Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

@Artur - czy pracując nad VoLTE i VoWiFi  w sofcie S7/S7 Edge możecie przy okazji włączyć domyślnie obsługę HD Voice (WB-AMR) w sieci 2G GSM w sofcie OPV? W sofcie różowej konkurencji na S7/S7 Edge obsługa HD Voice jest domyślnie włączona zarówno w 2G jak i 3G/VoLTE. Działa to bezbłędnie. W sofcie Orange HD Voice jest tylko w 3G/VoLTE. Efekt jest taki, że tracąc w czasie rozmowy zasięg VoLTE i 3G, gdy rozmowa wpada w 2G to jakość głosu ulega drastycznemu pogorszeniu. 

Taka domyślna konfiguracja softu OPV nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia, a jest wręcz dokuczliwa.  

 

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Hd Voice na 2G w XEO tez by sie przydalo 😉

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

@Kamil, już nie chodzi o to, że każdy telefon ma mieć oprogramowanie Orange. Taki na przykład S7 z XEO otrzyma wsparcie dla WiFi Calling choć nie jest brandowany. Od strony technicznej niezwykle ważne jest, aby na tym samym numerze nie działało natywne WiFi Calling i aplikacja do WiFi Calling - to by zepsuło działanie usługi w ogóle i dlatego tak ważne jest, aby urządzenia z natywnym WiFiC były dla appki blokowane.

 

@juzew, odnośnie jakości połączeń i kodeków dla 2G/3G/VoLTE to za mało wiem w temacie, aby się wypowiadać, ale obiecuję, że w przyszłym tygodniu podpytam naszych ekspertów zajmujących się Siecią i podsunę im Twoją sugestię.

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Ja rozumiem oco chodzi. w waszym systemie poprostu jedna usluga jest widziana jako dwie w zaleznosci jaka droga jest ona jest obslugiwana. co nie zmienia faktu ze jak kupie telefon za granica badz nawet przez internet a okaze sie ze byl kupiony poza polska bede odciety od uslugi. pozatym zawsze ktos moze nie chcec kozystac z stockowego softa tylko naprzyklad z Cyanogenomda badz innej przerobki androida i tez nie bedzie mogl w pelni kozystac z uslug. a cos czuje ze operatorzy beda dalej szli ta droga i zamiast rozbudowywac btsy beda stawiac na WiFi. dlatego tak jak wczesniej pisalem aplikacja pownna weryfikowac wersje oprogramowania. jezeli wykryje XEO badz OPV nie powinna sie uruchomic. jezeli wykryke kazdy inny soft powinna aplikacja sie wlaczyc.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Probowalem sie dowiedziec cos na temat update od samsunga, dwowiedzialem sie ze nie widza kiedy bedzie jakis update a jezeli chodzi o wifi call to ze dziala tylko na telefonach zakupionych w salonie operatora. taka maja tam wiedze.
P.S: potwierdzilo sie to co napisalem powyzej. Moj Tata ma S8 z najnowszym softem ktory niby wspiera natywne WiFi call lecz przez to ze telefon jest z UK nie ma mozliwosci z kozytania tej opcji, aplikacji tez nie da sie zainstalowac wiec weekend u Brata mamy znowu bez zasiegu ;(

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Nie ważne gdzie zakupiony ważne że w UE zakupiony, a jak zakupiony w UK to powinien miec gwarancje wazna na cala UE.

Idz do salonu i popros o wgranie XEO(PL niebrandowany) lub OPV(Orange) oba maja Volte i Wifi calling

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/XEO/

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/OPV/

 

Gwarancji to nie usuwa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Bylem w Samsung zapyta ile kosztuje wgranie do mojej S7 wersji OPV to uslyszalem ze nie moga.mi wgrac wersji innej niz ta co jest przypisana do Imei. a samemu probowac to szkoda gwarancji.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 43
  • 10
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

Bzdury sam serwis bardzo często podczas naprawy gwarancyjnej wgrywa inny soft. Oddawałem telefon do naprawy z OPV a wrócił z XEO.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

mozliwe ze podczas napraw tak robią, mi tez jak dalemcna gwarancje bo mi plyta glowna padla telefon mial softa BTU (na rynek brytyjski) a oddali mi z XEO. a jak poszedlem zeby wgrali mo OPV nawet odplatnie powiedzieli ze nie moga ...

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 17
  • 0

VoLTE i WiFi Calling na Samsungu

aplikacja powinna sie dac zainstalowac na kazdym telefonie ktory nie ma wsparcia dla Orange i nie bylo by takich problemow. Moja Dziewczyna sie zemnie hihra bo ona ma gorszy telefon odemnie (A3) wrzucila sobie apke i dzwoni przez wifi do mnie nawet majac telefon w trybie Offline... 😕