoretycznie 63 uzyszkodnikow. Wielu ludzi ma MacBooki Pro z odpowiednimi kartami sieciowymi...

 

Na kazdym z lacz jest zakladany overbooking wiec - jak kiedys sobie na raida zaczalem zasysac ze speedtest.bellwu.net  to byl telefon...

 

Jak operatorzy zarzadzaja ruchem i co robia gdy w jakims powiedzmy okregu czy niech bedzie sobie blok mieszkalny i nagle 50 osob zaczyna pobierac dane, korzystajac z szybkich serwerow. Co z dosylem i wymiana takiego ruchu?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

XGS-PON

Dowiecie się we właściwym czasie kiedy technologia będzie oficjalnie wprowadzona. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

XGS-PON

zapytalem dzisiaj nowego providera w Szwajcarii o polityke FUP dla danych

 

Bei XGS-PON baut in der Schweiz aktuell niemand ein Netz mit mehr als einem 1:32 Splitter, d.h. im maximum teilen Sie sich diese Leitung mit 31 andern Haushalten.

 

Czyli ze nikt w Ch nie buduje obecnie sieci XGS-PON z wiecej niz 32 userami.


In der Praxis sind es wegen der technisch/geographisch limitierten Möglichkeit bzgl. Aggregation von verschiedenen Kunden/Haushalten an einem einzelnen PON Tree, meist aber deutlich weniger.

 

W praktyce ze względu na ograniczenia techniczne/geograficzne struktury PON jest ich mniej. Nie wiem co rozumieja przez agregacje klientow/domostw

Wir messen/prüfen den Traffic von unseren Kundenanschlüssen nicht aktiv und ich kann Ihnen auch nicht sagen wie viel genau Sie herunterladen können, bis wir der Meinung sind dass Sie gegen die "Fair Use" Policy verstossen.
In den letzten fünf Jahren hatten wir keinen einzigen Fall wo wir einen Anschluss gedrosselt oder gesperrt hätten, weil dieser zu viel Traffic erzeugt hatte.

 

Nie mierzymy i nie sprawdzamy aktywnie ilosci danych naszych userow. Nie mozemy powiedziec to to fair use w tym wypadku, w ostatnich 5 latach ograniczylismy 1 klienta, ktory generowal zbyt duzy ruch...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

XGS-PON

@impetiginisatio 

to czego nie do końca zrozumiałeś to mieli na myśli że co prawda stosują split 1:32 a w praktyce nie podłączają tylu klientów na porcie, a że agregują klientów czyli podłączają ich N na porcie to oczywiste 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

XGS-PON

@pawel__b. raczej chodziło o to że na jednym porcie w OLT podłączają tylko jeden splitter 1:32 czyli identycznie jak w Orange czy Netii. Kaskadowo miałem chyba z jeden przypadek że połączyliśmy dwa splittery na linii.