Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Witam,

 

Próbuje włączyć WIFI calling przez aplikację Orange. Akcja trwa od 10.08.2018r i cały czas stoi w jednym miejscu. Po zaakceptowaniu warunków w aplikacji pojawia się komunikat o SMS-ie weryfikacyjnym który ma przyjść do 10 min a trwa to już 7 dzień. Aplikację instalowałem kilkukrotnie, resetowałem telefon i nic się dalej nie dzieje. Mój telefon to Xiaomi redmi note 5 z androidem 8.1. Dzwoniłem do BOK i jedna Pani wpierała mi że do aktywacji WIFI calling nie przychodzi żaden SMS od Orange... Drugi konsultant był bardziej wyedukowany i znał aplikację dlatego zrobiliśmy zgłoszenie na które miałem dostać jakąś informację w ciągu 24h. Po 2 dniach jednak cisza dlatego znowu zadzwoniłem do BOK i dowiedziałem się tylko że sprawa jest w toku i że dziwne jest to że nie dostałem żadnego SMSa z powiadomieniem o tej sprawie. Zapytałem jeszcze czy po stronie operatora usługa WIFI calling na moim numerze jest aktywna i dowiedziałem się że nie lecz nie da jej się włączyć w prosty sposób zdalnie.

 

Proszę o pomoc gdyż przeszedłem do Orange głownie ze względu na WIFI calling. Orange w moich rejonach nie ma dobrego zasięgu.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

To znany błąd po przeniesieniu numeru. Musisz poczekać na realizację zgłoszenia technicznego.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

To numer na kartę czy abonament? Jesteś w Polsce czy za granicą? Masz orange extra numer lub dodatkową kartę sim podpiętą pod swój nr?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Numer jest na kartę. Jestem w Polsce. Nie mam ani extra numeru ani drugiej karty sim podpiętej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

A jest to nowy numer, przenosiles go niedawno z innej sieci do Orange czy stary numer?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Przeniesiony numer dnia 10.08.18r  z Plusa


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

To znany błąd po przeniesieniu numeru. Musisz poczekać na realizację zgłoszenia technicznego.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Może źle się wypowiedziałem. 10.08.18r już numer był aktywny bo przeniosłem się dzień szybciej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Oki ale po prostu trzeba poczekać. To taki niestety bug na niektórych numerach.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 7
  • 0

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

Czekam już 2 dzień a miało być 24h. Żadnego smsa nawet nie dostałem z informacją a ponoć powinienem.

Mam nadzieję że funkcja zostanie aktywowana


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Weryfikacja WIFI calling nie przechodzi

24 h to jedynie deklarowany czas realizacji. Poza tym wczoraj było święto więc Orange pracowało jedynie w tzw. trybie interwencyjnym. Wydaje mi się że do wieczora lub jutro rano powinno być już naprawione.