Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1273
  • 3050
  • 31

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@Anonim  spokojnie Jesteś już na ostatniej prostej. raczej mroz do marca trzymac nie bedzie. no chyba ze Ty ze wschodu  😋


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@agat13 W aptekarza nikt się nie będzie bawił żeby z termometrem sprawdzać czy mamy -5 czy już -4 i możemy zacząć instalację. Też myślę że to była tylko wymówka bo coś im tam nie pasowało. @Anonim Miejmy nadzieję że drugi termin już dotrzymają 

Anonim

Nie dotyczy

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@PARANOJA @marder No miejmy nadzieję, że już nadejdzie kres tej sytuacji, chociaż na dzień instalacji zapowiadają opady śniegu i temperatury -5 😬


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"


@agat13napisał(-a)

Jedno jest prawdziwe, że dla bezpieczeństwa nie spawa się światłowodów poniżej -5st.C. Wiem od techników, bo u mnie zakładali 20 grudnia...i się cieszyłem, że mrozów nie ma


Niby poniżej -5 się nie spawa światłowodów, tak samo się nie zgrzewa polietylenu ale wiadomo że w warunkach polowych idzie stworzyć odpowiednie warunki do tego typu prac - namioty, nagrzewnice, itp (wiem coś o tym z doświadczenia)

Anonim

Nie dotyczy

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

Dobra, wszystko się wyjaśniło. Umieszczono mnie na liście tych "priorytetowych" instalacji i monterzy zjawią się w poniedziałek. Mam nadzieję, że już wtedy będę śmigał na szybkim internecie 😂

Anonim

Nie dotyczy

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

Też trzymam taka nadzieję. 3 mam kciuki za pomyślą instalacje. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@Anonim  daj znać po wszystkim jak się zakończyła sprawa i przebiegła instalacja oraz opisz pierwsze wrażenia z posiadania światełka. Powodzenia 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"


@slav72napisał(-a)


Niby poniżej -5 się nie spawa światłowodów, tak samo się nie zgrzewa polietylenu ale wiadomo że w warunkach polowych idzie stworzyć odpowiednie warunki do tego typu prac - namioty, nagrzewnice, itp (wiem coś o tym z doświadczenia)


Spawanie to jedno ale trzeba jeszcze kabel zaciągnąć czy przewiesić a w niskiej temperaturze robi się sztywny, promień gięcia drastycznie spada i wówczas łatwo złamać włókna. Już widziałem takie ekipy co robiły na mrozie a później przy odbiorze wszystko wychodziło i poprawiali przez następne 2 tygodnie.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@marder Niestety ma rację. Pospieszanie może spowodować uszkodzenia, a te na światełku są dość wredne, bo nie zrobisz złącza byle gdzie tak jak na miedzi...Poza tym diagnostyka szwankuje, bo do dobrej przy naprawdę wrednym uszkodzeniu konieczny jest sprzęt, który niestety jest drogi i nie każda ekipa go ma...

Jestem zdania, że w przypadku instalacji FTTH pośpiech jest niewskazany. 

Kiedyś po udanej instalacji i uruchomieniu u mojego znajomego ekipa przytrzasnęła przewód drzwiami w szafce piętrowej...2 godziny po wyjściu ekipy przestało działać i jak wrócili, otworzyli drzwiczki, było ok....Bujali się z tym kolejne 2 godziny i bez mrozu 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Technik się nie zjawił, bo według niego "jest za duży mróz"

@marder , @agat13  oczywiście wiadomo że montażu typu rozwieszanie włókna nie wykonuje się na mrozie, dlatego napisałem że prace typu spawanie, zgrzewanie można wykonać stwarzając odpowiednie warunki nawet podczas mrozów (chodziło mi tylko o prace polegające na łączeniu wykonywane w ogrzewanych namiotach).