Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z internetem.

Witam. Posiadam Router Mv620 od Axesstel. Wszystko było w porządku aż do kilku dni wstecz. Mianowicie :

-router co i rusz gubi sieć. Nie ma mowy o słabym zasięgu gdyż mieszkam 500m od anteny nadawczej.

-próbowałem resetować nawet przyciskiem na routerze. Nic to nie dało.

-po zrestetowaniu router ustawia sieć UMTS która informuje mnie iż brak połączenia INTERNETOWEGO.

-jak złapie na chwilę właściwe połączenie (czyli HSUPA), to po chwili albo brak sygnału i albo spowrotem UMTS.

Prosił bym o pomoc. Pozdrawiam

Edit : internet to LTE dla domu bez limitu danych 

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem.

Trzeba wykonać jakieś testy. Spróbuj przełożyć kartę sim do innego urządzenia. Ew sprawdź działanie internetu w innej lokalizacji.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z internetem.


@Piotrekk85napisał(-a)
Trzeba wykonać jakieś testy. Spróbuj przełożyć kartę sim do innego urządzenia. Ew sprawdź działanie internetu w innej lokalizacji.

Jakie testy ma wykonać? Speed test ?. Jeśli chodzi o zmianę lokalizacji routera jest to nieco problematyczne gdyż router jest podłączony kablem eternetowym z komputerem PC. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z internetem.

Speedtest nic tu nie da. Chodzi p to by wyeliminować usterkę routera. Owszem wszystkie testy są problematyczne. Ale internet mobilny też jest zmienny. Być może nastąpiła jakaś rekonfiguracja nadajników w Twojej okolicy - to możesz sprawdzić na BOK.
Ew też karta sim jest zepsuta. Samo się nie ustali przyczyny.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z internetem.

Przeniosłem router w inne miejsce to samo co wcześniej. Po powrocie na. Miejsce startowe działało przez może 2 h po czym znowu UMTS. A najlepsze jest to że w ustawieniach routera po wejściu na stronę zarządzania pokazuje że mam połączenie a żadna strona się nie ładuje. Pytanie czy da się wyłączyć aby nie łączyło się z tym cholernym UMTS.? 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z internetem.

500m od BTS-a to mało, a próbowałeś odkręcić anteny od LTE? Może być tak że przy zbyt silnym sygnale ruter głupieje...warto poszukać w ustawieniach modemu wyselekcjonowania połączeń G3/LTE