Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

W moim przypadku nie realny. Rom musi być ze zródeł prosto od zuka itd. Wgranie romu innego na snapdragona 820 skutkuje hard brickiem.

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Zastanawiam się nad tym, czy mając włączona tą opcje próbowałeś wykonać połączenie? Sprawdzając czy możesz się połączyć w sieci LTE bo w momencie połączenia ikona musi być do góry. Ponadto wiem jakie wymogi muszą być spełnione aby to działało jak powinno. Np mój telefon wspiera tą usługę z poziomu telefonu. Więc pierwszy warunek spełniłem. Bo potrzeba urządzenia które ma do tego odpowiednie oprogramowanie. Poprzez implementacje Orange. Do tego kwestia samych usług sieciowych Orange które muszą być aktualizowane. Plus rejestracja IMS itp
Minus to taki że tak naprawdę trudno stwierdzić czy rozmawiamy dzięki VoLTE
Jedyny prosty sposób to właśnie wykonanie połączenia i sprawdzenie czy siec LTE jest czy nie. Bo tylko w usłudze VoLTE można wykonać w sieci 4G

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Tylko wybierając pasmo cellular 800 mogłem dzownic przez 4g , sprawdzałem to widząc ikonke HD podczas dzwonienia + miałem możliwość widerozmowy przez stockową aplikacje dzownienia, gdzie wczesniej tego nie było. Zapomniałem dodać że czasami nie można było sie do mnie dodzwonic kiedy miałem właczone te pasmo.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Warto pamiętać, że bawiąc się tymi ustawieniami można wpaść w niestandardową taryfikację.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Pamiętam jak miałem wczesniej wiec nie w tym problem.

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Takie rzeczy tylko w Erze😜
Oczywiście żartuje. Sam jestem zwolennikiem wszelkiego rodzaju modyfikacji systemu android
Ale tak daleko bym się nie posunął aby wrzucić soft który jest inny niż fabryczny. Rozumiem alternatywę w postaci custom Romów które może są nieoryginalne wobec wewnętrznego oprogramowania. Jednak i to istnieje ryzyko złapania tak zwanej cegły czyli bricka
Sam parę razy tego doświadczyłem. Jednak instalacje softów zupełnie innych to robota chyba dla tych którzy lubią emocje lub jakiegoś rodzaju programiści.
Wystarczy jakaś nieprawidłowość w jednym pliku, aby smartfon utknął np. w pętli rozruchowej, na skutek czego będzie ciągle ponownie uruchamiał się.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Akurat robię to już od dłuższego czasu, dokładnie 6 lat. Miałem z tym telefonem pare przypadków, że już myślałem że mi telefon umarł 😄 Ale udało sie z tego wyjsc. Ogolnie to ten model co mam to podobno nie da sie zabic  zawsze jest możwliwosc naprawy 😛

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

Z zawodu jestem elektronikiem więc sam potrafię wiele rzeczy naprawić
Choć mojego modelu myślę że nie próbowałbym dotykać. Ich płyta PCB jest tak zintegrowana że nie miałbym czym się zająć. To są płytki już tak zaprojektowane aby w razie awarii mogli zajmować się nimi tylko ci którzy mają zdolności, sprzęt, zaplecze. I tak pewnie z reguły do wymiany idzie cała płyta. Kwestia systemu jest znacznie łatwiejsza mój telefon ma trzy miesiące a zdążył zaliczyć dwie miękkie cegły
Ale dałem radę go uratować
Czasem chęć tego aby mieć roota czy twrp lub inny system jest silniejsza niż zdrowy rozsądek
I zdziwiło mnie jedno że flagowy model Galaxy S8 tak łatwo mi się poddał w kontekście modyfikacji
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

I mimo iż VoLTE u mnie działa to prędkość LTE nie przekracza 4 Mb/s mimo pełnego zasięgu. Zrobiłem tysiąc rzeczy aby coś z tym zrobić ale z marnym skutkiem. Dlatego też tutaj się znalazłem. Bo zgłosiłem sprawę do Orange. I przypadkiem wyskoczył mi post z tej strony więc wszedłem

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

VoLTE nie działa na Lenovo Z2 Plus

No u mnie teraz volte dziala , ale ma swoje wady , smsy sie dlugo wysylają, i nie jestem pewny ale do mnie dodzwonic sie chyba nie mozna. Takze kiedy brak zasiegu 4g to w ogole nie mam sieci.
Screenshot_20180204-101526.png