Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążenia a agregacja pasm LTE


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

a jak jest z siecią Orange? Czy ona przy obciążeniu stacji pozwala na 4CA ? Czy agreguje fragmenty nośnych ? Albo robi 3CA albo mniej ? lub wcale?

 

Jak wygląda to ze strony operatora a zwłaszcza agregacji pasm pojemnościowych, jak to w Orange, czy na noc wyłączane jest 2600Mhz ?

 

Czy agreguje na przykład po połowie z każdej nośnej? Teoretycznie 45Mhz w ramach 4CA..ale samo Orange podaje ze w związku z Networx to 40 bo 5 bylo/jest uwspólnione (coś było o rozwodzie z Networx w jakimś zakresie, nie jestem up to date)...

 

________________
* Wydzieliłem z tematu LTE o prędkości... 1Mb/s – moderator Michał

5 ODPOW. 5

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

@impetiginisatio  Różnie bywa.

Przykładowa agregacja 3 pasm:

LTE_pojemność.png

Taka przed chwilą była z automatu, bez ręcznych ustawień. (299 zł z roczną gwarancją)

pasma.png

 

uplink.png

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

a czy nie wystarczy pro forma n1, n3,n7 oraz n8 i n20 ? w zasadzie skoro agreguje 3CA to nawet wyrzucic z tego n20 jako pasmo typowo zasiegowe jesli nie jest sie na nie skazanym ? agregowac tylko 1800, 2100 i 2600 ? jak wygladaja predkosci w przypadku agregacji n1, n3 i n7 ? czyli tak jak dokladnie pokazujesz na najwyzszym obrazku ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

@impetiginisatioNie bawię się w ręczne wykluczanie. Automatyczny wybór na razie dobrze działa.

Link do testu prędkości: tu (kliknij) 

IP już zmieniłem zmieniając 4G Prefer na 4G Only


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 536
  • 1253
  • 2

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

te ptaszki zaznaczone sa tez dla azjatyckich pasm, ale nie wdajac sie w szczegoly na automacie zapewne agreguje to, co znajduje sobie i pewnie i tak podlega kontrolerowi eNodeB


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Przeciążenia a agregacja pasm LTE

@impetiginisatioowszem mógłbym sprawdzić dane nadajnika i wykluczyć niepotrzebne.

Na bardzo starym routerze B595 bez agregacji mam oprogramowanie B3000 gdzie szybko i sprawnie można wybrać pasmo 4G (jak dobrze pamiętam to nie było wyboru 2100Mhz w 4G). Dawno temu nawet dość dokładnie testowałem parametry przed wyborem nowszego routera B715. Wtedy brałem też pod uwagę korzystanie z fioletu. Wtedy we fiolecie potrafił B595 wyciągać tyle co teraz MF286D w Orange.

Inna sprawa to nadajnik Play jest w jednym oknie bardzo dobrze widoczny.

Nadajniki  Orange tez nie są źle widoczne, ale trochę gałęzie drzewek owocowych przeszkadzają. Odległość prawie 1,5 km.

B595.png