Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

► Temat został przeniesiony z kategorii Telefony i tablety (etykiety: Android, konfiguracja) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

 

Czy prowadzone są jakieś prace nad VoLTE na non branded Xperii XZ premium? Bo tak sobie patrzę, że w non branded i tak mam konfig modemu od Orange Poland...

Czy to w tym konfigu modemu trzymane są ustawienia VoLTE?vvv.jpg

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

A co Ci odpisali na forum XDA ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142


@Anonimnapisał(-a)

A co Ci odpisali na forum XDA ?


że:

Phone needs load configuration amss_fsg_maple_orange_poland_volte_vowifi_tar.mbn to get VoLTE and VoWIFI.
Checking current oem.sin file, i can see that when inserting Orange PL sim, then amss_fsg_maple_orange_poland_ims_tar.mbn is actually loaded.

 

Czyli wychodzi na to, że Orange wspólnie z Sony są leniwe i niechce im się jednego pliku wrzucić do firmwaru od dual sima...nożesz motyla noga. Poprostu to żart z klienta jakich mało... pewnie żeby podrzucić ten plik musiałbym zrootować telefon a wtedy stracę jakieś tam klucze które Sony zaszyło i niektóre ulepszacze znikną...chyba że ktoś zna metodę aby podmienić pliku modemu bez rootowania telefonu. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

To nie tylko kwestia wrzucenia jednego pliku...

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142


@Piotrekk85napisał(-a)
To nie tylko kwestia wrzucenia jednego pliku...

Możesz rozwinać wątek?

 

Skoro jak wrzucę firmware od single sim do dual sim telefon mi działa łącznie z VoLTE. 

To nie wydaje mi się, że przerzucenie configów z single sim do dual sim które przygotował Orange pewnie z Sony nie zadziała.

Ale chętnie dowiem się więcej jeśli zbytnio upraszczam sprawę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

To że po stronie urządzenia wiele nie potrzeba. Ale w Orange PL nie masz klasycznego VoLTE. Jest po stronie sieciowej robione na każdy model z osobna. Tu jest opis jak to jest zrobione https://biuroprasowe.orange.pl/blog/volte-od-zaplecza-czyli-kolejny-tekst-z-cyklu-siec-szkieletowa/ a nie jak w Azji że jest to wspólne dla wszystkich urządzeń.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142


@Piotrekk85napisał(-a)
To że po stronie urządzenia wiele nie potrzeba. Ale w Orange PL nie masz klasycznego VoLTE. Jest po stronie sieciowej robione na każdy model z osobna. Tu jest opis jak to jest zrobione https://biuroprasowe.orange.pl/blog/volte-od-zaplecza-czyli-kolejny-tekst-z-cyklu-siec-szkieletowa/ a nie jak w Azji że jest to wspólne dla wszystkich urządzeń.

no to widzę dwie kwiestie:

1) z jednej strony opisane, że to standard ale z drugiej widać ilość pracy ...coś jest nie tak skoro to standard...w ten sposób wcale dużo osób/słuchawek nie wypchnie się do VoLTE aby zyskać zasoby poprzez mniejsze zużycie 2G/3G

2) nadal uważam, że różnice między G8141 a G8142 są tak znikome żeby nie powiedzieć żadne że to zaniedbanie ze strony Orange/Sony, że w G8142 nie ma obsługi VoLTE....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

Może @bchmiel75 ma jakies nowsze info w temacie...


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

VoLTE Xperia XZ Premium NON Branded G8142

Ja do niebrandowanej G8142 wgrałem soft Orange z G8142 i VoLTE oraz Wiffi Calling mi działają, jedynie co mam problem z MMS-ami próbowałem różnych ustawień, przywracania itp i nic.