Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód

► Wątek został wyodrębniony z tematu Nowa oferta od 24.08 - Moderator Wiktor ◄

 

Co mi po kontakcie z żywym człowiekiem, jak w salonie nic nie mogą, podobnie jak na infolinii.

 

"Bo w systemie pisze, że nie ma możliwości", a budynek 2 domy dalej od tego co ma.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Nowa oferta od 24.08

A to u Ciebie muszą być możliwości? Nie ma reguły. Sprzedawca ma też możliwość zlecenia ręcznego wywiadu techniczego czego przez stronę www nie dokona.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 5
  • 0

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód

Nie, u mnie nie muszą być możliwości 😉

 

Wystarczy, że są u sąsiada 😉 😃

 

 Jaki jest ekonomiczny sens ciągnięcia światłowodu dla 1 budynku na ulicy? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Nowa oferta od 24.08

Jeśli sąsiad ma firmę, to są. Choć na forum tego mało kto rozumie.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Nowa oferta od 24.08

@Piotrekk85 możesz coś  więcej napisać?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Nowa oferta od 24.08

Biznes generuje większe przychody niż klienci indywidualni (oczywiście to tylko statystyki). Poza tym jeśli ktoś po numerze nip, regon lub informacjach w różnych bazach ma info, że prowadzi działalność produkcyjną lub usługową - jest większe prawdopodobieństwo, że z czasem zamówi "droższy wariant" usługi, szczególnie jeśli w działalności firmy internet derminuje jej działalność. Tzw obsługa posprzedażowa i awaryjna jest też tańsza. Nie ma odstąpienia, łatwiej i taniej prowadzić windykację, też nie ma takiego publicznego "parcia" na wsparcie techniczne w konfiguracji urządzeń spoza oferty (co konsumenci zwykle oczekują). W wielu lokalizacjach światłowody są, choć nie powstały one w celu robienia przyłączy do kolejnych posesji. Więc też podłączenie jedynego odbiorcy biznesowego może przyszłościowo być opłacalne. Poza tym trzeba pamiętać o tzw. "chińskich murach" czyli o tym, że detal nie może bezpośrednio determinować hurtu. Przy rynku B2B obecnie jest to bardziej poluzowane (oczywiście trzeba rozumieć całą otoczkę regulacyjną wokół i wewnątrz Orange). I na koniec to inne podejście do B2B niż B2C zgodne z całą strategią i filozofią grupy Orange czy France Telekom.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód

@s_a_t_a_ntak jak pisał @Piotrekk85 firma może zechcieć zestawić VLAN z innym oddziałem w Polsce lub chce mieć gwarancje pasma. Z tego co wiem od znajomego co miał mieć zestawione połączenie z drugim oddziałem firmy 150km dalej. Za 1GBPS było to 1200 zł /mc a dostęp do sieci Internet (gwarantowane pasmo + pasmo backupowe + wysokie SLA) za 100/100 wynosił 800 zł/mc a za 500/500 2300 zł/mc oczywiście ceny netto. I nie było to orange a inna sieć. Ale jednym słowem to się opłaca dla operatorów.
PS @Piotrekk85 teraz jest nazwa "Orange S.A., formerly France Télécom S.A " France Telekom odchodzi do lamusa. Chcą się całkowicie pozbyć tej nazwy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Nowa oferta od 24.08

@WabolMonster: Związki zawodowe we Francji się zgodziły na zmianę nazwy?

A jednak widzę, że zmiana przeszła już oficjalnie.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód

@WabolMonster @Piotrekk85 zgadza sie tylko też nie zapominajcie że jest od zatrzęsienie firm małych które wybierają zwykle ftth czy bizpaka. O ile duże firmy stać aby zapłacić za podłączenie Tak te mała już nie. A Co jest śmieszne często bywa tak że budynek jest podłączony do sieci ftth A tam żadna firma nie chce usługi od ORANGE. A przecież ktoś chodził i zbierał popyt.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

W systemie pisze, że nie ma możliwości, a 2 domy dalej jest już światłowód

Po mojej okolicy to jeśli chodzi o bloki czy budynki w pewnym skupisku, to owszem. Ale są w mojej okolicy osiedla albo mini-dzielnice domków. Tam zwykle jak na mapie zasięgu jest światło, to ludzie naprawdę je mają i zwykle mają firmę w domu.