Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

Niedawno przedłużyłem umowę z Orange - 16 lat za nami.
Jeżdżę do pracy przez Trójmiasto Szybką Koleją Miejską: Gdańsk - Sopot - Gdynia.
Do niedawna spędzałem czas w kolei oglądając seriale na Netflix.
Od tygodnia: nie da się. Zwalnia, albo nie działa nawet YT.
Operator sprawdził mój numer - ale tylko w lokalizacji zamieszkania: odpowiedź w skrócie: "Potwierdzamy występowanie utrudnień w korzystaniu z LTE w podanej lokalizacji ze względu na przeciążenie stacji, brak możliwości zwiększenia pojemności LTE w tej okolicy" .
OK, rozumiem, że nadajnik koło mojego miejsca zamieszkania jest przeciążony i mam pecha. Ale wsiadam do kolei, jadę przez całe trójmiasto, do tej pory nigdy nie miałem z tym kłopotu. Nie działa, lub działa incydentalnie. Netflix sprawdzony, godzina rozmowy z Amsterdamskim biurem, wszystkie procedury za nami. Tak samo zachowuje się telefon mojej żony. I podkreślam, że zwalnia nawet YouTube - więc problem na logikę musi leżeć po stronie sieci... A - speed testy internetu pokazują na trasie dane transferowe rzędu 13 - 23 Mbps.
Czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć?

25 ODPOW. 25

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

A próbowałeś zgłosić na BOK problem z netfixem, youtube?
a inne aplikacje streamingowe działają poprawnie?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

Piotrekk85, dzięki za odzew. Oczywiście, zgłosiłem.
Dziś zgłosiłem też prośbę o sprawdzenie 3 konkretnych lokalizacji w: Gdańsk - Sopot - Gdynia.
Spodziewam się odpowiedzi od przeciążeniu nadajników.
Innej aplikacji streamingowej, poza YT i Net. nie mam - za to spradziłęm jak te co mam działają z kartą SIM PLAY - i działają.
Wiem, że brzmi jak coś niemożliwego. Ale jednak - istnieje...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

@Michał_U, to jest sieć mobilna, która ma ograniczenia. Ruch rośnie w szybkim tempie. Nie da się postawić stacji co parę metrów. 

 

Zapoznaj się z zapisem z Regulaminu:

 

5. Informujemy, że zasoby naszych Sieci są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych może ulegać zmianie. Zależy ona od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, warunków atmosferycznych, technologii, czy urządzeń, z których Państwo korzystacie. Nie możemy zagwarantować osiągnięcia maksymalnej prędkości przesyłania danych w ramach Usług mobilnych z uwagi na wyżej wymienione czynniki. Gospodarując zasobami naszej sieci bierzemy pod uwagę interes wszystkich naszych Abonentów, zasoby rozdzielamy w ten sposób, aby zapewnić każdemu z Państwa najlepszą jakość świadczonej Usługi w danych warunkach.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36172
  • 1366

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

Twoje sprawy po odpowiedzi trafiają do komórki od zasięgu. Powinny trafić do "innego działu". U mnie osobiście Netflix się popsuł też. Ale mam inne opcje i dual sima. Z YouTube nie mam problemu ale to może nie mieć związku ze sobą.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

Ron, Piotrekk85, mam rozumieć, że Regulamin nie gwarantuje mi żadnych minimów transferowych - no i rozumiem. Pewnie tak jest w każdej sieci. Ale czy Wy - czytam Wasze posty i widzę, że macie wiedzę - uważacie, że to możliwe, żeby z dnia na dzień  sytuacja pogorszyła się tak w całym 3city? 
Ron, dziękuje za odpowiedź, wiem, czytałem o problemie przeciążenia nadajników i rozumiem go, z przykrością muszę akceptować też regulamin, który przytaczasz, nie wiem tylko jak to się może stać, że w ciągu doby przeciążają się nadajniki w linii 30 km.
Mam taką myśl, że operator, aby zmniejszyć obciążenie sieci, w całym obszarze spowalnia streaming, który pobiera długie i ciężki pakiety danych. Ale zakładam, że to jest technicznie niemożliwe?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

@Michał_U, jeśli wcześniej było ok, to zapewniam Cie że sytuacja się poprawi. Nieoficjalnie w całym karaju trwają konfiguracje sieci, dlatego możliwe są utrudnienia. Emotikon: Szczęśliwy Prawdopodobnie to jest przyczyną.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

Otrzymałem właśnie odpowiedź na poranne zapytanie o 3 lokalizacje - tak jak się spodziewałem: potwierdzamy problem przeciążenia sieci, nic nie możemy zrobić, regulamin itd.
Rozumiem, że mam się pogodzić z tym, że wtopiłem 1500 zł w umowę z niewłaściwym operatorem...


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

@Ron - dzięki, tej myśli będę się trzymał 😕


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Utrudnienia w korzystaniu z LTE - przeciążenie stacji w całym Trójmieście?

@Michał_U, logicznie patrząc na sytuację, niemożliwe jest nagłe przeciążenie na kilkunastu nadajnikach.