Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 54
  • 0

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@agat13 

Czyli teoretycznie mimo braku w bloku piwnicy/garażu, jest możliwość podłączenia bloku do światłowodu. Szczerze wątpiłem, że cokolwiek da się z tym fantem zrobić, zważywszy na specyficzną konstrukcję budynku. Dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki. 

 

O wszelkich zmianach będę Was informować. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahu  naprawdę zrobić można wiele..byle było zainteresowanie operatora 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahu to nie teoria, a praktyka, tak jak pisałem wcześniej u mnie przyłącze światłowodowe wykonane jest na klatce schodowej i tu zamontowana jest skrzynka rozdzielcza OPP z której to podłączone są poszczególne lokale. A żeby było jeszcze ciekawiej to u mnie na klatce są już trzy przyłącza i co za tym idzie trzy skrzynki OPP, pierwsze to Orange od 8 lat, zeszłoroczne to Nexera i tegoroczne dostawca lokalny (jeszcze w trakcie odbiorów). Także od wyboru do koloru. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahu Obejrzałem sobie twój "blok" w google maps i nie chcę Cię zmartwić ale projektant raczej celowo odrzucił budowę sieci pod tym adresem. Zauważ że to nie jest klasyczny blok. Klatki schodowe to w zasadzie są odrębne wejścia do kilku lokali na parterze i piętrze poprzedzone działką z ogródkiem. Najgorsza rzecz jest taka że dojście do bloku owszem jest i to nawet kanalizacją jednak wychodzi na elewację budynku gdzie jest mieszkanie przybudówka. Nie ma wiec bezpośredniego dostępu do reszty klatek i mieszkań. Brak podpiwniczenia komplikuje to jeszcze bardziej. Nie wiem jak z kwestią własności ale mieszkaniec tej przybudówki musi wyrazić zgodę na prowadzenie czegokolwiek po jego domu i działce. Ziemią trzeba by spory kawałek kopać a po drodze jest działka tego gościa i pięknie ułożony chodnik do jego posesji. Druga opcja to przejście po elewacji ale to również po jego posesji i za jego zgodą. Gdyby udało się to przeskoczyć to następnie trzeba prowadzić instalację po ścianie budynku aż na drugi koniec. Później przewierty do klatek, budowa OPP i instalacji w pionie bo jakoś trzeba zasilić też tych na piętrze. Reasumując masa przeszkód i roboty a korzyści mizerne bo budynek ma mało mieszkań. Jako projektant ja bym z tego zrezygnował.       


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 54
  • 0

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@marder 

Dziękuje za zainteresowanie. 
Czyli w sumie już wszystko jasne. Nie mam już więcej pytań. 

Dziękuje społeczności za zainteresowanie tym tematem, okazaną pomoc i garściami wskazówek które koniec końców mimo dobrych chęci się nie przydały. 

Pozdrawiam✌🏻


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 54
  • 0

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

Po przemyśleniu szerzej całej sprawy będę próbować, chociaż wiem że na pewno nie pójdzie tak łatwo jak z Neostradą ze słupa widocznego z mojego okna. Ze światłowodem będzie znaczne trudniej biorąc pod uwagę bardzo niestandardowy blok i wszelakie niedogodności z poprowadzeniem instalacji. Powiem tak - udało mi się z neostradą (co prawda trwało to  bardzo długo, ale koniec końców udało się) to uda mi się ze światłowodem, nie poddam się tak łatwo. Dziękuję za motywacje od @agat13 - za szybko zrezygnowałem.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahupróbuj. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana 🙂 Napisz tą petycję którą ci podesłałem w powyższym poście i zbierz podpisy mieszkańców bloku i wyśli listem poleconym na adres korespondencyjny Orange do Skierniewic. Możesz także mieszkańców bloków poinformować że mogą też online zgłosić chęć podłączenia światłowodu https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

Wydaje mi się że się uda.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 54
  • 0

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

Witajcie ponownie.

 

Zabrzmi to co najmniej abstrakcyjnie, ale do końca 2024 pod moim adresem będzie światłowód, pomimo braku petycji, pism itd. Na razie mój blok jest w fazie projektowania, do budowy daleka droga ale nareszcie coś drgnęło w temacie. Moim zdaniem zadecydowała duża ilość zgłoszeń na zapotrzebowanie na stronie UKE. Żeby było jeszcze ciekawiej wszystkie numery z mojego osiedla zostały uwzględnione w projektach... po za moim (nr 12) - więc od razu napisałem do S-I poprzez formularz kontaktowy na stronie z zapytaniem czemu mój blok został pominięty. W odpowiedzi dostałem standardową formułke że nie mają planów pod moim adresem ale wezmą pod uwagę mój adres w planowaniu w kolejnych inwestycjach.

 

Dzisiaj sprawdzam na stronie S-I w linku Plany długoterminowe i pojawił wczoraj zaktualizowany plik z punktami adresowymi, w tym FABRYCZNA 12.

 

Także dziękuję wszystkim za cenne rady i wiedzę na temat światłowodu. Mam nadzieję że teraz wszystko pójdzie już bez przeszkód.

 

fiber fabryczna.jpginw_S-I.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahu  trochę jednak musiałeś interweniować..grunt, że jesteś na liście.

Teraz pilnuj i tyle 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Warunki techniczne budynku/bloku wielorodzinnego do zrobienia przyłącza

@Adahu To super, że budynek/blok w którym mieszkasz jest  objęty planowaną inwestycją.

Służymy pomocą.

Pozdrawiam 🙂