Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wifi calling a Funbox 3


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

Wifi calling a Funbox 3

Do tej pory sądziłem że notoryczne wywalanie z usługi VoWiFi na domowym routerze Funbox 3 to kwestia słabego zasięgu wifi albo zatłoczonego pasma. No ale ponieważ w moim Samsungu S9 mam też kartę Plusa włączyłem tę usługę również dla niej. No i jestem wkurzony - karta Plusa jest sztywno zalogowana w VoWiFi całymi dniami podczas gdy Orange wypada co kilkanaście minut na tym samym telefonie. Ewidentnie jest coś skopane z konfiguracją Funbox / Orange. Korzystając z innej sieci wifi tych problemów nie ma.

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Wifi calling a Funbox 3

@dr0zda  inne nazwy dla wi-fi 2,4GHz i 5GHz masz? Jak nie to wypada dopisać do wi-fi 5GHz na końcu nazwy  _5 😉

Jeśli jest dobry zasięg wi-fi to vowifi musi działać w Orange!

Tu filmik dla FunBox 2.0, ale konfiguracja podobna 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Wifi calling a Funbox 3

@dr0zda dziwne, fakt...ale spróbuj podzielić sieci i dla testów przez kilka dni zaloguj komórkę tylko do 2,4GHz rozdzielieszy wcześniej oba pasma wifi w menu modemu z inną nazwą SSID. Sprawdzisz czy może nie przeszkadza opcja Smart działająca dla sieci połączonych wraz z niektórymi modelami komórek. Jeśli na 2,4 nie będzie rozpaczali to znaczy, że przeszkadzało i wylogowuje przy automatycznym przejściu między czestotliwściami . Informuj o efektach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

Wifi calling a Funbox 3

Sieci mam od początku rozdzielone a telefon tylko w 5 Ghz.Tu jest coś nie tak z podtrzymywaniem tunelu do Orange przez router, firewall na średnim poziomie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Wifi calling a Funbox 3

@dr0zda może masz i rację, ale sprawdź na 2,4 aby mieć pełny obraz sytuacji 

Wystarczy niestabilnie pracujące akurat w tym modemie wifi ( np przez uszkodzony zasilacz) i stąd kłopoty. Jakbyś mógł sprawdzić na kilka chwil na innym FB... Byłoby wiadomo czy generalnie w relacji modem-komóka jest problem , czy akurat ten komplet ma pod górkę. Grunt to testy w jak największym zakresie 

Przywróć też ustawienia fabryczne, czasem się jakiś bubel w sofcie trafi

 

Anonim

Nie dotyczy

Wifi calling a Funbox 3


@dr0zdanapisał(-a)

Sieci mam od początku rozdzielone a telefon tylko w 5 Ghz.Tu jest coś nie tak z podtrzymywaniem tunelu do Orange przez router, firewall na średnim poziomie.


Ustaw poziom zabezpieczenia na niski, dla pewności że usługa vowifi działa, sprawdź na innej sieci wifi. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

Wifi calling a Funbox 3

Usługa vowifi na moim numerze działa jak złoto bo w biurze, w Macu, w hotelach (  w tym w Dubaju) nie miałem najmniejszych problemów po zalogowaniu do hotspota. Od wczoraj ustawiłem firewall na niski i w obu pasmach 2.4 i 5 jest tak samo, vowifi Plusa trzyma się na sztywno , Orangowe loguje i wylogowuje jak chce na tym samym telefonie dual sim.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 23
  • 0

Wifi calling a Funbox 3

U mnie na t-mobile i routerze B525 na LTE w zależności od zasięgu raz VoWifi działa raz przerywa....nie patrze ć należy na "kreseczki" sygnału a n to czy gubi pakiety....u mnie gubi i pingi skaczą a kresek niby dużo i stąd mam problemy a będąc bliżej routera problemów brak. Jakoś inaczej jest realizowane to VoWifi skoro na Plusie Ci nie rwie i zamień karty w telefonie i zobacz co będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

Wifi calling a Funbox 3

Wymiana routera na Funboxa 6 zdecydowanie poprawiła zachowanie VoWiFi - jest stabilnie.

Programiści Orange - oprogramowanie Funbox 3 do poprawki.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Wifi calling a Funbox 3

@dr0zda oprogramowanie oprogramowaniem, FB 6 to zupełnie inna klasa sprzętu w porównaniu z FB 3.0