Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana słupa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36192
  • 1366

Wymiana słupa

To zgłoś na infolinii zagrożenia zdrowia. Ciężko na odległość takie rzeczy ocenić.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2020
  • 5446
  • 183

Wymiana słupa


@Paweło7napisał(-a)

Biorąc pod uwagę, że każdy ma dostęp - dziecko może wsadzić rękę i zostać porażone prądem wtedy już jest zagrożenie życia.


Na słupie telekomunikacyjnym raczej nie ma poważnego zagrożenia porażenia prądem, w najlepszym wypadku monter założy kłódkę.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wymiana słupa


@Paweło7napisał(-a)

Słup betonowy ma klapkę metalową która się otwiera bez żadnego problemu każdy może otworzyć klapkę, nie ma ani kłódki ani zamka. Żebym mógł załączyć zdjęcie słupa wtedy by rozjaśniło sprawę.

Gdzie mogę jeszcze szukać pomocy w tej sprawie?


Zaraz to Ty chyba mówisz o słupie betonowym ? Słupy telefoniczne są drewniane i są własnością danego operatora. Słupy betonowe najczęściej są własnością Zakładu Energetycznego np Tauron. Jeśli jest na nim zawieszony kabel telefoniczny to i tak sprawę zgłaszasz do Energetyki a nie do Telekomunikacji.   


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wymiana słupa

Ten słup należał do telekomunikacji teraz do Orange. Oni go stawiali nie zakład energetyczny.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Wymiana słupa

TPSA nigdy nie stawiała słupów betonowych dla linii napowietrznych. To by musiał być jakiś ewenement. Zrób zdjęcie to zobaczymy jak to wygląda i co na tym jest zawieszone.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53196
  • 617

Wymiana słupa

W naszym regionie słupy stawiane do sieci napowietrznych są strunobetonowe w 2 wysokościach. Na słupach instalowane są haki na szczycie do wykonywania podwieszek. Jeśli słup jest zaopatrzony w wychodzący z ziemi kabel rozdzielczy (taki od szafy kablowej do słupa właśnie), to na bezpiecznej wysokości (czasem zainstalowany jest podest dla technika do wygodnej pracy) zamocowana jest skrzynka końca kabla rozdzielczego (powinna być zamykana i szczelna).Kabel z ziemi do tej skrzynki powinien wychodzić w rurze HDPE lub zabezpieczony stalowa osłoną. Drugą formą zakończenia kabla rozdzielczego są tak zwane słupki kablowe. Betonowe lub plastikowe o wysokości około 120cm i zwieńczone skrzynką (podobna do tej ze słupa z łączówkami w środku) lub starszego typu, całe betonowe z drzwiczkami i przestrzenią na łączówki w środku. Zaznaczam, że bez względy na wysokość i typ skrzynka/wnęka/puszka powinny być zamknięte na klucz/zamek bądź kłódkę otwierana wyłącznie przez technika Orange . Jeśli  stan rzeczy odbiega od opisanego przeze mnie, należy obowiązkowo zgłosić to na infolinię bądź czat z opisem "zagrożenie szczelności sieci". To hasło powinno spowodować "uszczelnienie" i zabezpieczenie przed dostępem osób trzecich do kabli Orange.

 

Pozwolę się sobie nie zgodzić z tezą, że nie ma zagrożenia porażenia prądem. W alternatywnych technologiach dostarczania sygnału telefonicznego takich jak NT do ISDN i PCM10 dla POTS napięcia występujące na linii są zdecydowanie niebezpieczne w szczególności, gdy jest wilgotne powietrze (opady atmosferyczne)>Wielokrotnie miałem okazje się o tym przekonać...Trzepnęło, aż pociemniało w oczach...

 

W regionie centrum instalowane są tylko słupy strunobetonowe. Klient VIP kiedyś zamówił słup drewniany (pasował do elewacji) i z tego, co słyszałem z opowieści, było spore zamieszanie z załatwieniem prośby oficjela

 

 

____________________

*Scalenie treści w jeden post - moderator Wojciech.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wymiana słupa

Tak to jest słupek betonowy o wysokości mniej więcej 120 cm z drzwiczkami i przestrzenią na łączówki w środku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53196
  • 617

Wymiana słupa

Cześć,

 

Taki słupek u mnie w rejonie to norma. Ważne, aby był odpowiednio zabezpieczony i zapewniał szczelność (ochrona przed wilgocią, która jest bardzo szkodliwa dla łączówek i przewodów w środku, a co za tym idzie, odbija się na jakości łącza - częściowe uziemienie łącza, błędy transmisji, zwiększenie tłumienia poprzez utlenienie miedzi). Zabezpieczenia drzwiczek bywają różne. Widziałem kłódki i zamki z fabrycznym kluczem dostępnym tylko monterom z danego rejonu. Jeśli dostęp do kabli znajdujących się w środku słupka jest nieograniczona zamkiem, proponuje zgłosić (z odpowiednim udokumentowaniem foto) na infolinię lub czat z opisem "brak szczelności sieci" bądź "możliwość dostępu osób trzecich do łączy Orange". To powinno zadziałać chociaż zabezpieczeniem łączówki.

Warto, abyś zerknął jaki rodzaj łączówek znajduje się w skrzynce. Ja spotkałem takie porcelanowe ze śrubkami, czarne plastikowe z metalowymi profilami do żył i białe plastikowe (Krone, AGMAR)- najnowsze i najlepsze jakościowo. Bez względu na ich typ i jakość wszystkie nie lubią wilgoci (szczególnie te czarne). Warto więc zwrócić Operatorowi na ten fakt uwagę, a wymiana/naprawa słupka przyniesie wymierne efekty dla osób korzystających z łączy przebiegających przez ten słupek (nawet czyszczenie i renowacja ma sens)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wymiana słupa

Bardzo dziękuję za odpowiedź, chociaż jedna pomocna i fachowa. W środku słupka znajduję się nawet gniazdo os, a metalowa klapka jest niczym nie zabezpieczona a dodatkowo cala wygięta, że wszystkie owady tam wchodzą. Jakość łącza jest różna i czasami nawet nie mam internetu przez takie niedbalstwo ze strony ORANGE.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12945
  • 53196
  • 617

Wymiana słupa

W pełni rozumiem Twoje odczucia. Gdyby chodziło tylko o estetykę...jednak skoro ma to wpływ na działanie usług, taki stan rzeczy jest niedopuszczalny. Zgłoś koniecznie. To najprostsze rozwiązanie problemu.Wyeliminujesz jeden słaby punkt Swojej sieci. Gdyby jednak reklamacje nie odniosły zamierzonego skutku daj znać. Podpowiedz jeśli chcesz i możesz) tylko wcześniej, gdzie ów słupek się ogólnie znajduje (miejscowość z kodem pocztowym). Coś wymyślimy 🙂