Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE i HD voice do innych sieci

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Czy Orange rozwiąże problem z brakiem HD voice w volte lub wifi calling do innych sieci?
Gdy rozmowy idą po 3G to idą w jakości HD voice do innych sieci, ale rozmawiając przez volte, to dzwoniąc do innych sieci nie ma HD voice. Co ciekawe przy połączeniach przychodzących z innymi sieci w volte HD voice jest. Przy połączeniach do Orange nie ma tego problemu i HD voice w volte jest w dwóch kierunkach. W tej sytuacji bez sensu jest korzystać z volte skoro ma być lepsza jakość dźwięku, a jest gorzej niż w 3G.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

VoLTE i HD voice do innych sieci

Ja może tak tylko tutaj zostawię cytat z naszego bloga "Sieć mobilna to także rozmowy, a już 1/4 z nich odbywa się w standardzie HD Voice. Możecie z tej usługi skorzystać dzwoniąc już na numery wszystkich operatorów infrastrukturalnych." Więcej tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/rozbudowa-rozbudowa-rozbudowa-nasza-siec-2017-r/

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

31 ODPOW. 31

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

VoLTE i HD voice do innych sieci

Bardzo dobre pytanie. Niestety... raczej pozostanie bez odpowiedzi 😉

 

P.S. Oficjalne HD Voice działa tylko na styku Orange <-> Plus. Więc tylko takich rozmów "można się czepiać". Z innymi sieciami to wciąż faza testowa. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 37
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Tak tylko do Plusa jest to samo - wychodzące zwykła jakość, a przychodzące w VoLTE HD voice. I oczywiście tak jak opisywałem w 3G działa w dwie strony bez problemu. Co do uruchomienia komercyjnego pomiędzy sieciami, to przecież niedawno rzecznik Orange napisał, że komercyjnie HD voice działa z Plusem, Playem a w ciągu kilku tygodni z T-Mobile będzie.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

VoLTE i HD voice do innych sieci

@Duke nie żeby coś, ale:

 

Plus i Play jest hd voice, TM będzie w najbliższych tygodniach.


https://twitter.com/BialekLukasz/status/943869926162526208


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Za to ja dziś łącząc się z dwoma numerami w Plusie nie miałem HD Voice 😞 nie mam pewności czy byli w zasięgu 3G, ale nie spodziewam się 2G w Łodzi. Oczywiście z mojej strony rozmowa nie w VoLTE tylko 3G, więc coś co powinno grać i buczeć w najlepsze.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

VoLTE i HD voice do innych sieci

Ja może tak tylko tutaj zostawię cytat z naszego bloga "Sieć mobilna to także rozmowy, a już 1/4 z nich odbywa się w standardzie HD Voice. Możecie z tej usługi skorzystać dzwoniąc już na numery wszystkich operatorów infrastrukturalnych." Więcej tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/rozbudowa-rozbudowa-rozbudowa-nasza-siec-2017-r/


Zespół Nasz Orange
  • 1100
  • 7672
  • 79

VoLTE i HD voice do innych sieci

@munio czy któraś z powyższych odpowiedzi okazała się pomocna? Jeżeli tak, to prośba o oznaczenie jednej - najbardziej pomocnej, jako rozwiązanie. Ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie właśnie Twojego tematu i szybsze rozwiązanie problemu:)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

VoLTE i HD voice do innych sieci

Witam

Podbijam temat odnośnie działania HD Voice do innych sieci po VoLTE, u mnie również wygląda to tak samo jak wyżej zostało to opisane, czyli nie działa  😞

Kiedy można spodziewać się rozwiązania tego drażniącego problemu?

Anonim

Nie dotyczy

VoLTE i HD voice do innych sieci

U mnie w T-mobile do Orange działa bardzo dobrze też do innych sieciEmotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

VoLTE i HD voice do innych sieci

Brak HDV przy włączonym VoLTE objawia się najczęściej przy połączeniach wychodzących z Orange do innych sieci. Połączenia przychodzącą są w dobrej jakości. 

 

"Jeszcze czystszy niż dotychczas dźwięk w trakcie rozmowy" - można przeczytać o VoLTE na stronie Orange. Paradoksalnie jest odwrotnie! Aktualnie włączenie tej technologi powoduje znaczne pogorszenie jakości połączeń poza sieciowych.