Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

Kontynuując wątek - wczoraj po aktualizacji iOS do wersji 10.3.1 w iPhone 7 włączyłem będąc w domu WiFi calling. Operator po chwili zmienił się na Orange WiFi. Przyznam, że bardzo mi się to spodobało, bo mieszkam w miejscu gdzie akurat Orange ma fatalny zasięg, a po teście okazało się, że jakość rozmów jest świetna.

 

Dziś przyjechałem do pracy i gdy telefon podłączył się do firmowego WiFi operator zmienił się po prostu na Orange.


Co może być przyczyną tego, że poza domem WiFi calling nie działa - myślałem, że to funkcjonuje po podpięciu do dowolnej sieci.

 

14 ODPOW. 14

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

Cześć @Baalek, na stronie technologii, czyli www.orange.pl/wificalling, na samym dole w FAQ jest info:

 

Czy WiFi Calling działa z każdym WiFi?

Tak.
Usługa WiFi Calling świadczona przez Orange będzie działać niezależnie od tego, z jakiego dostawcy WiFi skorzysta klient. Jednakże należy pamiętać o tym, iż publiczne dostępne hotspoty mogą wprowadzać pewne ograniczenia ilościowe bądź jakościowe w dostępie do Internetu. W szczególności, klienci mogą spotkać się z blokadami dla konkretnych protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych przez usługę, przez co korzystanie z niej może być niemożliwe. Podobnie z jakością łącza internetowego – parametry łączy WiFi na świecie znajdują się poza kontrolą Orange, które nie ma wpływu na jakość słabych lub niestabilnych hotspotów.

 

Skoro w domu działa, a w pracy nie to znaczy, że usługa jest włączona na Twoim numerze, a telefon prawidłowo skonfigurowany. Na 99% problem jest z firmowym WiFi. Warto pogadać z administratorem tego WiFi i poprosić o odblokowanie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

Właśnie sprawdziłem ustawienia routera (ja zarządzam siecią w firmie) nic nie jest poblokowane, a na wszelki wypadek ustawiłem dodatkowe przekierowania i odblokowałem porty odpowiedzialne za WiFi Calling i dalej nic. 

 

Narzeczonej też w domu działa, poza nim nie - dziwne.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

@Baalek, sprawdź proszę jak jest w innych sieciach WiFi, znaczy spróbuj połączyć się z jakąś inną niż dom i praca i daj tu znać - pozwoli nam to zawęzić poszukiwania przyczyny do sprzętu lub usługi.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

A jaki jest usługodawca internetu? Może w opcji dla firm domyślnie włącza blokady jakichś portów? Jeszcze jest opcja, że masz IP zagraniczne co teoretycznie nie powinno się zdarzyć, ale może jednak? Ta opcja może przeszkadzać tylko gdy masz ofertę na kartę.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

@Baalek  wybacz jeśli moje pytanie będzie zupełnie nietrafione, ale wierz mi czasami przyczyny  działania usług inne niż się spodziewamy są bardzo prozaiczne, więc zapytam... czy cały czas WiFi Calling macie aktywne? Może następuje ich wyłączenie, rozłączenie? Sprawdziłeś?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

Dziś po pracy sprawdziłem w pobliskim McDonaldzie i działało, w pracy po wielu kombinacjach nic, więc zapewne to jeszcze kwestia firmy, która dostarcza nam internet. 

 

Po powrocie do domu WiFi Calling śmiga - i chwała Orange bo mieszkam w dziurze, w której zasięg mam tylko na dachu domu.

 

Chyba będzie trudne dojście do przyczyny nie działania usługi w pracy u mnie i u narzeczonej, aczkolwiek nie powiem i gdzie będę miał możliwość będę testował dostępność usługi 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

@Misiek62, WiFi Calling trzeba jednorazowo ręcznie włączyć, ale potem już sama się nie wyłącza - można to zrobić tylko ręcznie, więc problem jest raczej nie tutaj.

 

@Baalek, skoro w innych WiFi działa to myślę, że możemy wykluczyć problem z usługą po stronie Orange lub konfiguracji telefonu.

 

Jeśli masz numer na kartę to sprawdź jeszcze to, o czym napisał @p2225 - wejdź na firmowym WiFi na jakąś stronę typu whatismyIP i zobacz czy przypadkiem WiFi nie jest wykrywane jako zagraniczne. W ofertach na kartę WiFi Calling nie działa za granicą, więc na WiFi zgłaszającym się jako "spoza Polski" też nie będzie śmigać.

 

Jeśli masz numer w abonamencie albo WiFi zgłasza się jako polskie - pozostaje kontakt z operatorem, który dostarcza internet w Twojej firmie i poproszenie go o odblokowanie usług dla WiFi Calling.

 

A swoją drogą - zdradzisz nam jaka firma jest operatorem internetu w firmie? Tu - lub jeśli wolisz - na PW. Jeśli to większa firma to sprawdzilibyśmy czy nie możemy się z nimi "globalnie" dogadać na odblokowanie 🙂

 

 

 

P.S. Mega się cieszę, że tak pozytywnie oceniasz tę usługę. Ja mam kilokoro znajomych, którzy mieszkają w podobnych miejscach jeśli chodzi o zasięg i z przyjemnością informuję ich, że mogą wracać do Orange 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

Hej,

sprawdź, czy na pewno masz przepuszczone porty UDP 4500 do i z adresów 217.116.100.3 oraz 217.116.102.1. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

WiFi Calling nie działa na firmowym WiFi

@Baalek ruszyło?