Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie adresu z Nexery.

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Usunięcie adresu z Nexery.


@agat13napisał(-a)

@Ciocia21 Jak tak czytam, to czasem wydaje mi się, że ten projekt nieco na głowie stoi...dlatego uważam, że trzeba beneficjentów pilnować i namolić we własnym interesie


Oj stoi, tak jak pisałem wcześniej o numerze 12 przy Lubelskiej (przysłowiowy "rzut beretem" od Nakielskiej @Ciocia21 ), dopiszę jeszcze że wczesną wiosną ekipa rozprowadzała w istniejącej kanalizacji światłowód z odejściami w studzienkach na poszczególne przyłącza i już wtedy owa ekipa powinna się zastanowić po co przyłącze skoro budynku nie ma, a jest trawnik z miejscami parkingowymi 🤔. Ale wykonali podejście (po drodze "olewając" sąsiada  z domu jednorodzinnego pod nr 14,o którym również pisałem że starał się o podłączenie), następnie ekipa robiąca przyłącze już do konkretnych budynków szukała kamienicy z nr 12 pytając mnie gdzie on jest bo skoro poprzednicy zostawili odejście w studzience to musi być 🤣. Mógłbym jeszcze sporo napisać o nich, ale to nie to miejsce.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 90
  • 0

Usunięcie adresu z Nexery.

Zgadzam się @agat13 ze trzeba beneficjentów pilnować tylko czasem jak się nie ma z nimi żadnego kontaktu jest to bardzo trudne. Dlatego wysłałam  dziś maile  do różnych „organizacji” teraz czekam na odpowiedzi. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Usunięcie adresu z Nexery.


@Ciocia21napisał(-a)

@agat13  Tylko pytanie dlaczego od marca widniałam w projekcie następnie w budowie oraz prawie gotowy. Już na wstępie powinni nas skreślić. W marcu dostałam od Nexery odpowiedź iż mój adres jest w projekcie. Jeśli jest zgłoszony popyt to jest rozeznanie terenu i jeśli przechodzę wstępne rozeznanie i dołączają mnie do realizacji to jak w osotnie fazie mogą odłączyć adres. Takie rzeczy robi się na samym początku. 

FD8F52CA-4C33-4398-B0EE-4B1C95D6CE71.png


Firma dostaje bazę z adresami. Później wstępnie to weryfikuje a na końcu zabiera się za nie projektant. I to on w oparciu o plany sieci i wizję lokalną decyduje oczywiście w konsultacji z podwykonawcą co będzie robione a co nie. W tym przypadku prawdopodobnie zrezygnowanu z uwagi na brak podejścia ziemnego do samego budynku. Świadczy o tym fakt że obecnie linia jest napowietrzna. Jeśli to dostała jakaś mała firma to tym bardziej nie chcą robić takich rzeczy bo to jest mało opłacalne. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 90
  • 0

Usunięcie adresu z Nexery.

@marder Tak rozumiem tylko dom pod 24 ma dokładnie taka samą sytuację o ile nie gorszą ich dom jest bardziej oddalony od drogi aniżeli nasz. Dlatego nie zgodzę się z skreśleniem mojego adresu. Z tego wynika że trzeba mieszkać w ADM lub wynajmować, ponieważ prywatne domy są pomijane gdyż inwestycja się nie opłaca. Walczę o podłączenie światłowodu od 2017 roku i cały czas jestem zbywana. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Usunięcie adresu z Nexery.

@Ciocia21  masz rację, przeszedłem się po Lubelskiej i wszystkie prywatne posesje pominięte, a wczoraj byłem w pobliżu Twojego adresu i faktycznie pod nr 24 podejście gorsze jak u Ciebie, również u sąsiada pod nr 26 będą mieli sporo roboty...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 90
  • 0

Usunięcie adresu z Nexery.

@slav72  Cieszę się że podzielasz moje zdanie. Więc widzisz wizja lokalna dla mnie to też ściema. Selekcja jest tylko jedna działka prywatna i cała reszta. Domy prywatne nie mają siły przebicia, pomimo wyrażenia chęci od dłuższego czasu, zgłaszania popytu itp. Każdy każe czekać czekać …. ale na co mam czekać? Rozumiem jeśli nie było by lini światłowodu w mojej okolicy … ale studzienka jest 3 metry od mojej działki! I wszyscy sąsiedzi dookoła mają lub będą mieć w przeciągu 2 tygodni. Mi jedynie co oferują to po kablu 10 Mb, LTE jest okropnie nie stabilny pingi zawrotne!!! Jedna z firm powiedział ze 5 G jest w okolicy kupiłam router za 1500 zł i co się okazało jest ale nie ma tyle nadajników a jak są to nie w moim obszarze. Obecnie w domu głównie korzystam z internetu w telefonie który z wszystkich tych urządzeń jest najszybszy! 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Usunięcie adresu z Nexery.

@Ciocia21 Przejrzałem mapy. Do 24 jest projektowana sieć ze studni naprzeciw tej posesji koło słupa energetycznego. Co do nr 26 również jest projektowana sieć z studni  którą pokazałaś na zdjęciu. Pytanie jaki jest status prawny twojej działki. Kto jest właścicielem, może były jakieś problemy z pozyskaniem zgody, czy ktoś w ogóle się do Was zwracał w sprawie budowy przyłącza? Z tego co widzę to budynek 26 sąsiaduje ścianą z Twoim domem. Być może to jest szansa na podłączenie i tak to sobie wymyślił projektant pod warunkiem że właściciele z 26 wyrażą zgodę.  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Usunięcie adresu z Nexery.

Wtrącę swoje "pięć groszy", ściana, a w zasadzie cały budynek nr 26 sąsiadujący z @Ciocia21  to warsztat, budynek mieszkalny jest w głębi, co do nr 24 to tak jak byłoby to w przypadku @Ciocia21 od istniejącej studzienki na chodniku muszą poprowadzić doziemnie światłowód do budynku, który to jest w podobnej odległości od studzienki co budynek @Ciocia21 i studzienka przy nr 26.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Usunięcie adresu z Nexery.

Jest też projektowana sieć z tyłu od strony ogrodów. Być może tamtędy będą podłączane pominięte dotąd domy. @Ciocia21 musisz próbować dotrzeć do podwykonawcy a najlepiej do projektanta.    


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 90
  • 0

Usunięcie adresu z Nexery.

@marder Jesteśmy właścicielami tej działki od 40 lat. Zezwolenie na wejście na działkę dawałam Orange w 2018 roku razem z księgami wieczystymi - ale niestety w 2020 roku wszystko ucichło. Przed naszą działka nie ma bezpośredniej studzienki. Jest obok 26 - 3 metry od Nas lub przed 30 - około 6 metrów od nas. Co do tylu to nie ma raczej takich szans bo jest park. Następnie jest budynek/apartamentowiec który już był podłączony do światłowodu zanim jeszcze powstał!!! Co do 24 to jest to budynek miasta który dzierżawi warsztatowi samochodowemu.