Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wykorzystanie starej infrastruktury

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 0

Wykorzystanie starej infrastruktury

<Temat przeniesiony do odpowiedniejszej kategorii - moderator Mikołaj>

Witam. Kilka dni temu w mojej wsi rozpoczęła się budowa traktu światłowodowego. Jak dotąd nie pojawiały się żadne informacje o możliwości montażu światłowodu więc jestem zaskoczony i mam dwa pytania.

Po pierwsze, czy Orange może wykorzystać dawną lokalizację DSLAM (dobrze znany biały kontener) do budowy np. przełącznic optycznych i innego osprzętu. A po drugie czy zostaną wykorzystane obecne słupy telefoniczne (przypuszczam tak, gdyż nasza wieś jest dość uboga w kanalizacje kablową).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wykorzystanie starej infrastruktury

Działa różnie. Problemem w zdobywaniu informacji na takie informacje jest podział Orange na cześć hurtową (która odpowiada m.in. za infrastrukturę) i detaliczną (od obsługi i sprzedaży). Przepływ informacji między tymi częściami jest ograniczony z uwagi na regulacje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wykorzystanie starej infrastruktury

Orange nie udostępnia takich informacji. Pytaj ludzi na miejscu.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 0

Wykorzystanie starej infrastruktury

Tak chyba zrobię, myślałem, że może komuś się obiło o uszy jak Orange działa w takich sytuacjach. W takim razie temat zamknięty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wykorzystanie starej infrastruktury

Działa różnie. Problemem w zdobywaniu informacji na takie informacje jest podział Orange na cześć hurtową (która odpowiada m.in. za infrastrukturę) i detaliczną (od obsługi i sprzedaży). Przepływ informacji między tymi częściami jest ograniczony z uwagi na regulacje.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wykorzystanie starej infrastruktury

@xsikus Słupy jak najbardziej, jeżeli chodzi o wykorzystanie szafy ONU DSLAM, to raczej nie, ponieważ miedzianej infrastruktury nie będą usuwać. Z takiej szafy chodzą np. POTSy, których może jeszcze trochę być na wsi.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 0

Wykorzystanie starej infrastruktury

Mam jeszcze pytanie odnośnie terminu dostępności usług związanych z budową owego traktu światłowodowego. Czy na infolinii można się dowiedzieć czegoś na ten temat czy raczej informacje nie będą jeszcze dostępne z uwagi na wczesną fazę całej inwestycji?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wykorzystanie starej infrastruktury

Jeśli uruchomienie jest planowane na 1-2 miesiące do przodu, takie info powinno być dostępne na BOK,salon, czat itp.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 3
  • 0

Wykorzystanie starej infrastruktury

W takim razie będę próbował jutro dowiedzieć się czegoś na ten temat. Dziękuje za wszystkie informacje.