Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi Calling na LG G6

ROZWIĄZANE

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6


Artur napisał(-a):
Nie będziesz musiał zmieniać softu, nawet jeśli masz niebrandowany, @wartrix. Wystarczy zwykła aktualizacja Androida, gdy wyjdzie update 🙂

A jak to będzie wyglądało z LG G6? Mam ten telefon, a apki do WiFi Calling nie mogę zainstalować, bo niekompatybilna, a natywnie nie działa nawet na Waszym brandzie. Emotikon: Smutny Czy jest w planach dodanie VoLTE/WiFi Calling na wersję z wolnego rynku w tym telefonie? 

Próbowałem już nawet wgrać Waszą wersję oprogramowania, ale LG ma takie zabezpieczenia, że jak pierwotny soft był z wolnego rynku to po wgraniu Waszego i tak przechodzi na wersję open. Emotikon: Smutny Emotikon: Smutny

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi Calling na LG G6

Dobre wieści dla posiadaczy LG G6 z wolnego rynku.

 

Okazuje się że mając najnowszą wersję oprogramowania open (V10t-EUR-XX), można już w mało inwazyjny sposób (bez root-a!) wgrać najnowszą wersję softu od Orange (V10u-ORG-XX) i cieszyć się się z dostępu do VoLTE i VoWiFi.

 

Wszystkie ustawienia i aplikacje zostają zachowane.

Gwarancja prawdopodobnie również 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

42 ODPOW. 42

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

@Arturwiem, że pracujecie dla danego modelu, ale czy dla danej wersji oprogramowania? Znalazłem już w wersji bez brandu w Service Menu telefonu Wasze ustawienia IMS jak również zaznaczone odpowiednie usługi (VoLTE i WiFi Calling), ale jeśli miałbym czekać tyle ile użytkownicy Samsungów na działanie tych usług na telefonach bez brandu to apki nie usunę. Emotikon: Bardzo szczęśliwy Mało tego - działa lepiej niż na starym telefonie. Emotikon: Mrugający Różnica w tym, że w Waszej wersji oprogramowania usługi można "włączyć" w normalnych ustawieniach telefonu, bo są odpowiednie opcje, a u mnie nie ma. 😕

 

No chyba że Wam ta moja apka zainstalowana z pliku, a nie przez Google Play zakłóca system to ostatecznie z niechęcią mogę się jej pozbyć. Emotikon: Obojętny


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling na LG G6

@p2225, na początku VoLTE i WiFi Calling były dostępne tylko w urządzeniach "brandowanych", czyli z naszym - Orange oprogramowaniem, bo mamy nad nim największą kontrolę, ale to już nieaktualne - teraz współpracujemy z producentami, aby dodawać funkcję natywnie do nie tylko do urządzeń "brandowanych", ale także z softem "generycznym", czyli kupionym na wolnym rynku.

 

Co do LG G6 to VoLTE już powinno śmigać, WiFi Calling już wkrótce będzie w pełni - znaleźliśmy buga, którego musimy najpierw naprawić. 

 

Dzięki za wyrozumiałość, @p2225, zdecydowanie lepiej nie korzystać z aplikacji jeśli ma się natywne wsparcie tych usług, bo robi to "bałagan" w systemach sieciowych i może sprawić, że usługa "popsuje się" na Twoim numerze.

 

UPDATE:

Niestety w przypadku LG G6, póki co i VoLTE i WiFi Calling jest dostępne tylko na urządzeniach z oprogramowaniem brandowanym. Od strony technicznej nie możemy blokować aplikacji tylko na urządzeniach brandowanych, więc na G6 z wolnego rynku, w chwili obecnej nie można korzystać z tych usług ani natywnie, ani poprzez aplikację 😞 Będziemy starać się przekonać LG do dodania naszych ustawień w wersjach "generic", ale nie jestem w stanie obiecać czy i kiedy to się uda.  

 

@pdurka, aby te usługi działały natywnie, czyli bez instalowania aplikacji - producent musi dodać do oprogramowania ustawienia operatora. Póki co więc zawsze współpracujemy przy dodawaniu tych funkcji, ale są jeszcze nowościami w świecie telekomunikacji, więc może za jakiś czas staną się standardem działającym od razu u wszystkich. Póki co, jako operator zapewniamy dostęp do usług przez specjalną aplikację WiFi Calling.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

@Artur VoLTE nie działa. Usługę VoLTE w sieci mam włączoną od lipca, bo pytałem BOK Emotikon: Smutny Emotikon: Smutny Wersja softu V10t-EUR-XX

 

Apkę zgodnie z zaleceniem usunąłem Emotikon: Mrugający


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

I co tam się z nim dzieje? 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

@Artur tak jak mówiłem - usługę VoLTE i WiFi Calling mam aktywną w Waszym systemie od lipca. Inni na forum androida piszą, że te usługi im nie działają nawet na tym telefonie z Waszej dystrybucji. 😞
Mam Orange Free na Kartę. Mój Internet w domu działa na Waszym LTE, na którym bez problemu działała Aplikacja WiFi Calling.
Ale ok, napiszę do BOK. 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi Calling na LG G6


Artur napisał(-a):

@p2225, odnośnie LG G6 - sprawdziłem jeszcze raz - jeśli zaktualizowałeś Androida, nie masz żadnej z usług wykluczających i korzystasz z abonamentu lub oferty na kartę to i VoLTE i WiFi Calling powinny u Ciebie śmigać. Spróbuj jeszcze na innym WiFi (blokada niektórych usług na routerze może blokować WiFi Calling).

Jeśli dalej się nie uda to proszę zgłoś problem do konsultanta, abyśmy mogli przyjrzeć się Twoim usługom i naprawić. Dane kontaktowe są na www.orange.pl/kontakt 


@Artur Niestety, na moim egzemplarzu również nie śmiga. Najnowszy soft V10t-EUR-XX, wersja open (NIE Orange!), czyli dokładnie jak u @p2225. W menu nawet nie ma ustawień do włączenia VoLTE i WiFi Calling. Nie jest to problem na koncie abonencki, bo na tej samej karcie włożonej do iPhona usługi działają bez problemu.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

Zadzwoniłem do BOK. Stwierdzono, że wszystko powinno być ok, potwierdzili - usługi są aktywne na koncie, poprosiłem o ich zrestartowanie, po 15 minutach miałem uruchomić ponownie telefon i dalej nie działa Emotikon: Smutny 

Dobrze, że konsultant mimo wszystko napisał od razu zgłoszenie dla działu technicznego żeby sprawdzili sprawę jeszcze raz. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

WiFi Calling na LG G6

Niestety rozpędziłem się i przepraszam za wprowadzenie w błąd 😞 Niestety w przypadku LG G6, póki co i VoLTE i WiFi Calling jest dostępne tylko na urządzeniach z oprogramowaniem brandowanym. Od strony technicznej nie możemy blokować aplikacji tylko na urządzeniach brandowanych, więc na G6 z wolnego rynku, w chwili obecnej nie można korzystać z tych usług ani natywnie, ani poprzez aplikację 😞 Będziemy starać się przekonać LG do dodania naszych ustawień w wersjach "generic", ale nie jestem w stanie obiecać czy i kiedy to się uda. Od strony technicznej możliwe jest samodzielne wgranie oprogramowania operatora, co umożliwi korzystanie z tych usług już teraz, ale to ryzykowne, więc nie zachęcam.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

WiFi Calling na LG G6

Na Waszej wersji oprogramowania też nie działa pomimo istniejących opcji w ustawieniach 😄