Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Proszę o pilną pomoc,

podczas instalacji słupa pod światłowód, technicy uszkodzili przyłącze prądowe do mojej posesji.

Ze względu na małe dziecko, dosyć pinie potrzebuję pomocy.

Złożyłem reklamację do Orange wczoraj. Co mogę jeszcze zrobić?

Obecnie działam na prądzie od sąsiada puszczonym przerzedzaczem od kosiarki.

Proszę o pomoc.

25 ODPOW. 25

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2198
  • 8185
  • 33

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Zadzwoń do pogotowia energetycznego. Nieważne kto uszkodził, nie musisz tego wiedzieć. Ty nie masz prądu, a prąd dostarcza ZE.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Niestety, to jest odcinek pomiędzy licznikiem (liczniki przy ulicy dla wielu posesji), a budynkiem. Energetykę obchodzi tylko przyłącze do licznika oraz licznik Słup Orange stanął na posesji. Ale zadzwonię w tej chwili jak napisałeś.... tonący brzytwy się chwyta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

@kovalusNa razie doraźnie warto wezwać pogotowie energetyczne. Ocenią szkody i ewentualnie zabezpieczą przyłącze (konieczność w przypadku zagrożenia życia). Mogą też wskazać zakres prac do wykonania dla zamówionego prywatnie elektryka z uprawnieniami. Wszystko zależy do kogo należy konserwacja przyłącza i czy technicy z Pogotowia zechcą podjąć się doraźnego zabezpieczenia. Zakład energetyczny odpowiada za sieć tylko do licznika. Dalej to sprawa klienta, ale zabezpieczyć muszą...

Co do szkody...

jest w Orange ścieżka (system postępowania) w przypadku takich uszkodzeń różnych instalacji. Technicy są ubezpieczeni na wypadek wyrządzonych przez siebie szkód. Zgłosić to musisz pisemnie na adres korespondencji w Skierniewicach z dopiskiem "szkoda instalacyjna"

Nie wiem jak to się dokładnie odbywa, ale albo zleca naprawę szkody na własny koszt, albo zwrócą kasę wydaną na naprawę.

Ważne, aby była dokumentacja szkody, opis zdarzenia, fotki, nazwiska ekipy i zakres wykonanych ewentualnie prac z faktura, lub wyceną fachowca.

Warto też zadzwonić na infolinię i zgłosić reklamację wykonania instalacji. To kolejny dowód w sprawie


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Ale ja nie mogę czekać na decyzję Orange, czy oni to naprawią, czy ja mam to naprawić, ja potrzebuję prądu choćby pilnie do lodówki itp.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Ekipa PGE ma być w ciągu 4 godzin, ale ich wstępna diagnoza jest taka, że to jest po mojej stronie licznika.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

@kovalusCzyli to, co pisaliśmy. Interwencja doraźna tak, ale naprawa docelowa-nie. Muszą zabezpieczyć, tym bardziej jeśli nie ma prądu w domu...Dostarczanie jest obowiązkiem Zakładu Energetycznego. Nie jednak przyłącze za licznikiem. Pogadaj z ekipą co dalej robić-na pewno wiedzą więcej z doświadczenia


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23965
  • 202

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu


@kovalusnapisał(-a)

Ekipa PGE ma być w ciągu 4 godzin, ale ich wstępna diagnoza jest taka, że to jest po mojej stronie licznika.


I jak, udało się przywrócić zasilanie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1283
  • 3087
  • 31

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu


@j131napisał(-a)

@kovalusnapisał(-a)

Ekipa PGE ma być w ciągu 4 godzin, ale ich wstępna diagnoza jest taka, że to jest po mojej stronie licznika.


I jak, udało się przywrócić zasilanie?


Chyba nie. Nie ma prądu to nie ma jak odpisać 😂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 66
  • 0

W wyniku instalacji słupa do światłowodu uszkodzone zostało przyłącze prądu

Nie udało się przywrócić zasilania do dnia dzisiejszego. PGE przyjechało i potwierdziło uszkodzenie zaraz za licznikiem, w miejscu słupa (btw.ciekawy sposób) uszkodzenie IZOLACJI kabla na jednej żyle i upływ prądu do ziemi.

 

Prąd mam od sąsiada ;-)... 50 metrowa przedłużka i 5 przedłużaczy w domu do niezbędnych rzeczy.

 

 

 

_____________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.